اعتماد به نفس لازمه موفقیت در زندگی

مهارت اعتماد به نفس

برای اینکه بتوانیم زندگی سالم و موفقی داشته باشیم به اعتماد به نفس نیاز داریم. البته در ابتدا باید متذکر شویم که منظور “اعتماد به نفس کاذب” نیست! که می تواند زمینه ساز بوجود آمدن مشکلاتی نیز باشد. اعتماد به نفس یک مهارت اکتسابی است که فرد آن را غالبا از طریق خانواده و اجتماع کسب می کند. با توجه به اینکه ممکن است خانواده و اجتماع به شکل صحیحی این مهارت را در فرد ایجاد نکرده باشند در صورت وجود نقص می بایست نسبت به حل آن اقدام نمود.

افزایش اعتماد به نفس

حالات و رفتار شخصی که اعتماد به نفس کافی ندارد بصورت واضح از طریق زبان بدن وی ( Body language ) بخصوص در مواقع بحرانی مشخص می شود. علائمی مانند دستپاچگی، استرس، حالت تدافعی بدن و نظیر آنها، نشان از عدم وجود اعتماد به نفس کافی در شخص می باشد. این موضوع می تواند در طولانی مدت موجب بروز مشکلات دیگری نظیر افسردگی نیز شود که مشکل را بدتر و بیشتر خواهد کرد. بنابراین اگر مشکلی در این خصوص دارید حتما می بایست دست به کار شده و زمینه را برای افزایش یا کسب مهارت اعتماد به نفس مهیا نمایید. یکی از بهترین روشها، شرکت در کارگاه های افزایش اعتماد به نفس می باشد.

کارگاه های کسب مهارت اعتماد به نفس

اعتماد به نفس با تمرین بدست آمده و افزایش پیدا می کند. بنابراین تنها با مشاوره فردی نمی توان انتظار مطلوبی از نتیجه کار داشت. به همین جهت ما برای افزایش اعتماد به نفس ، کارگاه های مخصوصی را در نظر گرفته ایم که امکان تمرین عملی را برای شما مقدور می سازد. برای مثال اگر اعتماد به نفس کافی برای پیشنهاد ازدواج را ندارید در کارگاه ها بصورت عملی، این امکان برای شما وجود خواهد داشت که به خانم یا آقای دیگری پیشنهاد دهید و با رفع اشکالات و موانع توسط مشاور روانشناس، بتوانید با اطمینان خاطر به فرد مورد نظر خود پیشنهاد ازدواج بدهید. توجه به این نکته بسیار مهم است که اگر اعتماد به نفس کافی در زمان پیشنهاد نداشته باشید ممکن است حتی در صورت تمایل فرد مورد نظر به آشنایی با شما، پیشنهاد شما را رد کند! البته باید در نظر داشته باشید که نباید انتظار داشت به هر کسی که پیشنهاد می دهید این پیشنهاد را بپذیرد زیرا دلایل مختلفی می تواند مانع اینکار باشد. به واسطه حضور در کارگاه های روانشناسی این فرصت را خواهید داشت که مهارت های ارتباطی و اجتماعی را بصورت کامل فرا بگیرید. برای شرکت در کارگاه های افزایش اعتماد به نفس، تنها کافیست با شماره موجود در تصور زیر تماس گرفته و درخواست شرکت در کارگاه های افزایش اعتماد به نفس دکتر لیلا جبلی را مطرح نمایید. کارگاه ها از حدود 12 سال پیش در تهران و سایر شهرهای کشور برگزار می شود. معمولا کارگاه های افزایش اعتماد به نفس بصورت دوره ای و در زمانهای خاص تشکیل می شود که از متقاضیان، ثبت نام بعمل آمده و کارگاه ها برگزار می شود.

مهارت اعتماد به نفس

کسب اطلاعات بیشتر در خصوص اعتماد به نفس : Self-confidence