دکوراسیون داخلی یا همان طراحی داخلی در واقع یک هنر است که برای بهینه سازی فضاهای داخلی ساختمان ها (اعم ساختمان های مسکونی، تجاری و اداری) به منظور انجام فعالیت های روزمره به کار می رود. کیفیت فضای داخلی بر احوالات و شخصیت ما و نیز نحوه انجام فعالیت های ما تاثیر گذارند. در طراحی داخلی از عناصر و مولفه های بیشماری استفاده می شود که همگی باید بطور هماهنگ و متناسب در یک طرح مرتبط و خوشایند قرار گیرند. یکی از این عناصر که امروزه استفاده از آن رو به افزایش است، پارتیشن است.

در دکوراسیون داخلی با استفاده از پارتیشن می توانیم یک فضای بزرگ را به چند قسمت تقسیم کنیم به طوری که این قسمت ها به طور کامل از هم جدا نشوند بلکه تنها عملکردشان از یکدیگر متفاوت شود. از پارتیشن ها در خانه های کوچک امروزی نیز می توان استفاده نمود. در برخی از آپارتمان های امروزی با توجه به کوچک بودن فضای موجود، اتاق یا آشپزخانه تفکیک شده نیستند و صاحبخانه به دلخواه و نیاز خود می تواند با استفاده از پارتیشن ها اتاق یا آشپزخانه را تفکیک کنند. استفاده درست از پارتیشن خانگی در دکوراسیون منزل می تواند باعث ایجاد احساس صمیمیت و آرامش در فضای خانه شود.

البته پارتیشن ها فقط برای دکوراسیون داخلی منازل مسکونی به کار نمی روند. بلکه انواعی از پارتیشن ها هستن که برای محیط های کاری و به منظور تفکیک کارمندان از یکدیگر به کار می روند. استفاده از پارتیشن های اداری در ادارات و شرکت های بزرگ بسیار مرسوم است و در افزایش کارایی و بازدهی کارمندان بسیار موثر است.

از دیگر عناصری که در دکوراسیون داخلی مورد استفاده قرار می گیرد و در سال های اخیر استفاده از آن ها بسیار رایج شده است، سقف کاذب است. سقف کاذب، سقفی است که با یک فاصله معین نسبت به سقف اصلی ساخته می شود. سقف های کاذب خود انواع گوناگونی دارند و می توانند بصورت سرتاسری باشند یا فقط بخشی از سقف را پوشش دهند.

سقف کاذب در فضاهای مدرن، در مکان های عمومی، کافه ها، استخر، سالن های ورزشی، هتل ها، دفاتر، منازل، آشپزخانه، حمام و سرویس بهداشتی به کار می رود. افزایش محبوبیت سقف های کاذب به معنی رضایت مصرف کنندگان از عملکرد و ظاهر زیبای سقف های کاذب است. با استفاده از سقف های کاذب می توان تاسیسات، لوله کشی ها، سیم کشی ها و … را پنهان نمود. همچنین سقف های کاذب با توجه به نوعشان می توانند عایق صدا یا حرارت نیز باشند.

سقف های کاذب انواع مختلفی دارند و در محیط ها با کاربری های متفاوت از سقف های مختلف استفاده می شود. به عنوان مثال در فضاهای مسکونی می توان از سقف های کناف یک تکه با گچبری و آرک استفاده کرد و برای سرویس بهداشتی یا آشپزخانه از سقف های پلکسی یا پی وی سی استفاده نمود.

4

همانطور که ذکر شد، پارتیشن ها و سقف های کاذب انواع مختلفی دارند و آن ها را می توان در طرح های متنوعی اجرا نمود و به همین ترتیب تولید کنندگان و مجریان مختلفی نیز خدمات مربوط این اقلام را ارائه می دهند. برای آشنایی و انتخاب انواع خدمات مربوط به سقف های کاذب یا پارتشین موجود در بازار، وجود یک سایت جامع که کالای تولیدکنندگان مختلف را برای مشتریان نمایش دهد، قطعا مفید خواهد بود.

وب سایت ساختمون یک سایت تخصصی در حوزه صنعت ساختمان است و به طور تخصصی نیازمندی های صنعت ساختمان را پوشش می دهد. اگر قصد آشنایی با اقلام ساختمانی، انتخاب و یا خرید آن ها را دارید به سایت ساختمون سر بزنید.

در وب سایت ساختمون انواع کالاهای ساختمانی مانند :

درب ضد سرقت ، سقف کاذب، انواع دوربین مداربسته، کرکره برقی ، انواع پرده، انواع شومینه، انواع مصالح ساختمانی مانند بتن، الیاف بتن، قالب بتن، قطعات بتنی، افزودنی های بتنی، انواع درب و پنجره، انواع دیوارپوش، کفپوش و سنگ، انواع ابزار، یراق و ماشین آلات، انواع تاسیسات ساختمانی مانند تاسیسات مکانیکی، آسانسور، سیستم های گرمایشی، تهویه مطبوع، نمای ساختمان و … در گروه بندی های متفاوتی مانند وجود دارد. کالاهای ثبت شده در وب سایت ساختمون مربوط به استان های مختلف است و فقط مختص استان تهران نمی باشد و اگر ساکن سایر استان ها هستید به راحتی می توانید کالای مورد نظر خود در استان محل سکونت خود جستجو کنید.