آموزشگاه موسیقی شباهنگ

رپورتاژ آگهی؛

آموزشگاه موسیقی شباهنگ

آموزشگاه موسیقی شباهنگ با ابداع روش های خلاقانه به حفظ واشاعه موسیقی و فراگیری آن اقدام کرده است و از شروع فعالیت خود سعی کرده تا نگرشی فراتر از فعالیت های مرسوم سایر آموزشگاه های موسیقی ایران به مبحث آموزش موسیقی داشته باشد. تمامی اساتید آموزشگاه موسیقی شباهنگ از دانش آموختگان رشته موسیقی در سطح دانشگاهی و از اساتید دانشگاه های موسیقی هستند.

آکادمی موسیقی شباهنگ

اساتید آکادمی موسیقی شباهنگ

نکته حائز اهمیت در مورد آموزشگاه موسیقی شباهنگ که از جمله برتری های این آموزشگاه نیز به شمار میرود، بهره گیری از اساتیدی مجرب و حرفه ایست. کلیه اساتید این آموزشگاه دانش آموخته موسیقی هستند و دوره های تخصصی موسیقی را در ایران و همچنین در برخی کشورهای دیگر سپری نموده اند. اساتید آکادمی موسیقی شباهنگ در دانشگاههای معتبری نظیر دانشگاه تهران مشغول به تدریس هستند یا خود دانش آموخته این دانشگاهها میباشند. همچنین همگی مدرسین این مجموعه سابقه کاری بالای 17 سال در امر موسیقی دارند.

آکادمی موسیقی شباهنگ

آموزش موسیقی

علم روانشناسی در سالیان اخیر اهمیت بالای آموزش موسیقی در پرورش افکار و شخصیت افراد و بخصوص کودکان را نشان داده است. یادگیری موسیقی باعث پرورش ذهن و افزایش قدرت یادگیری در افراد میگردد و قدرت تمرکز و توانایی بروز خلاقیت را بالا میبرد. در هنگام تدریس موسیقی، تنها حوزه شنوایی فرد نیست که به کار گرفته میشود بلکه مناطق مختلف حسی، حرکتی و بینایی نیز درگیر میگردد. در واقع یادگیری و آموزش موسیقی تنها به هدف پرورش موسیقی دانان صورت نمیگیرد بلکه این امر به پرورش افرادی توانا در بسیاری از زمینه ها کمک میکند. بسیاری از افراد برای فراگیری ساز و موسیقی به آموزشگاههای مختلف مراجعه میکنند. انواع آموزشگاهها برای انواع رشته ها و سازهای موسیقی وجود دارد.

آموزشگاه گیتار

آموزشگاه گیتار مکانیست که هنرجو زیر نظر استاد مجرب و باتجربه خود به آموزش اصول نوازندگی گیتار میپردازد. آموزش گیتار برای کلیه سنین ممکن است و افراد با هر میزان از آشنایی با موسیقی میتوانند این ساز را در آموزشگاه گیتار فرا بگیرند. در آموزشگاه گیتار شباهنگ سبکهای مختلف آموزش گیتار شامل کلاسیک، پاپ، فلامنکو، جز، بلوز، راک و غیره به صورت تخصصی آموزش داده میشود. به علاوه انواع مدلهای آموزش گیتار شامل آموزش گیتار کلاسیک، آموزش گیتار آگوستیک، آموزش گیتار الکتریک و آموزش گیتار بیس در آموزشگاه گیتار و توسط اساتید مجرب و حرفه ای که خود دانش آموخته رشته موسیقی هستند، تدریس میشوند.

آکادمی موسیقی شباهنگ

آموزشگاه سه تار ، تار و سنتور

در آموزشگاه سه تار ، تار و سنتور ، آموزش سه تار در سطوح مختلفی مثل آموزش سه تار مقدماتی و پیشرفته برگزار میشود. همچنین آموزش تار توسط اساتید بزرگی ارائه میگردد. آموزش سنتور نیز در کلاس آموزشگاه سه تار , تار و سنتور برای تمامی افراد با هر میزان آشنایی از موسیقی در آموزشگاه سنتور ممکن است. آموزش سه تار , تار و سنتور مقدماتی و آموزش سنتور پیشرفته در کلاس آموزشگاه سه تار ، تار و سنتور برگزار میشود.

آموزشگاه پیانو ، ویولون و گیتار

در آموزشگاه پیانو ، ویولون و گیتار تخصصی ، آموزش سازهای پیانو ، ویولون و گیتار در سطوح مختلفی برگزار میشود. آموزش پیانو ، ویولون و گیتار در کلاس آموزشگاه پیانو ، ویولون و گیتار برای تمامی افراد با هر میزان آشنایی از موسیقی ممکن است.

سبک های موسیقی

یکی از ویژگیهای موسیقی ، وجود سبک های مختلفی در آن است. سبک یا ژانر موسیقی نامی قراردادی است که برای توصیف صفات قطعاتی از موسیقی که مربوط به یک دسته هستند و شباهتهای ساختاری دارند، به کار میرود. انواع مختلفی از سبک های موسیقی وجود دارد که هرکدام ویژگیهای و خصوصیات خود را دارند. الگوهایی که برای دسته بندی سبکهای موسیقی به کار میرود شامل سه رده اصلی موسیقی هنری، موسیقی پرطرفدار و موسیقی سنتی میشود. موسیقی سنتی موسیقی مربوط به افراد یک جامعه است. موسیقی سنتی ایرانی که موسیقی دستگاهی نیز نامیده میشود، متشکل از دستگاه‌ها، نغمه‌ها، و آوازها، از سالها پیش از میلاد مسیح است که تا به امروز سینه به سینه در متن مردم ایران جریان داشته است. آموزش موسیقی سنتی شامل آموزش کلیه اصول مربوط به موسیقی سنتی و همچنین دستگاههای موسیقی سنتی است و سازهای سنتی نیز در آن آموزش داده میشوند. موسیقی پاپ نوعی از موسیقی عامه پسند یا پرطرفدار است و در معمولا مقابل موسیقی کلاسیک و فولک قرار میگیرد. در آموزش موسیقی پاپ افراد میتواند سازهای پرکاربرد در این سبک موسیقی را فراگیرند یا با تکنیکهای آواز آن آشنا گردند. موسیقی کلاسیک طبق تعریف اولیه آثاری هستند که در دوره¬ی کلاسیک خلق شدند. دوره ای که بعد از باروک با هایدن شروع شد و یا بتهوفن تمام شد و به دوره¬ی رمانتیک رسید و از حدود سال های ۱۷۵۰ تا ۱۸۲۰ میلادی طول کشید. اما در تعریفی جامعتر، موسیقی کلاسیک هرنوع موسیقی است که در آن آهنگساز به طور دقیق و کامل کلیه ویژگی های قطعه و سازهایان را مشخص میکند. در آموزش موسیقی کلاسیک، کلیه اصول مربوطه به موسیقی کلاسیک آموزش داده میشود.

آکادمی موسیقی شباهنگ

آموزشگاه آواز ، آموزش آواز سنتی و پاپ

آواز نیز بخش مهمی از موسیقی محسوب میگردد. آواز گونه ای از موسیقی است که توسط یک یا چند خواننده اجرا میگردد و میتواند با همراهی سازها باشد و یا بدون آن اجرا گردد اما محوریت اصلی قطعه موسیقی بر روی اجرای خواننده است. آواز نیز میتواند در قالب یکی از سبکهای گفته شده اجرا گردد. آموزشگاه ساز و آواز به افراد در فراگیری انواع سبک های موسیقی کمک میکند و کلاسهای آموزشی برای سازهای مختلف و شیوه های آوارز گوناگون برگزار میکند. برای آموزش نیاز است استادی توانا که درک بالایی از موسیقی دارد و میتواند با توجه به استعداد افراد، آموزش آنها را جهت دهی کند، به کار گرفته شود. آموزشگاه موسیقی شباهنگ با در اختیار داشتن اساتید برجسته موسیقی محیطی مناسب برای آموزش ساز و آواز در اختیار دارد.

آکادمی موسیقی شباهنگ