معایب و مزایای سینک ظرفشویی گرانیتی

سینک های ظرفشویی و اهمیت آنها در آشپزخانه

احتمالا اگر کمی به کار هایی که روزانه در آشپزخانه انجام می دهیم دقت کنید، متوجه می شوید که سینک ظرفشویی قطعا یکی از مهم ترین تجهیزاتی است که در آشپزخانه شما وجود دارد و شما روزانه بخ تعداد دفعات بالا از آن استفاده می کنید. کاربرد های آشپزخانه بسیار زیاد است و تقریبا برای 60 درصد از کار هایی که در آشپزخانه انجام می دهیم، دخیل است.

اگر کمی دقت کنید، روزانه از شستن دست هایمان، تا تمیز کردن میوه ها و سبزیجات مختلف و شستن ظرف و ظروف مختلف، همه این کار ها با سینک های ظرفشویی انجام می گیرد. از دیگر دلایل اهمیت سینک های ظرفشویی نیز می توان به تاثیر بسزای آنها در ظاهر آشپزخانه اشاره کرد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص راهنمای خرید سینک، می توانید مقالات این صفحه را مطالعه فرمایید.

سینک ظرفشویی گرانیتی

سینک ها انواع بسیار متنوعی دارند و از متريال های مختلفی تولید می شوند. سنگ گرانیت، از دسته سنگ هایی است که توسط آن سینک تولید می کنند و سینک های ظرفشویی گرانیتی، از دسته بهترین و محبوب ترین سینک ها در میان مردم هستند. برای تولید این سینک ها در ابتدا یک سنگ گرانیتی بزرگ را برداشته و سپس با دستگاه های خاص و به مانند یک مجسمه ساز، انقدر آن را تراش می دهند تا شکل سینک را در آنها در بیاورند.

سینک های گرانیتی، به دلیل ویژگی های بسیار زیادی که دارد، به محبوب ترین انواع سینک تبدیل شده است. در ادامه این مطلب قصد داریم تا با ویژگی های مثبت و منفی سینک های گرانیتی آشنا شویم.

مزایا سینک ظرفشویی گرانیتی

مقاومت بالا در برابر ضربه، خط و خش

سینک های گرانیتی از جنس سنگ گرانیت هستند که یک سنگ سفت و محکم است. این موضوع باعث می شود که وارد شدن آسیب به ظاهر سینک های گرانیتی، کمی غیر ممکن به نظر برسد. این سینک ها بسیار مقاوم هستند و دچار مشکلات مختلف نمی شوند.

مقاوم در برابر گرما

گاها سینک های استیل با گذاشتن یک جسم داغ مثل ماهیتابه که از به تازگی از روی اجاق برداشته شده است، کم کم ذوب می شوند و این موضوع باعث خراب شدن سینک و از ظاهر افتادن آن می شود. سینک های گرانیتی اما دچار این مشکل نمی شوند و در برابر دمای بالا بسیار مقاومند.

آنتی باکتریال

یکی دیگر از ویژگی های سینک ظرفشویی گرانیتی این است که باکتری ها و میکروب ها این توانایی را ندارند که روی این سینک ها رشد کنند. به همین دلیل این سینک ها، از نظر سلامت خانواده و حفظ آن نیز در بهترین شرایط قرار دارد.

ضد زنگ

یکی از مشکلاتی که بسیاری از افراد با سینک های استیل دارند این است که باید بعد از هر بار استفاده آن را خشک کنند تا زنگ نزند. اما این مشکل برای سینک های ظرفشویی گرانیتی وجود ندارد و شما میتوانید به راحتی بعد استفاده آن را رها کنید.

زیبا و شیک

سینک های گرانیتی با طرح های ساده و طرح های زیبا و مختلف تولید می شوند. یکی دیگر از ویژگیهای سینک های گرانیتی این است که بسیار شیک و زیبا هستند و به زیبایی آشپزخانه شما کمک بسیار زیادی می کنند.

 

معایب سینک ظرفشویی گرانیتی

  • مقاوم؛ اما شاید کمی زیاد از حد: همانطور که گفته شد، سینک های گرانیتی، بسیار محکم هستند. پس در اطراف سینک های گرانیتی مواظب ظرف و ظروف شیشه ای باشید! چون ممکن است که در اثر افتادن این ظرف ها در سینک های گرانیتی، نیاز به جمع کردن خرده شیشه داشته باشید.
  • نصب سخت: نصب کردن سینک های گرانیتی، یکی از کار های پیچیده ایست که تعدادی از افراد به آن تسلط دارند . برای نصب آنها باید از یک شخص کاربلد و حرفه ای کمک بگیرید.
  • شیر سینک ظرفشویی جدا: این سینک ها با شیر سینک ظرفشویی متصل نمی شوند و شما باید شیر سینک ظرفشویی را به صورت جدا در روی آنها نصب کنید و باید هزینه خرید شیر سینک ظرفشویی را نیز در نظر داشته باشید.

سیلور یراق؛ مرجع خرید سینک های ظرفشویی گرانیتی

برند سیلور یراق، یکی از برند هایی است که در 15 سال اخیر، مشغول به فروش انواع تجهیزات آشپزخانه بوده و در حال حاضر یکی از کامل ترین مراجع خرید لوازم آشپزخانه است. خرید اینترنتی نیز امروزه به یکی از نیاز هایی تبدیل شده است که بسیاری از افراد به آن نیاز دارند و خرید های خود را اینترنتی انجام می دهند. وب سایت سیلور یراق نیز در حال حاضر یکی از کامل ترین و بهترین مراجع خرید اینترنتی سینک های ظرفشویی گرانیتی است.

فروش سینک گرانیتی، یکی از خدمات خاصی است که وب سایت سیلور یراق به شما ارائه می دهد. شما در وب سایت سیلور یراق با مجموعه کامل و بی نقصی از سینک های گرانیتی مواجه می شوید و می توانید انواع روکار، توکار، زیرکار، تک لگن، دو لگن سینک های گرانیتی را مشاهده و با یکدیگر مقایسه کنید. شما همچنین می توانید خرید انواع سینک گرانیتی مثل خرید سینک سفید یا خرید سینک گرانیتی بلانکو را در سایت سیلور یراق انجام دهید. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص سینک ظرفشویی گرانیتی : https://silveryaragh.com/granite-kitchen-sink