گفتن از ما، امتحان کردن از شما

محصولات ناتلی؛ انتخابی سالم

“پاپ کیک” کیک کوچکی است که به شکل آبنات بر سر یک چوب کوچک و باریک نصب می‌شود. پاپ کیک‌ها از مخلوط کردن خرده‌های کیک و یخ‌چینه و شکلات تهیه می‌شوند. شکل ظاهری آن‌ها شبیه یک کیک کوچک به شکل عمدتا توپ است که با شکلات و یخ‌چینه پوشش داده شده باشد. معمولا روی این پوشش را به اشکال گوناگون تزیین می‌کنند. گاهی انتخاب مدل آن نیز به تغییر شکل دایره می‌انجامد. مثلا به شکل حیوانات مختلف طراحی می‌شوند.

p1

بد نیست این توضیح را هم بدهیم که “یخ‌چینه” یا لعاب روی شیرینی به موادی گفته می‌شود که بعد از پخت کیک، به عنوان پوشش روی آن به‌کار می‌روند. بیشترین کاربرد لعاب روی شیرینی هم در تزئین و زیباسازی کیک است. خامه زده شده، کرم کره، مرنگ، شکلات و مارزیپان نمونه‌هایی از یخ‌چینه هستند. ساده‌ترین یخ چینه هم نوعی لعاب است که از حل کردن شکر قنادی در آب به‌وجود می‌آید. به‌کار بردن یخ‌چینه برای تزیین کیک عروسی، کاپ کیک، کیک تولد و همین پاپ کیک‌ها بسیار معمول‌ است و رواج زیادی دارد.

پاپ کیک‌ها بین سال‌های 2009 تا 2011 میلادی محبوبیت بسیار زیاد و جهانی پیدا کردند. به‌طوری که یک کتاب به نام “پاپ کیک” نوشته شده توسط شخصی به نام Bakerella –قناد مشهوری در آمریکا- در لیست پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک تایمز قرار گرفت. این کیک را در طعم‌های مختلفی می‌پزند و در بسیاری از قنادی‌ها آن را می‌توان یافت. گرچه شما هم حتما با ما هم‌عقیده هستید که پاپ کیک‌های تمام قنادی‌ها خوش‌طعم نیستند.

در ایران نیز پاپ کیک‌ها طرفداران خاص و پرشمار خود را دارند. به‌خصوص در میان کودکان. در ایران به این کیک‌های کوچک، کیک چوبی نیز گفته می‌شود و جدای از مناسبت‌های خاص، پای ثابت بیشتر مهمانی‌هایی هستند که برای کودکان برگزار می‌شوند. کیک‌هایی خوشمزه و زیبا برای جشن تولد بچه‌ها. چرا که هم کوچک هستند و هم می‌توانند آن‌ها را به اشکال مختلف که باب طبع بچه‌ها باشد تهیه کرد. از طرفی خوردن این کیک‌ها هم آسان و راحت است. در بسیاری از مهمانی‌های تولد کودکان این شیرینی‌های چوبی را دور تا دور کیک تولد می‌چینند که موجب می‌شود ظاهر شیک‌تری پیدا کنند. پاپ کیک‌هایی که به شکل عروسک، ماشین، حیوانات مختلف یا هر شکلی که مورد علاقه‌ی کودکان باشد. مثلا یک شخصیت کارتونی محبوب. تصور کنید که این کیک‌های چوبی تا چه حد می‌توانند مقبول کودکان واقع شوند.

p2

همان‌طور که در چند سطر قبل هم اشاره کردیم، پاپ کیک‌ها را برای مناسبت‌های مختلف و خاص نیز تهیه می‌کنند. به‌طور مثال شب یلدا، روز ولنتاین، عید نوروز و غیره. قنادها سعی می‌کنند با توجه به روز و نوع مناسبت پاپ کیک‌ها را به شکل و مدل خاص همان روز درست کرده و تزئین کنند. پاپ کیک‌هایی به شکل هندوانه یا انار برای شب یلدا، قلب‌های جذاب، قرمز و عاشق برای روز ولنتاین و نمادهای معروف نوروز مانند سبزه، سیب یا ماهی قرمز کوچولو برای آغاز سال نو.

p3

در ایران قنادی‌های زیادی، به‌خصوص آن‌هایی که سعی می‌کنند با رفتار به‌روزتری با بازار و سلیقه‌ی مصرف‌کننده برخورد کنند، اقدام به پخت و عرضه‌ی پاپ کیک می‌کنند. حالا از کجا می‌توان پاپ کیک‌ها و قنادی‌های مرغوب را پیدا کرد؟ راهی ندارد جزء امتحان کردن و به توصیه دیگران گوش دادن. در این زمینه ما به شما قنادی ناتلی را پیشنهاد می‌کنیم. البته عجیب هم نیست که این قنادی در تولید پاپ کیک موفق عمل کند. چرا که ناتلی در طول سال‌ها و طی سابقه کاری پربار خود، در به‌دست آوردن فناوری‌های روز و مدرن پیش‌رو بوده و در این زمینه تلاش بسیار زیادی کرده است. همچنین یکی از دغدغه‌های همیشه‌گی ناتلی در کنار تولید شیرینی‌های مرسوم و بومی، عرضه شیرنی‌های مدرن‌تر و منطبق بر ذائقه و سلیقه‌ی انسان‌های امروزی است.

در صورت مراجعه به یکی از چهار شعبه‌ی ناتلی در خیابان‌های سهروردی شمالی (شعبه مرکزی)، پاسداران، نیاوران و تهران‌پارس، با گشت زدنی کوتاه در سطح قنادی، چشمتان حتما به جمال پاپ کیک‌ها روشن خواهد شد. پاپ کیک‌هایی رنگارنگ و هوس‌برانگیز در 27 طرح و مدل مختلف. پاپ کیک‌هایی که در مدل‌های گرد، مربع و فانتزی طراحی شده‌اند. یکی از نقاط قوت پاپ کیک‌های ناتلی در همین نوع طراحی آن‌ها است. به‌طور مثال پاپ کیکی که به شکل نماد چشم‌زخم طراحی شده است یا پاپ کیکی که مشخصه آن خطوط درهم‌وبرهم است یا آن یکی که تزئین آن چند گل کوچک است. برخی نیز با تکه‌های نامرتب شکلات یا شکلات‌های گرد و کوچکی شبیه الماس‌های ریز صورتی تزئین شده‌اند. در پاپ کیک‌های ناتلی با تنوع رنگ فراوانی نیز مواجه می‌شویم. طیف رنگی وسیعی از قرمز و صورتی گرفته تا آبی و قهوه‌ای و سبز.

گفتن از ما بود، امتحان کردن از شما. یا به یکی از شعب ناتلی مراجعه کرده و به‌طور حضوری خرید کنید یا با سر زدن به سایت ناتلی از پشت میزتان و با راحتی و آرامش محصولات موردنظر خود را ببینید و سپس نسبت به سفارش اینترنتی پاپ کیک‌های منتخب‌تان اقدام کنید. فراموش نکنید اگر در منطقه دلیوری باشید، سفارش آنلاین شما هزینه‌ی ارسال هم نخواهد داشت. فرصت را از دست ندهید. زودتر بجنبید و خودتان را پاپ کیک‌های خوشمزه محروم نکنید.