جاهای دیدنی پروانس فرانسه

10 مورد از بهترین مکان ها در پروونس:

پروانس یک منطقه وسیع در جنوب فرانسه است که با رود Rhon و منطقه Languedoc در غرب و با ایتالیا در شرق هم مرز است. پروانس موارد زیادی در خود دارد.

مزارع اسطوخودوس در این منطقه منتظر شماست تا بو و زیبایی آن را تحسین کنید. روستاهای زیبایی که در آن وجود دارد بهترین مواردی است که در فرانسه یافت می شود پروانس همچنین خرابه های رم قدیمی و بناهای تاریخی قرون وسطی را در خود دارد.

در این مقاله قصد داریم مناطق زیبای پروانس را با هم مرور کنیم. پس همراه ما باشید:


  1. Uzes

جاهای دیدنی پروانس Provence فرانسه

Uzes زیستگاه رم قدیمی است که آب Nime را تامین می کند. Uzes در ابتدا یک شهر دیوار دار بود که تنها چند مورد از آن ها امروزه باقی است. هنوز هم می توانید در مورد نحوه قرارگیری دیوارها اطلاعاتی کسب کنید.

شاید مشهورترین موقعیت شهر Tour Fenestrelle باشد که یک برج مدور با پنجره های زیباست. شنبه بازار ،بهترین مکان برای خرید پارچه های محلی دست ساز و زیباست.


  1. Cassis

جاهای دیدنی پروانس Provence فرانسه

Cassis که در شرق مارسی واقع شده است منطقه ماهیگیری کوچک در سواحل دریای مدیترانه است. این شهر محبوب ترین منطقه برای بازدید در پروانس است زیرا صخره ها و ورودی های زیبایی دارد.

این شهر به خاطر نوشیدنی‌هایی که دارد مشهور و شناخته شده است. Cassis به خاطر سنگ های سفید که برای ساخت فانوس دریایی استفاده شده است در میان افراد شناخته شده می‌باشد.

سنگ‌های سفید حتی به عنوان پایه ای برای مجسمه آزادی در بندر نیویورک مورد استفاده قرار گرفته است. به خاطر داشته باشید که صخره‌ها و ورودی‌های آن منظره زیبایی به شهر بخشیده است.

زمانی که در این ناحیه به سر می‌برید به کمک قایق در امتداد ساحل حرکت کنید و صخره‌ها را از نزدیک ببینید.


  1. Aix-en-Provence

جاهای دیدنی پروانس Provence فرانسه

Aix-en-Provence ممکن است توسط رومی‌ها در 125 سال قبل از میلاد بنا نهاده شده باشد اما ویزیگوت‌ها، لومباردها،فرانسوی ها و سایر کشورها بر آن حکمرانی کرده اند.

این منطقه موارد زیادی در اختیار شما قرار می دهد. یکی از این موارد Fontaine des Quatre Dauphins متعلق به قرن هفدهم و نیز Cours Mirabeau است که شهرهای قدیم و جدید را از هم جدا می‌کند.

بازار شهر در روزهای مختلف هفته بر پاست اما بزرگترین و رنگی‌ترین آن در روز شنبه برگزار می‌شود که در برگیرنده بازار گل در Place de l’Hotel de Ville و بازار غذا در Place Richelme است.

اگر گرسنه باشید می توانید سری به رستوران Deux Garçons بزنید که میزبان هنرمندان و نویسندگان مشهوری بوده است.


  1. Roussillon

جاهای دیدنی پروانس Provence فرانسه

Roussillon یکی از مناطق رنگی است که یکی از زیباترین روستاهای فرانسه در نظر گرفته می شود. این روستا در قلب یکی از بلندترین رسوبات زردرنگ قرار گرفته است.

از دیدن صخره‌های قرمز رنگ و خانه‌های قدیمی شگفت زده خواهید شد. پیاده روی کردن در خیابان‌های آن می‌تواند بسیار سرگرم کننده و جالب باشد. می توانید سری به معدن سابق بزنید تا با فرایندهایی که در معدن انجام می‌شود بیشتر اشنا شوید.


  1. Cannes

جاهای دیدنی پروانس Provence فرانسه

کن یکی از مناطقی است که افراد مشهور زیادی به ان سفر کرده اند. این منطقه در طول جشنواره کن با افراد مشهور و شناخته شده ای همچون بازیگران پر می شود. اما این تنها چیزی نیست که کن را زیبا ساخته است.

شما می توانید در امتداد Promenade de la Croisette به پیاده روی بپردازید و سواحل زیبا ، کافه‌های چشم نواز و بوتیک‌ها را مشاهده نمایید. شهر قدیمی کن که با نام Le Suquet شناخته شده است نیز ارزش کاوش را دارد.

در این منطقه می توانید یک برج ساعت قدیمی و کلیسا را ببینید که مشرف به خلیج هستند و بازارهای پرجنب و جوشی در صبح در آن دیده می‌شود.


  1. آرلس

جاهای دیدنی پروانس Provence فرانسه

آرلس یکی دیگر از شهرهای جذابی است که در این ناحیه دیده می‌شود. هنرمند هلندی که بین سال‌های 1888 و 1889 در این ناحیه زندگی می‌کرد،حدود 300 نقاشی از شهر و نواحی اطراف آن کشیده است.

شما می‌توانید در منطقه van Gogh پیاده روی کنید تا برخی از نواحی که توسط این نقاش و هنرمند مشهور به تصویر کشیده شده است را از نزدیک ببینید.

آرلس بهترین مکان برای دیدن خرابه‌های رومی همچون سالن آمفی تئاتر خیره کننده است که این روزها نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. شما می‌توانید به بالای میدان مسابقات باستانی صعود کنید و نمای زیبایی به شهر قدیمی داشته باشید.

بازار هفتگی نیز یکی از بهترین موارد در پروانس است.


  1. Gorge du Verdon

جاهای دیدنی پروانس Provence فرانسه

زمانی که از این منطقه بازدید می کنید خود را برای دیدن مناظر چشم نواز و خیره کننده آماده کنید. شما می‌توانید از Riviera فرانسه یک سفر روزه را به Gorges du Verdon ترتیب دهید.

زمانی که به این منطقه رسیدید، می توانید از قایق برای دیدن آب‌های زیبا استفاده کنید. اگر مهارتی در کوهنوردی دارید از این مهارت خود استفاده کنید.


  1. Gordes

جاهای دیدنی پروانس Provence فرانسه

از موقعیت استراتژیک آن در فلات مشرف به لوبرون، گوردس به عنوان یکی از زیباترین روستاهای موجود در فرانسه شناخته شده است.ساختمان‌های سنگی سفید و خاکستری در امتداد تپه قرار گرفته اند و منظره زیبایی می سازند.

در بالای این روستا می توانید یک کلیسا و قلعه را پیدا کنید. اطمینان حاصل کنید که استخوان‌ها و سنگ‌های گرد قدیمی که توسط چوپان‌ها استفاده می‌شد را بررسی می‌کنید.

یکی دیگر از مواردی که باید در این ناحیه به بازدید از آن بپردازید صومعه Senanque است.


  1. Avignon

جاهای دیدنی پروانس Provence فرانسه

اگر همیشه دوست داشتید ببینید پاپ‌ها کجا زندگی و حکمرانی می‌کردند بهتر است سری به این ناحیه بزنید. Avignon از سال 1309 تا 1377 مقر کاتولیک‌های رومی بوده است. Palais des Papas که بیشتر شبیه قلعه است را می توانید در شهر قدیمی پیدا کنید. این منطقه میزبان کلیسای جامع و سایر بناهای مرتبط با قرون وسطی است.

این شهر تاریخی با دیوارهایی که دارد سالانه 4 میلیون بازدید کننده را به خود جذب می‌کند. ده ها هزار نفر نیز برای تماشای فستیوال d’Avignon( جشنواره هنر سالانه) به این ناحیه سفر می‌کنند.


  1. Nice

جاهای دیدنی پروانس Provence فرانسه

Nice یک شهر زیباست که در خطوط ساحلی دریای مدیترانه دیده می شود. این شهر از قرن نوزدهم بازدیدکنندگان زیادی را به خود جذب کرده است. بعد از شهر پاریس، شهر Nice دومین شهری است که در فرانسه مورد بازدید افراد قرار می گیرد.

این شهر محیط دنیای قدیمی را به خوبی نشان می‌دهد و در شهر قدیمی با خیابان‌های سنگفرشش آغاز می شود.

شما می‌توانید با پیاده روی در امتداد دریای مدیترانه از آفتاب لذت ببرید، در کافه‌های موجود استراحت کنید و از این منطقه لذت ببرید. این شهر زیبایی‌های خاص خود را دارد. پس آن را از دست ندهید.


نظر خود را بیان کنید