مبل نوین

با در نظر گرفتن پیشینه ی هنرهای دستی در ایران، منبت کاری بر روی چوب هنر فاخری است که از سالهای گذشته در شهر ملایر رواج داشته و هنرمندان این عرصه با ذوقی سرشار و دقتی بسیار، طرح های زیبا و مسحور کننده را با کمال مهارت بر روی چوب نقش می زنندو سر انجام این هنر زیبا در انواع صنایع چوبی و تزئینی منزل از جمله مبل جلوه گر می شود.

بازار مبل ملایر پدیده ای است که در آن هنرمندان عرصه منبت وتولیدکنندگان مبل با هم جمع آمده اند تا چشم اندازی زیبا را پیش روی شما قرار دهند و اکنون انتخاب شهر ملایر بعنوان شهر ملی مبل و منبت، مسئولیت ما را در قبال ارائه خدمات شایسته، دو چندان نموده است.

گروه تولیدی مبل نوین ملایر یکی از معتبرترین و شناخته شده ترین واحدهای صنعتی فعال در حوزه مبلمان در غرب کشور بشمار می رود. این مجموعه از سال  1388  آغاز بکار نموده و در حال حاضر انواع مبلمان منزل و همچنین صنایع چوبی خانگی دیگر از جمله بوفه، سرویس خواب میز نهار خوری و … را تولید و عرضه می نماید.

این واحد در زمینه تولید مبل صاحب تجربه ای طولانی می باشد که علاوه بر مدیریت موفق و کارآمد با حضور افراد متخصص و ماهر به این مهم دست یافته است ما با توجه به نیازها و سلائق مشتریان بهترین محصولات را ارائه می نماییم و این ویژگی ها به شکلی بارز در تولیدات ما  نمود دارد. گروه تولیدی مبل نوین ملایر با اجتناب از یک روند تکراری، طرحهای جدیدی را همگام با پیشرفت صنعت مبلمان و با بهره گیری از اطلاعات به روز به مشتریان عزیز ارائه میدهد.

البته بنا به تقاضای بازار زمینه تولید ما، بطورخاص،انواع مبلمان خانگی می باشد که در طبقه بندی گونه های مبل ازدیدگاه عموم،می توان آن را در سه دسته اصلی معرفی کرد:

1-مبلمان استیل(سلطنتی) 2- مبل کلاسیک 3- مبل راحتی

مبل استیل: مبل حجیم و پرآرایه ای است که زیبایی و شکوه خاصی دارد وطرح های منبت بطرز چشمگیری در تاج،دسته و پایه های آن دیده می شود و به تناسب این شکوه،پارچه های وزین و رنگ آمیزی چشم نواز زیبایی مبل را تکمیل می کند.مبل استیل بصورت یک ست نه نفره شامل یک کاناپه سه نفره، چهار مبل تک نفره و دو صندلی میزبان عرضه می شود.

مبل نوین ملایر

مبل کلاسیک : در این سبک،طرح های پیچیده منبت وکنده کاری های ظریف نسبت به مبل استیل کمتر بچشم می خورد و قاعدتا چوب کمتری در این استایل بکار رفته و درنتیجه سبک ساده تر و فانتزی تری بوجود آمده است.مبل کلاسیک وزن و قیمت کمتری نسبت به مبل استیل دارد ودر یک ست هفت نفره شامل یک کاناپه سه نفره،یک کاناپه دو نفره و دو مبل تک نفره ارائه می شود.

مبل نوین ملایر

مبل راحتی: مبلی ساده ،راحت و در عین حال شیک.معمولا در بدنه این مبل اثری از چوب بچشم نمی خورد وبصورت تمام پارچه تولید و عرضه می شود.قیمت و مرغوبیت آن نسبت به مبل استیل کمتر و همچنین ابعاد کوچکتری نیز دارد.

روند تولید مبل در این مجموعه شامل سه مرحله اصلی، کار روی چوب( برش، نجاری، منبت کاری) رنگ کاری و رویه کوبی می باشد و هر کدام از این مراحل خود شامل شاخه های مختلفی هستند.

مرحله اول انتخاب چوب مرغوب جهت تهیه  کلاف مبل می باشدکه با توجه به نوع مبل اعم از سلطنتی، کلاسیک یا راحتی  چوب مناسب برای هر استایل در نظر گرفته می شود.

در این کارگاه تولیدی انتخاب چوب طبق معیارهای خاصی صورت می گیرداز جمله دارا بودن بافت مستحکم و همگن،خوش تراش بودن،رنگ زیبا و متناسب و گره های کمتر…

چوب مورد استفاده در مبلمان استیل و کلاسیک،عمدتا چوب راش یا گردو است چرا که در برابر فشار،خم شدگی و کشش مقاوم هستند و انعطاف پذیری خاصی در برابر منبت دارند وکنده کاری  روی آنها  بخوبی شکل می گیرد.همچنین چوب روسی که معمولا برای ساخت مبل های راحتی و اسکلت مبل کلاسیک استفاده می شود.از خصوصیات این چوب می توان به عدم ترک خوردگی آن در برابر فرو رفتن انواع میخ و پیچ اشاره کرد که به این دلیل مورد کاملا مناسبی برای ساخت اسکلت مبل هستند.

لازم بذکر است که بعضی از چوب ها در یک بازه زمانی بمدت حدود سه تا چهار ماه نیاز به استراحت برای خشک شدن دارند که این موضوع قبل از ساخت فریم مبل حتما لحاظ می شود.

چوب ها پس از آماده سازی و برش در صورت لزوم( جهت ساخت مبل های استیل و کلاسیک)بدست هنرمندان منبت کار سپرده می شود و آنها طرح های زیبا و بی نظیری را بر روی چوب نقش می زنند. پس از مونتاژ و چسباندن قطعات چوب و اطمینان از استحکام سازه مبل ، کاربرای مرحله رنگ کاری آماده است.

در مرحله رنگ کاری، پرسنل مجرب و کار آزموده ما با استفاده از مرغوبترین رنگها مراحل مقدماتی و نهایی کار را با دقت و وسواسی بی نظیر بر روی چوب اجرا می کنند .در این مرحله هنرمندان رنگ کار،ابتدا روزنه های سطح کار و محل های اتصال را بتونه کاری می کنند ، سپس زبری کار را گرفته و سطح چوب را صیقل می دهند وسنباده زنی آنقدر ادامه می یابد تا سطح کار کاملا صاف و یکنواخت شود. اکنون سطح چوب برای رنگ  پاشی آماده است. ابتدا رنگ اولیه (آستر) و سپس کیلرو بعد اجرای پتینه و خش گذاری صورت می گیرد. برای محافظت از پتینه و خش مجددا کیلر بر سطح کار پاشیده می شود و در مرحله نهایی از بهترین رنگ های موجود در بازار مانند پلی استر یا پلی اورتان استفاده می شود.

در مرحله رویه کوبی،  فنر بندی، نصب اسفنج و فوم  بر روی کار و پر کردن محتوا با دقت بسیارانجام می شود .ما در تولیدات خود از فوم سرد که بهترین نوع فوم می باشد استفاده می کنیم و نشیمن مبل به مدت دو  سال ضمانت می شود.پس از اطمینان از پوشش مناسب اسکلت مبل و یکسان بودن حجم دسته ها ، پارچه کوبی و در نهایت نصب نوار و سرمه به بهترین نحو اجرا شده و در محصول تکمیل شده بخوبی نمایان میشود.

همانطور که میدانید کیفیت در خط تولید مبل ضرورتی مهم است که در بازار پر رقابت امروزی تنها تضمین ادامه فعالیت، کیفیت محصول و توانمندی رقابت است. به این منظور  مدیریت و پرسنل این مجموعه با لحاظ کردن این امر در تمامی مراحل تولید، نهایت سعی خود را در ارائه محصولی بی نقص و شکیل بکار می بندند.

صنعت مبل با تلفیق سه عنصر چوب، رنگ و پارچه هزاران طرح و مدل از مبلمان  را تولید و عرضه می دارد وما مفتخریم که این تنوع محصول را با کیفیت و قیمت مناسب در هم آمیخته ایم.

بعد از اطمینان از کیفیت، قیمت برای مشتریان محترم نکته ای  بسیار حائز اهمیت است. کاستن بخشی از سهم سود فروش و رضایت مشتری اولویت کاری ماست. قیمت گذاری در این واحد تولیدی مبتنی بر اصول مشتری مداری و احترام به شما عزیزان میباشد. قیمت های ارائه شده نسبت به کیفیت کار و در مقایسه با مجموعه های دیگر بسیار مناسب است و دلیل منطقی این امر، خرید مستقیم و بدون واسطه میباشد.

گروه تولیدی مبل نوین ملایر علاوه بر کیفیت مطلوب و قیمت مناسب، بر سه اصل اساسی در روند فعالیت خود پایبند است.

  • ارائه مشاوره به مشتریان در انتخاب کالا مانند طرح مبل، رنگ آن، نوع پارچه و .. که در پایان، انتخاب نهایی با سلیقه و خواست مشتری می باشد.
  • احترام به مشتری و انجام کلیه تعهدات جهت رضایت ایشان . بر این اساس تمام سفارشات به موقع انجام ودر زمان مقرر به مشتری تحویل میگردد.
  • ایجاد ارتباط مستقیم و بدون واسطه با مشتریان عزیز همراه با حسن رفتار، در راستای این هدف خریداران محترم میتوانند در صورت تمایل از کارگاه و مراحل تولید بازدید نمایند.