رنگ کردن اتاق یکی از کار‌هاییست که بیشتر افراد می‌توانند از پس آن بر بیایند. برای اینکه نتایج حرفه‌ای تر به نظر بیایند، نیاز به برنامه ریزی و آماده سازی است. نکات و ترفند‌های بسیاری وجود دارد تا این پروسه، سریع ‌تر و راحت تر طی شود. با ما در این مقاله همراه باشید، تا شما را با چند نکته آشنا کنیم.

۱۰ نکته برای اینکه سریع‌تر رنگ کنید

هر نقاش ساختمان تهران یا شهرهای دیگر برای خودش روش هایی دارد. در این مقاله خبری از قیمت نقاشی ساختمان نیست بلکه اینجا با فوت و فنی آشنا می شویم که برای یک نقاشی ساختمان باکیفیت لازم است. برای اینکه از هزینه نقاشی ساختمان سر در بیاورید می توانید درخواست نقاشی ساختمان را در بازار خدمات سنجاق ثبت کنید.

دسترسی راحت‌تر به نوار چسب

آماده سازی برای رنگ زدن ممکن است کار سختی به نظر بیاید اما ارزش وقت گذاشتن دارد. برای اینکه دسترسی راحت‌تری به نوار چسب مخصوص داشته باشید، آن را دور گردن خود آویزان کنید یا دور دست خود بیاندازید.

استفاده از فیلر هایی که سریع خشک میشوند

استفاده از یک فیلر برای پر کردن ترک‌های کوچک و حفره‌های روی دیوارتان بسیار کارآمد است. بسیاری از آنها، بلافاصله بعد از خشک شدن، تغییر رنگ می‌دهند. بعد از آن نوبت سمباده کشی و شروع رنگ زدن است.

استفاده از کاغذ‌های مخصوص به جای پارچه

پارچه‌ها معمولاً روی سطوح چوبی سر می‌خورند و زیر نردبان‌ها جمع می‌شوند. استفاده از این‌کاغذ‌ها ایمن‌تر و سریع‌تر است و تمام گوشه‌ها را می‌پوشاند.

استفاده از پوشش پلاستیکی برند “گِلَد”

این پوشش به قسمت‌های مختلف می‌چسبد و بر خلاف پارچه، تکان نمی‌خورد. کاربرد اصلی این پوشش، محافظت از وسایل شما در برابر رنگ است.

۱۰ نکته برای اینکه سریع‌تر رنگ کنید

 استفاده از پد مخصوص

این پد‌ها به شما اجازه می‌دهند که اطراف چهارچوب پنجره‌ها را به راحتی رنگ بزنید.

 استفاده از فویل آلومینیومی

سینی‌های رنگ خود را با فویل بپوشانید. این کار باعث می‌شود که پروسه‌ی تمیز کاری بسیار راحت‌تر پیش برود. فقط کافیست اجازه دهید که رنگ خشک شود و سپس فویل را بیرون بیاورید. اگر از یک سطل رنگ استفاده می‌کنید، می‌توانید در آن یک کیسه زباله قرار دهید و گوشه‌های آن را با چسب به لبه‌ی سطل بچسبانید. در نهایت بعد از استفاده از رنگ، پلاستیک را خارج کنید.

استفاده از سطل به جای سینی

برای رنگ کردن قسمت‌های بزرگ، استفاده از سطل از سینی‌های رنگ بهتر است. این سطل‌ها به شما اجازه می‌دهند که غلطک را سریع‌تر به رنگ آغشته کنید و نیازی نیست که هنگام رنگ کردن، کار خود را متوقف و سینی را پر کنید.

غلطک خود را کارآمد‌تر کنید.

به جای اینکه به طور مرتب از نردبان بالا و پایین بروید، می‌توانید دسته‌ی اضافی به غلطک خود اضافه کنید. دراین صورت هم در زمان صرفه جویی می‌شود هم کمرتان کمتر آسیب می‌بیند.

۱۰ نکته برای اینکه سریع‌تر رنگ کنید

وسایل خود را با دقت جمع کنید.

اگر کارتان تا پایان روز تمام نشد، سینی غلطک و قلم‌مو‌هارا در یک پوشش پلاستیکی قرار دهید. با این کار وسایل شما تا صبح خیس می‌مانند و شستن آنها راحت تر می‌شود‌‌.

استفاده از وسایل مختلف برای شست و شو

به نظر می‌رسد که خرید این وسایل کار شما را راحت‌تر می‌کند و امری عقلانی‌ست:

 شانه‌ی مخصوص نقاشی ساختمان به شما کمک می‌کند که قلم‌مو‌هایتان را سریع‌تر و کامل‌تر بشویید.

تمیزکننده‌ی غلطک، قلتک‌های شما را به راحتی تمیز می‌کند و شما برای پروژه‌ی بعدی خود وسایلی تمیز خواهید داشت.