از جاذبه‌های مهم ایران چه می‌دانید؟

ایران با تنوع فرهنگی و اقلیمی، سرزمینی مملو از جاذبه‌های گردشگری است. شهرهای بزرگ ایران همچون مشهد، اصفهان، شیراز و… هر ساله میزبان مسافران بسیاری هستند. بسیاری از گردشگران شیفته جاهای دیدنی مشهد و کباب معروف آن در شهر شاندیز هستند، بسیاری از ماجراجویی تاریخ در جاهای دیدنی اصفهان لذت می‌برند و مسافران متعددی نیز تمایل دارند به جاهای دیدنی شیراز سفر کنند. در این مطلب قصد داریم با کمک اطلاعات مجله گردشگری نابرو، به‌طور مختصر از جاهای دیدنی مشهد، اصفهان و شیراز برایتان بگوییم. برای بررسی مفصل جاذبه‌های این شهرها می‌توانید از راهنمای گردشگری نابرو استفاده کنید.

تنوع جاهای دیدنی مشهد

جاهای دیدنی مشهد بسیار متنوع هستند و شامل جاذبه‌های مذهبی، تفریحی، تاریخی و طبیعی می‌شوند. از مهم‌ترین جاذبه توریستی مشهد، مرقد امام رضا‌(ع) است که هر ساله صحن بزرگ آن پذیرای مسافران بسیاری از نقاط مختلف ایران می‌شود. ازدحام جمعیت در مراسم خاص مذهبی در بارگاه امام رضا‌(ع) به اوج خود می‌رسد و مشهد در این ایام پر از مسافر می‌شود.

 اگر بخواهیم به‌سراغ جاهای دیدنی مشهد با حال‌وهوای تاریخی برویم، باید به آرامگاه فردوسی اشاره کنیم. به گفته مجله گردشگری نابرو، آرامگاه فردوسی در 20 کیلومتری مسیر مشهد به قوچان واقع شده است.

اگر اهل جاذبه‌های طبیعی هستید، باید به شما طرقبه، باغ گیاه‌شناسی و کلات نادری را معرفی کنیم که از دیگر جاهای دیدنی مشهد محسوب می‌شوند. پارک کوهسنگی، شهر شاندیز، بند گلستان، خانه ملک، گنبد هارونیه، خانه داروغه، گنبد سبز، مجموعه نادری، موزه بزرگ خراسان، خانه توکلی، حمام مهدی قلی بیک و… از دیگر جاهای دیدنی مشهد هستند و بدون شک ماجراجویی در هرکدام برایتان لذت‌بخش خواهد بود. پیش از سفرتان بهتر است، سری به مجله گردشگری نابرو بزنید تا در مورد جزییات دیگر دیدنی های مشهد بیشتر بدانید.

از جاذبه‌های مهم ایران چه می‌دانید؟

جاهای دیدنی اصفهان به زیبایی نصف جهان

علاوه بر جاهای دیدنی مشهد، سفر به جاهای دیدنی اصفهان نیز در ایران بسیار رونق دارد و سهم بزرگی از صنعت گردشگری داخلی را به خود اختصاص داده است. میدان نقش جهان از مهم‌ترین جاهای دیدنی اصفهان است و قلب شهر محسوب می‌شود. بسیاری از دیگر جاهای دیدنی اصفهان و مغازه‌های فروش صنایع دستی در نزدیکی این میدان واقع شده‌اند.

یکی از هنرمندانه‌ترین جاهای دیدنی اصفهان، بنای چهل ستون است که در زمان شاه عباس اول و دوم ساخته شده است. کاخی مجلل با هنر معماری ایرانی که در یکی از سرسبزترین باغ‌های اصفهان به‌نام چهل ستون شناخته می‌شود. به گفته مجله گردشگری نابرو این عمارت 20 ستون دارد و به دلیل انعکاس این ستون‌ها در حوض بزرگ روبه‌روی آن‌ها به چهل ستون معروف شده است.

عمارت عالی قاپو، سی‌وسه پل، پل خواجو، مسجد شیخ لطف‌الله، کاخ هشت بهشت، منارجنبان، کلیسای وانک، خیابان چهارباغ عباسی، کوه صفه، خانه مشیرالملک، حمام علی قلی آقا، موزه هنرهای معاصر، موزه موسیقی و… از دیگر جاهای دیدنی اصفهان هستند.

برای بررسی جزییات دیگر جاهای دیدنی اصفهان و مسیر دسترسی به آن‌ها، به راهنمای آنلاین نابرو مراجعه کنید و عبارت جاهای دیدنی اصفهان را در آن جستجو کنید. نابرو اطلاعات بسیار مفیدی در مورد هریک از این جاذبه‌ها در اختیار شما قرار خواهد داد.

از جاذبه‌های مهم ایران چه می‌دانید؟

سفر به جاهای دیدنی شیراز

بنای حافظیه از مهم‌ترین جاهای دیدنی شهر شعر و طرب شیراز است و نمادی از این دیار محسوب می‌شود. همچنین آرامگاه سعدی از دیگر جاهای دیدنی شیراز و نمادی از گنجینه‌های ادب فارسی است که در این شهر واقع شده است.

بسیاری از باغ‌های معروف ایرانی همچون باغ نارنجستان، باغ ارم، باغ عفیف آباد، باغ جهان‌نما و باغ دلگشا از دیگر جاهای دیدنی شیراز هستند. قدم زدن در این باغ‌های خوش‌طرح و رنگ روحتان را تازه و شما را با جذابیت‌های تاریخی و طبیعی شیراز آشنا می‌کند.

از جاذبه‌های مهم ایران چه می‌دانید؟

شاهچراغ شیراز، ارگ کریمخان، بازار وکیل، حمام وکیل، مسجد نصیرالملک، دروازه قرآن، تخت جمشید، مسجد جامع عتیق، خانه زینت الملک، عمارت شاپوری، موزه پارس، مسجد وکیل و… از دیگر جاهای دیدنی شیراز هستند. در سایت گردشگری نابرو می‌توانید به‌طور مفصل در مورد جاهای دیدنی شیراز و مسیرهای دسترسی به هر کدام بخوانید.

مجله گردشگری نابرو به شما کمک می‌کند تا از جاذبه‌های مختلف ایران بیشتر بدانید و پیش از سفرتان، با آگاهی کامل به‌سراغ هر جاذبه بروید. برای آشنایی با جاهای دیدنی مشهد، شیراز، اصفهان و دیگر شهرهای ایران، از راهنمای آنلاین نابرو استفاده کنید.