کیک چای سبز متفاوت و افسانه‌ای

محصولات ناتلی؛ انتخابی خوشمزه

کیک چای سبز متفاوت و افسانه‌ای

مصرف چای ریشه‌ای افسانه‌ای دارد و قدمت آن به حدود چهار هزار سال قبل برمی‌گردد. چای نوشیدنی محبوب بسیاری از آدم‌های کره خاکی، انواع و مدل‌های مختلفی دارد که یکی از معروف‌ترین آن‌ها چای سبز است. قصه‌ها می‌گویند چای سبز برای اولین بار در 2737 سال قبل از میلاد و در طول سلطنت امپراتور Shennong دم شده و مصرف می‌شد. چینی‌ها معتقدند چای سبز برای سلامتی بدن مفید است. این تاثیر مثبت موردی است که پزشکان و متخصصان نیز بر آن صحه می‌گذارند.

چای سبز از برگ چای سیاه و سبز و در اصل از جوانه‌ها و گلبرگ‌های تازه گیاه چای، تولید می‌شود. گرچه این چای ریشه در کشور چین دارد اما این نوشیدنی مطبوع به دیگر کشورها نیز صادر شد و مصرف آن در کل جهان گسترش پیدا کرد. چای سبز انواع مختلفی دارد و دوست‌داران مخصوص خود را نیز دارد.

مطبوع طبع واقع شدن چای سبز باعث شد مواد غذایی دیگری که ماده اصلی تشکیل دهنده آن‌ها این چای است نیز مورد توجه قرار بگیرند و نمونه‌های مختلف آن‌ها تهیه شوند. یکی از این خوراکی‌های خوشمزه کیک چای سبز است. کیکی که مانند چای آن طرفداران پروپا قرص خود را دارد.

کیک چای سبز معمولا کیکی نرم با رنگی روشن است و شیرینی مطبوعی دارد. به خصوص وقتی که این شیرینی در کنار ترشی طعم چای سبز قرار می‌گیرد. این کیک خوش رایحه را غالبا با استفاده از خامه می‌پوشانند و البته خامه‌ی آن را به رنگ سبز درمی‌آورند. همان‌طور که گفتیم این کیک عطر و طعم چای سبز را دارد و دسر متفاوتی محسوب می‌شود.

c2

تهیه این کیک کار سختی نیست. اگر می‌توانید کیک ساده‌ی اسفنجی درست کنید، از پس تهیه کیک چای سبز هم برخواهید آمد. فقط کافی است موقع تهیه‌ی خمیر کیک، پودر چای سبز را با آرد و بیکینگ پودر مخلوط کنید. باید دقت کنید در صورتی که پودر چای سبز به صورت آماده در دسترس نداشتید، می‌توانید چای سبز را آسیاب کرده و دو تا سه بار از الک ریز رد کنید تا پودر نرمی به دست بیاورید. سپس از همین پودر استفاده کنید.

برخی مواقع قنادها از شربت چای سبز نیز برای این کیک استفاده می‌کنند. چای صاف شده را به همراه پودرقند داخل كاسه‌ای می‌ریزند و روی شعله اجاق گاز قرار می‌دهند. بعد از 5 دقيقه حرارت، شربت رقيقي به دست می‌آید. سپس وقتی که کیک را از فر خارج کردند، صبر می‌کنند تا  کیک از حرارت بيفتد. در انتها شربت را به صورت گرم و به آرامي روي كيك می‌ریزند.

کیک چای سبز

اما خیلی از افراد ترجیح می‌دهند کیک مطبوع خود را به صورت آماده تهیه کنند. ولی کیک چای سبز به خاطر طعم متفاوتی که دارد در تمامی قنادی‌ها پیدا نمی‌شود. حالا تصور کنید که به یک کافه رفته‌اید. کافه‌ای که توی منوی خود کیک چای سبز دارد. شما هم که عاشق طعم چای سبز. از خوشحالی بال درخواهید آورد. برند کیک تی‌اس جز محدود برندهای تولید شیرینی و کیک در ایران است که در سبد محصولات خود این کیک خوشمزه و منحصربه‌فرد را نیز دارد. این برند، کیک گرین تی یا همان چای سبز را از کیک اسفنجی گرین تی (چای سبز) و toping chocolate درست می‌کند.

کیک تی‌اس برندی است که شیرینی و کیک‌های موردنیاز بسیاری از کافی‌شاپ‌ها، رستوران‌ها، سفره‌خانه‌های سنتی، بوفه‌ها، هتل‌ها، مجموعه‌های ورزشی، بیمارستان‌ها و تالارهای جشن و مهمانی را در سطح شهر تهران تامین می‌کند.

البته این بدین معنی نیست که اگر شما صاحب این کسب و کارها نیستید امکان تهیه کیک‌ها و شیرینی‌های تی‌اس را ندارید. شما می‌توانید به قنادی ناتلی در خیابان سهروردی شمالی مراجعه کنید. این قنادی کلیه محصولات این برند را عرضه می‌کند. همچنین شما می‌توانید به سایت ناتلی مراجعه کنید و از طریق این سایت کیک چای سبز موردعلاقه‌ی خود را به صورت آنلاین سفارش دهید. اگر در منطقه دلیوری هم باشید که ارسال سفارش شما به صورت رایگان انجام خواهد شد.

کیک چای سبز تی‌اس علاوه بر طعم معرکه و منحصربه‌فرد خود، ظاهر متشخص و گشاده‌رویی نیز دارد. کیکی به رنگ سبز. پوشیده شده با ژله و خرده‌های ریز چای سبز. همراه با بافتی نرم و ترد. فرصت امتحان کردن طعم بی‌نظیر آن را از دست ندهید.