درمورد معروف‌ترین برندهای خوراکی دنیا چه می‌دانید؟

آشنایی با برندهای نستله ، مارس و هرشیز

اروند کالا

در این مقاله قصد داریم شما را با معروف ترین برند های خوراکی دنیا آشنا کنیم. پس با ما در این مقاله خوشمزه همراه باشید!

نستله Nastle

نستله Nastle

در سال ۱۸۶۶ داروسازی به نام هنری نستله در شهر وو وه، سوئیس، با استفاده از ترکیبات مختلف شیر گاو، آرد و شکر، غذای جایگزینی را برای نوزادانی که از شیر مادر محروم بودند، فراهم کرد. او تولید این محصول جدید را با نام «لاکتوز فارینا نستله» در سال ۱۸۶۶ شروع کرد.

هنری نستله

از سوی دیگر، یک سال بعد، در ۱۸۶۷ دو برادر آمریکایی بنامهای چارلز و جورج پیج، که بعنوان سفیرهای ایالات متحده آمریکا در سوئیس فعالیت میکردند، اقدام به راه اندازی شرکت آنگلو-سوئیس کاندنس میلک در شهر شم، سوئیس نمودند.

هنری نستله در سال ۱۸۷۵ بازنشسته شد و از مدیریت شرکت کنار رفت و سهامش در شرکت را نیز واگذار کرد. شرکت نستله تحت مدیریت جدید، در سال ۱۸۷۷ شروع به مشارکت با شرکت آنگلو-سوئیس کاندنس آغاز به کار کرد نمود.

قهوه

سرانجام در سال ۱۹۰۵ دو شرکت نستله و آنگلو-سوئیس کاندنس میلک با هم ادغام شدند و شرکت جدید تحت نام نستله فعالیتش را آغاز نمود. در سال ۱۹۴۷ نستله با شرکت الیمنتانا ادغام گردید و نام آن به نستله الیمنتانا تغییر پیدا کرد. این ادغام در واقع در جهت بدست آوردن شرکت مگی انجام شد، زیرا کمپانی الیمنتانا مالک برند مگی بود.

arvand-5

از اواسط دهه ۱۹۹۰ بار دیگر روند خریداری و ادغام شرکتهای موادغذایی توسط نستله شدت گرفت! در ۱۹۹۷ سن پلگرینو، در ۱۹۹۸ اسپیلر پتفود و در سال ۲۰۰۲ نیز رالستون پورینا به نستله پیوست شدند.

نستله در نوامبر ۲۰۰۶ بخش مکملهای دارویی شرکت نوارتیس را با قیمت ۲٫۵ میلیارد دلار بدست آورد. در آوریل ۲۰۰۷ شرکت آمریکایی تولیدکننده غذای کودکان را با ارزش ۵٫۵ میلیارد دلار تصاحب کرد. در ۴ ژانویه ۲۰۰۹ نستله کلیه سهامش در شرکت آلکون را با ارزش ۳۹٫۳ میلیارد دلار به نوارتیس واگذار کرد.

نستله

در ماه مارس ۲۰۱۰ این شرکت اقدام به خریداری بخش پیتزاهای آماده شرکت کرفت فودز به قیمت ۳٫۷ میلیارد دلار نمود.

شرکت نستله هم اکنون مالک بیش از ۸٫۰۰۰ برند در بخشهای مختلف صنایع غذایی میباشد.بخشی از سهام شرکت نستله در بازار بورس سیکس سوئیس و بورس یورونکست معامله میشود. در سال ۲۰۱۱ شرکت نستله در فهرست فورچون جهانی ۵۰۰ رده نخست از سودآورترین شرکت جهان را به خود اختصاص داد. این شرکت همچنین با ارزش بازار ۲۳۳ میلیارد دلار در فهرست فایننشل تایمز جهانی ۵۰۰ در رتبه ۹ قرار گرفت.

خانواده مارس mars

خانواده mars

فرانکلین کلارنس مارس، موسس این شرکت، که به فلج اطفال دچار بود، در سنین جوانی نمیتوانست مثل هم سن و سالان خود، فعال باشد، به همین دلیل در آشپزخانه به مادرش کمک میکرد. مادر او به پختن شیرینی علاقه داشت و به پسر خود نیز، این فن را آموزش داد.

فرانکلین کلارنس مارس

فرانکلین زمانی که مدرسه را تمام کرد، شروع به فروختن شیرینی و آب نبات کرد. وی در سال ۱۹۰۲ و در سن ۱۹ سالگی، بنگاه شیرینی سازی و توزیع خود را، با فروختن محصولاتش به مغازهها، راه انداخت.

او با اتل کیساک ازدواج کرد، اما به دلیل شکست کسب و کارش، همسرش از او جدا شد. وی سپس با اتل هیلی ازدواج کرد که بسیار پشتیبان و حامی او بود و وی را در اداره کسب و کار کوچکش، به نام شرکت مارس در تاکوما، ایالت واشینگتن (که در ۱۹۱۱ شروع به کار کرده بود) کمک میکرد.

arvand-9

فارست مارس، فرزند فرانکلین از همسر اولش بود. او که متولد ۲۱ مارس ۱۹۰۴ بود، با پدرش بسیار مشکل داشت. وی در اوایل دهه ۱۹۳۰ تلاش میکرد، تا پدرش را قانع کند، که شکلاتهای میلکی وی را در کانادا بفروشد، اما فرانکلین قبول نکرد. به همین دلیل، فارست عصبانی شد و شرکت پدر و کشورش را در سال ۱۹۳۲ ترک کرد. فرانکلین که قبلاً بخشی از سهام شرکت را به فارست داده بود، این سهام را، از او به قیمت ۵۰ هزار دلار خریده و حق بازاریابی اسنیکرز در خارج را نیز، به او واگذار کرد.

فارست مارس، در سال ۱۹۳۹ به ایالات متحده بازگشت و کسب و کار جدیدی را با تولید شیرینیهایی به نام ام اند ام M&M راه اندازی کرد. وی با آدری مارس (که در سال ۱۹۸۹ از دنیا رفت) ازدواج کرد، که حاصل این ازدواج؛ فارست پسر، جان و ژاکلین مارس بود. فارست در سال ۱۹۶۴ کنترل کل شرکت را از مادر خود، اتل گرفت و کسب و کار خود را، با شرکت پدر، ادغام کرد. او بسیاری از قوانین شرکت را عوض کرد و قوانین تنبیه و پاداش جدیدی وضع نمود.

arvand-10

. او برندهای دیگری چون برنج عمو بن و غذای حیوانات پدیگری را نیز خلق کرده است. فارست مارس، در سال ۱۹۹۹ از دنیا رفت.

جان مارس، فرزند دوم فارست مارس در حال حاضر رییس هیئت مدیره شرکت مارس است. وی بهمراه برادر بزرگتر؛ فارست مارس (پسر) و خواهرش ژاکلین مارس، بصورت مشترک، در جایگاه چهل و سومین ثروتمندان جهان قرار دارند. ثروت این خانواده در سال ۲۰۰۹ در مجموع از سوی مجله فوربز در حدود ۲۷ میلیارد دلار برآورد شده است.

اداره این شرکت همواره منحصراً در اختیار اعضای خانواده مارس بوده و ویژگی جالب توجه آن، مستور نگاه داشتن شدید اطلاعات مربوط به مراحل تولید و کارکنان است. چنانچه این شرکت در نهایت در سال ۲۰۱۱ تنها بخشی از اطلاعات مربوط به مراحل تولید خود را فاش کرده است!

arvand-11

شکلات هرشیز

در سال ۱۸۷۳ میلادی میلتون هرشیز پس از اتمام دوره کارآموزی در یک موسسه شیرینی پزی، فروشگاه شیرینی فروشی خود را در شهر فیلادلفیا افتتاح کرد که پس از شش سال ورشکسته شد.

پس از یک تجربه ناموفق در زمینه شیرینی سازی در نیویورک او به پنسیلوا بازگشت.

میلتون هرشیز

و اینبار در آنجا شرکت شرکت کارامل لانستر را افتتاح کرد که از مخلوطی شیر تازه و کارامل را تهیه می نمود و اینبار در کار خود موفق شد!

در سال ۱۹۰۰ وقتی برای اولین بار ماشین شکلات سازی ساخته شد. میلتون هرشیز کمپانی خود را به قیمت یک میلیون دلار فروخت. (بیست و هشت میلیون دلار فعلی) و تصمیم گرفت تمرکز خود را بروی تولید محصولات شکلاتی قرار دهد.

پاسخ او به کسانی که از او میپرسیدند چرا این تصمیم را گرفته این بود:

“ کارامل فقط  یک میل زودگذر است ، اما شکلات یک میل دائمی است!  “

arvand-13

میلتون در سال   ۱۸۹۶ کارخانه تولید فرآورده های شیر خود را استارت زد بنابراین او  میتوانست انواع شکلات های شیری را تولید ، تست و بهبود ببخشد

.

سه سال بعد در سال ۱۸۹۹ او محصولات هرشیز را توسعه داد ، این محصولات شکلاتی با وجود داشتن کیفیت شیر نسبت به روشهای پیشین کیفیت شکلات بسیار خوبی داشت.

در سال ۱۹۰۳ آقای هرشیز ساخت یک کارخانه شکلات را در زادگاه خود آغاز کرد. شهر دری چرچ پنسیلوا.

arvand-14

زادگاه هرشی یک مکان نه چندان گرانقیمت بود و اعضای خانواده او آنجا زندگی میکردند.میلتون وقت زیاد و فعالیتهای زیادی میکرد تا مطمئن شود شهروندان از محصولاتش لذت میبرند.

شکلاتهای شیری کم کم معروف شدند و کارخانه او به سرعت رشد کرد.

در سال ۱۹۲۵ سس های هرشیز از ترکیب بادام زمینی و شکلات تولید شدو  همچنین محصولاتی نظیر شکلات نیمه تلخ و…

این شرکت هم اکنون روزانه هشتاد میلیون شکلات به دنیا عرضه میکند.

ما نیز مفتخریم در فروشگاه اینترنتی اروند کالا محصولات برند های فوق را در سراسر ایران عرضه میکنیم با ورود به فروشگاه اروند کالا و تنها با چند کلیک میتوانید به مجموعه ای گسترده از محصولات و خوراکی های خوشمزه خارجی دست پیدا کنید.

ما در اروند کالا تضمین میکنیم که تمامی مواد غذایی و خوراکی عرضه شده با استانداردهای جهانی و کیفیت بالا و تاریخ انقضای طولانی است همچنین تمامی کالاهای عرضه شده هفت روز تضمین کیفیت کالا را دارا هستند.

امیدواریم با خرید از فروشگاه اینترنتی اروندکالا تجربه خوشمزه ای از خرید اینترنتی داشته باشید!