گاناش: طعم منحصربه‌فردی از ترکیب شکلات و خامه

محصولات ناتلی؛ انتخابی خوشمزه

یک سری از کیک‌ها عمومیت و مقبولیت زیادی دارند. بنابراین به راحتی و به آسانی در بسیاری از قنادی‌ها یافت می‌شوند. یا اگر به کافه‌ای مراجعه کنید، سفارش دادن آن به کافه‌چی کار سختی نیست، چون حتما آن را در دست و بال او پیدا می‌کنید. بنابراین کم‌کم دستتان خواهد آمد که این‌طور کیک‌ها را از کدام قنادی باید بخرید تا از کیفیت و طعم آن مطمئن باشید یا باید قرارهای عصرانه‌ی خود را در کدام کافه بگذارید تا رضایتتان از منوی آن کافه برآورده شود. اما برخی کیک‌ها خاص‌تر هستند و همه قنادی‌ها از عهده عرضه‌ی یک نمونه‌ی باکیفیت آن برنمی‌آیند. یکی از این کیک‌ها، کیک گاناش است. این کیک شبیه کیکی شکلاتی است اما طعم متفاوتی دارد. شاید بهتر باشد ابتدا کمی درباره‌ی خود گاناش صحبت کنیم.

گاناش

از گاناش به‌عنوان لعابی برای پوشاندن کیک استفاده می‌کنند و حتی گاهی برخی از افراد از آن به‌عنوان دسری خوش‌طعم نام می‌برند. گاناش کلمه‌ای فرانسوی است که گاهی گاناج یا گاناژ نیز خوانده می‌شود. اما اجازه بدهید ما به آن همان گاناش بگوییم چون “ch” در زبان فرانسه، “شین” تلفظ می‌شود. برخی قنادهای صاحب سبک معتقد هستند که گاناش ابتدا در سوئیس به‌عنوان پایه‌ای برای درست کردن ترافل مورد استفاده قرار می‌گرفته است اما عده‌ی زیادی آن را کاملا و به‌طور اصیلی فرانسوی می‌دانند.

گاناش چطور تهیه می‌شود

برای درست کردن گاناش ما به خامه‌ای که بین 35 تا 40 درصد چربی دارد، نیاز داریم و البته شکلات تلخ یا شیرین یا از هر دو به تساوی. این مورد کمی بستگی به ذائقه‌ی شما دارد. ما باید ابتدا خامه و شکلات را گرم کنیم و سپس مخلوط کرده و آن‌قدر هم بزنیم که مخلوط صاف و یک‌دستی حاصل آید. اگر قصد کردیم گاناش را در خانه تهیه کنیم، ما می‌توانیم در دستور تهیه‌ی آن از انواع طعم‌دهنده‌های مجاز موجود در بازار نیز استفاده کنیم یا از هر نوع شکلاتی که علاقه داریم. شکلات تلخ، شیری یا سفید. همچنین نسبت‌های استفاده از خامه و شکلات متفاوت هستند ولی اصل آن است که به میزان مساوی باید از خامه و شکلات استفاده کرد. درضمن شما می‌توانید برای دست‌یابی به کیکی با لعاب تیره، براق و درخشان، در حین آماده کردن گاناش از روغن،کره یا شربت ذرت “Corn Syrup” نیز استفاده کنید.

گاناش کجاها استفاده می‌شود

و اما موارد استفاده از گاناش. از گاناش هم برای تزئین روی کیک یا همان Frosting و هم بین لایه‌های کیک (Filling) یا فرم دادن به صورت ترافل استفاده می‌کنند. طعم و کیفیت گاناش در درجه اول بستگی به کیفیت شکلات دارد. بالطبع شکلات خالص موجب می‌شود گاناش شما از لحاظ کیفیت، قله‌ها را درنوردد. یعنی شکلاتی که فقط حاوی شکلات، شکر، کره کاکائو (عاملی که سبب آب شدن شکلات در دهان می‌شود)، وانیل و لسیتین باشد و در ترکیبات آن خبری از چربی‌های گیاهی نباشد. بنابراین از شکلاتی خالص استفاده کنید تا گاناش شما کاملا براق و درخشان شود.

گاناش را به‌صورت عمومی در کیک‌های مختلفی به کار می‌برند. به‌طور مثال کیک براونی، پای یا دونات. ولی

حالا تصور کنید که کیکی به نام کیک گاناش وجود داشته باشد. حتما شما هم با ما هم‌عقیده خواهید بود که کیک گاناش تا چه حد زیادی می‌تواند بافت نرم و یک‌دستی داشته باشد و البته طعم شکلات آن هم که غوغا خواهد کرد.

ما به شما برندی معرفی می‌کنیم که در میان محصولات خود کیک گاناش را هم عرضه می‌کند. برند کیک تی‌اس. این برند محصولات خود را کمی متفاوت‌تر از روش‌های مرسوم قنادی‌های سنتی تهیه می‌کند. تی‌اس برای تولیدات خود مجهز به کارخانه‌ای حرفه‌ای و مکانیزه شده است. به‌طور روزانه سفارشات خود را جمع‌آوری می‌کند و سپس محصولاتی تولید می‌کند که ماندگاری پنج روزه دارند و بسیاری از کافی‌شاپ‌ها، رستوران‌ها، سفره‌خانه‌های سنتی، بوفه‌ها، هتل‌ها، مجموعه‌های ورزشی، بیمارستان‌ها و تالارهای جشن و مهمانی از خریداران آن‌ها هستند. علاوه بر این کسب‌وکارها، قنادی ناتلی نیز در بخشی از قنادی خود به عرضه‌ی کیک‌های تی‌اس می‌پردازد و آن‌ها را هم به صورت کامل و هم به شکل برشی به علاقه‌مندان دنیای شیرینی عرضه می‌کند. بنابراین شما می‌توانید برای دست‌یابی راحت به کیک گاناش خوشمزه یا به قنادی ناتلی در خیابان سهروردی جنوبی مراجعه کنید یا با سر زدن به سایت ناتلی، این کیک را آنلاین سفارش دهید. سفارش شما به آسانی به دستتان خواهد رسید. همچنین اگر در منطقه دلیوری باشد، سفارش شما رایگان ارسال خواهد شد.

کیک گاناش

کیک گاناش را فراموش نکنید تا بتوانید طعم منحصربه‌فردی از ترکیب شکلات و خامه را تجربه کنید. اگر هم به کافه‌ای سر زدید که کیک گاناش نداشت، به آن‌ها توصیه کنید از مشتریان کیک تی‌اس شوند.