آغاز سال نویی متفاوت با شیرینی‌های ناتلی

محصولات ناتلی؛ انتخابی خوشمزه

کم‌کم این روزها صبح‌ها از خانه که بیرون می‌آییم، هوا را که استشمام می‌کنیم، ریه‌هامان پر می‌شود از بوی بهار. البته اگر هوای تهران آلوده نباشد. گل‌ها آرام آرام جوانه می‌دهند و جهان شروع می‌کند به تازه شدن. آدم‌ها شور و شوق پیدا می‌کنند و امید تزریق می‌شود به جان و روان همه.

در روایات ایرانی آمده است که چون سلیمان بن داوود انگشتر خویش را گم کرد سلطنت از دست او بیرون رفت. اما پس از چهل روز بار دیگر انگشتر خود را بازیافت و پادشاهی و فرماندهی به او بازگشت و مرغان به دور او گرد آمدند و ایرانیان گفتند: نوروز آمد. نوروز همچنین نمادی است از پیروزی نیکی بر بدی. رسم و رسومی که پاکی، راستی و نیکی را محترم دانسته و ترویج می‌کند.

آغاز سال نویی متفاوت با شیرینی‌های ناتلی

منشأ و زمان پیدایش نوروز به درستی معلوم نیست. برخی از روایت‌های تاریخی، آغاز نوروز را به بابلیان نسبت می‌دهند. بر طبق این روایت‌ها، رواج نوروز در ایران به سال ۵۳۸ (قبل از میلاد) یعنی زمان حمله کوروش بزرگ به بابل باز می‌گردد. همچنین در برخی دیگر از روایت‌ها، از زرتشت به‌عنوان بنیان‌گذار نوروز نام برده شده‌است.

شاید بتوان گفت ماندگارترین رسم ما ایرانی‌ها همین عید نوروز است. مراسمی که حتی سازمان ملل متحد را نیز به نشان دادن واکنش مجبور کرد. مجمع عمومی سازمان ملل متحد با تصویب قطعنامه‌ای، روز ۲۱ مارس برابر با یک فروردین را در چارچوب ماده ۴۹ و تحت عنوان فرهنگ صلح به عنوان روز جهانی نوروز به تصویب رسانده و در تقویم خود جای داده است. طی این اقدام که برای نخستین‌بار در تاریخ این سازمان صورت گرفت، نوروز ایرانی به‌عنوان یک مناسبت بین‌المللی به رسمیت شناخته شده است.

آغاز سال نویی متفاوت با شیرینی‌های ناتلی

برای ما ایرانی‌ها بهار با عید نوروز فرا می‌رسد. با حاجی فیروز و آتش‌بازی چهارشنبه‌سوری و سفره هفت‌سین. با سبزه کاشتن و خریدن ماهی گلی. با آماده کردن سور و سات مهمانی‌های عید و ماهی و سبزی پلوی اولین روز سال. ایرانی‌ها رسم دارند برای چنین ایامی سنگ تمام بگذارند. به همین خاطر در این ایام انواع میوه و آجیل و شیرینی سرریز می‌شوند به جانب خانه‌های ایرانی.

برای عید می‌توان شیرینی‌های همیشه‌گی را خرید اما معمولا قنادی‌ها برای عید نوروز شیرینی‌های بسته‌بندی مخصوصی دارند. شیرینی‌هایی که غالبا کوچک و سبک هستند و جزء شیرینی‌های خشک به حساب می‌آیند. به‌طور معمول میزان مصرف مواد خوراکی به وسیله افراد در دو هفته اول سال بالا می‌رود. شیرینی نیز به خودی خود کالری و حجم زیادی دارد. بنابراین انتخاب شیرینی‌های خشک کوچک و سبک برای این مراسم، دور از ذهن نیست و اتفاقا به نظر می‌رسد انتخاب عاقلانه‌ای باشد.

شیرینی‌های عید ناتلی

این روزها به هر قنادی که سر بزنید، خواهید دید شیرینی‌های عید نوروز خود را به صورت جعبه‌ای چیده و کار مشتریان خود را راحت کرده است. قنادی ناتلی نیز از این قائده مستثنی نیست. ناتلی یکی از قنادی‌های معروف و قدیمی تهران با تجربه و سابقه‌ای به اندازه چند دهه طولانی است. ناتلی با توجه به اهمیتی که به ذائقه و سلیقه مشتریان خود می‌دهد، روزها و ایام خاص سال را فراموش نمی‌کند. بنابراین در حال حاضر شیرینی‌های عید نوروز این قنادی در بالاترین سطح توجه قرار دارند و مشتریان زیادی را به خود جلب می‌کنند.

شیرینی‌های عید نوروز قنادی ناتلی در 27 مدل مختلف عرضه می‌شوند. اسکار، آلمانی بشقابی، بیسکوییت چرخی، پادرازی، پالیز مخلوط، پرنس، پروانه 4 مدل، جعبه چهارگوش، خانگی کلاسیک، دادلی، ریونا، شکلات خالص حلقه، شکلات فندق و کشمش، شکلات گردویی، شیرینی توپی ماکات، شیرینی خانگی مینی میکس، شیرینی سوئیسی، شیرینی سوئیسی ریز، شیرینی قیطونی، فلورانتینا، فنجانی عسلی ریز، کراک دارچین، کوکیز گردویی، میرور ساده ناتلی، میروز ستاره ناتلی، نخودچی گل و نوگات مخلوط، این 27 مدل را تشکیل می‌دهند.

آغاز سال نویی متفاوت با شیرینی‌های ناتلی

این شیرینی‌ها به صورت بشقابی و جعبه‌ای آماده شده‌اند. شیرینی‌های عید نوروز ناتلی در اندازه‌های کوچکی تهیه شده‌اند و جان می‌دهند برای صرف کردن با چای یا قهوه داغ. این شیرینی‌ها قابل نگهداری برای مدت زمان طولانی‌تر هستند و رنگ و روی مناسب و ظاهر شکیل آن‌ها نیز برای پذیرایی از مهمان بسیار مناسب است. همچنین در عید نوروز که سفرهای کوتاه یا طولانی بسیار باب است، این شیرینی‌ها می‌توانند همراه مناسب و وفاداری برای شما در طول جاده باشند. شیرینی‌هایی تازه و خوشمزه که کام را به اندازه و به قدر کفایت شیرین می‌کنند.

شما برای خریداری شیرینی‌های عید نوروز ناتلی دو راه در پیش روی خود دارید. راه ساده‌تر این است که به سایت ناتلی مراجعه کنید و سفارش خود را به صورت اینترنتی ثبت کنید. اگر در منطقه دلیوری باشید، سفارش شما رایگان به دستتان خواهد رسید. راه دیگر که راه معمول است و هیجان بیشتری نیز دارد، مراجعه به یکی از شعب ناتلی است. شعبه اصلی در خیابان سهروردی شمالی و دیگر شعبه‌ها در خیابان‌های پاسداران، نیاوران و تهران‌پارس.

ناتلی این قابلیت را دارد که روزهای آغازین سال نوی شما را متفاوت کند و طعمی خوشمزه به آن‌ها ببخشد.