7 توصیه مهم برای اسکراب پوست

راهنمای استفاده از اسکراب بر روی پوست صورت و بدن

طرز استفاده از اسکراب پوست صورت

اسکراب پوست دارای فواید بیشماری است و خیلی مهم است که بدانید چگونه پوستتان را اسکراب کنید و سلولهای مرده آن را بزدایید.

اسکراب پوست باعث از بین بردن سلولهای مرده پوست شده و پوستتتان را نرم و لطیف می کند. اما نکته ای که باید در مورد اسکراب پوست بدانید این است که نباید ان را زیاد انجام دهید. بسیاری از خانمها نمی دانند چگونه پوستشان را اسکراب کنند و یا هر چند وقت یکبار آن را انجام دهند.

در واقع اسکراب پوست هفته ای یک یا دو بار توصیه می شود. در اینجا روشهای درست اسکراب پوست را به شما خواهیم گفت.


 1. محصول درست و مناسب اسکراب پوست را تهیه کنید

امروزه تنوع بسیار زیادی از اسکرابها را می توانید در فروشگاهها پیدا کنید که انتخاب اسکراب مناسب از بین همه آنها دشوار به نظر می رسد. شما باید دو نوع اسکراب تهیه کنید: یکی برای صورتتان و دیگری برای کل بدنتان.

داروخانه بهترین جایی است که می توانید اسکراب مناسب پوستتان را در آنجا تهیه کنید. می توانید آنها را از فروشگاههای لوازم آرایشی نیز تهیه کنید.


 1. اسکراب را بر روی پوست مرطوب استفاده کنید

قبل از استفاده از اسکراب پوست صورتتان را خیس کنید.این به همه ترکیبات موجود در اسکراب اجازه می دهید که با پوست صورت و بدنتان تماس برقرار کنند، بنابراین پوستتان را بسیار نرم و لطیف می کند. من دوست دارم اسکراب صورت و بدنم را در حمام انجام دهم زیرا تمیز کردن و شستن آن آسانتر است.


 1. اسکراب را به صورت دورانی بر روی پوست ماساژ دهید

اسکراب را با ماساژهای دورانی کوچک بر روی پوست شروع کنید و هیچ نقطه ای از پوستان را جا نگذارید. به این طریق بدنتان را نیز خیلی آرام و یکنواخت ماساژ می دهید که برای صورت و بدنتان فوق العاده مفید است.

اسکراب را از صورتتان شروع کنید و بعد کم کم همه بدنتان را اسکراب بزنید.

زیر زانوها و آرنجهایتان را فراموش نکنید. برای قسمت های بزرگ بدن می توانید از ماساژهای دورانی بزرگ استفاده کنید.


 1. حواستان به کل نقاطی که اسکراب می کنید باشد

هنگام اسکراب پوستتان حواستان به نقاط حساس بدنتان مانند سینه ها و بایین تنه و گردن و صورتتان باشد. پوست این مناطق حساستر می باشند پس باید این مناطق را آرامتر ماساژ بدهید. فشار بیشتری را بر روی پوست زانوها، آرنجها و پاها وارد کنید زیرا پوست این نقاط از بدن کلفت تر می باشند.


 1. از لیفه استفاده کنید

در مواردی که پوستتان بسیار ضخیم و کلفت است اسکراب را همراه لیفه بر روی پوستتان ماساژ دهید تا نتیجه بهتری از آن بگیرید.

اگر چه لیفه چیزی شبیه اسفنج است ولی بافت آن ضخیم تر از اسفنج می باشد و هنگامی که خیس است مانند اسفنج نرم نمی شود. لیفه را می توانید از داروخانه ها و یا جایی که وسایل حمام می فروشند تهیه کنید.


 1. اسکراب را بشویید

وقتی که اسکراب کل بدنتان را انجام دادید ان را بمدت طولانی روی پوستتان نگذارید در غیر این صورت پوستتان بسیار خشک و دچار خارش می شود. در صورت بروز چنین مشکلی هیچ لوسیونی به شما کمک نخواهد کرد.

من به شما بیشنهاد می کنیم که بدنتان را داخل حمام بشویید. اول سریع بدنتان را با آب گرم بشویید سپس بدنتان را زیر آب سرد بگیرید تا همه منافذ پوستتان بسته شوند.


 1. از لوسیون استفاده کنید

بعد از اسکراب پوست، مقدار زیادی لوسیون را بر روی پوستتان بمالید. از کرم صورت نیز بر روی صورت و گردنتان استفاده کنید. لوسیون را باید مسقیما بعد از اسکراب استفاده کنید. به این طریق صورتتان مرطوب شده و دچار خشکی نمی شود.

آیا پوستتان را مرتب اسکراب می کنید؟ هر چند وقت یکبار این کار را انجام می دهید؟ من شخصا هفته ای یکبار این کار را انجام می دهیم و برای اسکراب پوستم از روغن زیتون و شکر استفاده می کنم.

6 دیدگاه

 1. م

  زمان دقیق رو نگفتین که چه مدت باید اسکراب رو صورت بمونه

 2. عاطفه

  خیلی عالی، واقعا نمیدونستم چند بار اسکراب استفاده کنم وقبل وبعداز اسکراب مراحل رو نمیدونستم.موفق وموید باشید .سپاس از مطالب عالی.

 3. عسل

  خب این ماساژ دورانی برا صورت با پوست چرب چقدر باید طول بکشه؟

 4. سمیه

  مرسی از مطالبتون من فکر می کردم ميشه هفته ای سه بار یا بیشتر از اسکراب استفاده کرد ولی اشتبا می کردم
  من از اسکراب آدرا که به صورت ژل هستش میخوام استفاده کنم

  • سونی

   عالیع

 5. زهره

  خیلی ممنون از مطلب مفیدتون برای من بسیار جذاب بود
  امیدوارم کانال من در تلگرام برای شما مفید باشه
  خوشحال میشم سری به کانال من بزنید

نظر خود را بیان کنید