احتمالا با شنیدن چنین حرفی فکر می کنید تنها یک تیتر تبلیغاتی است و اصلا چنین چیزی ممکن نیست. با این حال چینی ها می گویند اگر برخی از وسایل مانند آینه و مبلمان را مطابق با اصول فنگ شویی در خانه قرار دهید، نیروی زندگی در خانه دوبرابر شده و حتی قدرت مالی، سلامتی و شادابی برای اعضای خانواده دوچندان می شود.

به طور کلی فنگ شویی یک فلسفه و فن باستانی چینی است که برای داشتن یک دکوراسیون داخلی خوب و چیدمان درست اشیا از آن استفاده می شود. فنگ شویی علاوه بر یک سری توصیه های کلی، برای هریک از وسایل مانند مبلمان، آینه و … نیز قواعدی را نام برده است. برای مثال فنگ شویی آینه بایدها و نبایدهای زیادی دارد که در صورت عدم توجه به آن ها، اگرچه ممکن است ظاهر جذابی برای خانه بیافریند اما شاید انرژی های بدی را ایجاد کند.

باید ها و نباید های قرار دادن آینه مطابق اصول فنگ شویی

آینه در ورودی اصلی خانه

استفاده از آینه در قسمت ورودی اصلی خانه نور را در آن قسمت افزایش می دهد، می توانید برای چک کردن نهایی خود هنگام خروج از منزل از آن استفاده کنید و اگر قاب زیبا و منحصربه فردی داشته باشد، خانه را زیبا و لوکس تر نشان می دهد. با این حال استفاده از آینه دقیقا روبه روی درب اصلی خانه، از نظر فنگ شویی اصلا خوب نیست و باید به این موضوع توجه کنید.

آینه رو به روی راه پله

شما می توانید در درگاه ورودی خانه ی خود چه کوچک باشد چه بزرگ، از آینه استفاده کنید اما استفاده از آینه دقیقا روبه روی راه پله خوشایند نیست چرا که وقتی آینه منعکس کننده راه پله باشد، انرژی ناآرام و بی اساس پله را دو برابر می کند.

آینه در اتاق ناهار خوری

اتاق ناهارخوری در فنگ شویی نماد ثروت است و قرار دادن آینه در اتاق ناهارخوری یک انتخاب عالی می باشد. در واقع قرار دادن آینه در این اتاق علاوه بر افزایش نور و جذابیت فضا، انرژی خوب، ثروت و فراوانی را نیز دوچندان می کند.

آینه حمام و دستشویی

حمام و دستشویی مرکزیت عنصر آب هستند و استفاده از آینه در آن ها توصیه شده است. به علاوه آینه ها در حمام و دستشویی، به روشن تر و بزرگ تر نشان دادن آن ها کمک می کنند. اما در نهایت باید حواستان باشد که اندازه ی آینه را متناسب با محیط حمام یا دستشویی انتخاب کنید و از نصب آینه جلوی در حمام و دستشویی بپرهیزید چرا که باعث گسترش انرژی منفی می شود.

آینه در آشپزخانه

آشپزخانه دامنه ی آتش است و آینه ها انرژی آب را به ارمغان می آورند و استفاده از این دو عنصر در منطقه ای که نیاز به انرژی شادی و هماهنگی دارد، خوب نیست و تضاد ایجاد می کند. آینه در آشپزخانه به هیچ وجه نباید منعکس کننده شعله ی گاز باشد و تنها در صورتی می توانید از آینه در آشپزخانه استفاده کنید که مکان آشپزی پشت به ورودی آشپزخانه قرار داشته باشد و شما بخواهید از اوضاع و احوال پشت سرتان با خبر شوید.

باید ها و نباید های چیدمان مبلمان مطابق اصول فنگ شویی

مبلمان رو به روی پنجره

طبق اصول فنگ شویی، پنجره در خانه مانند در، محلی برای رفت و برگشت انرژی است و قرار دادن مبل ها دقیقا رو به روی پنجره این مسیر را مسدود کرده و خوب نیست.

مبل های رو به روی یکدیگر

قرار دادن دو کاناپه رو به روی یکدیگر علاوه بر اینکه از نظر اصول فنگ شویی خوب نیست، باعث عدم راحتی افراد در حین گفتگو با یکدیگر نیز می شود. بنابراین بهتر است هنگام چیدمان مبلمان، کاناپه ها را به شکلی قرار داد که دسته هایشان کنار هم باشد.

چیدمان مبلمان در اتاق نشیمن

محل قرار گیری بزرگترین مبل در چیدمان اتاق نشیمن اهمیت زیادی دارد و از نظر اصول فنگ شویی بهتر است، بزرگترین مبل مقابل دیوار قرار گرفته و بقیه مبل های یک نفره یا صندلی های میزبان مطابق با آن قرار بگیرند. البته توجه داشته باشید که در هنگام قرار دادن مبل مقابل دیوار، نباید آن را به دیوار بچسبانید و حتما یک فاصله کوچک میان دیوار و مبل بگذارید.

رنگ مبلمان

انتخاب رنگ مناسب در اصول فنگ شویی اهمیت زیادی دارد. هر یک از رنگ ها نشانه ی یکی از عناصر پنج گانه فنگ شویی یعنی آب، آتش، زمین، فلز و چوب می باشند. رنگ های خاکی، بژ، زرد کم رنگ نماد عنصر زمین، رنگ های آبی و سیاه نماد عنصر آب، رنگ های قهوه ای و سبز نماد عنصر چوب، خاکستری و سفید نماد عنصر فلز و رنگ های قرمز، بنفش، نارنجی و زرد پر رنگ نماد عنصر آتش هستند. بر اساس اصول فنگ شویی زرد و طلایی به پول نسبت داده شده اند و برای مبل مناسب هستند. البته این به معنی انتخاب مبل های یک دست زرد و طلایی نیست. بلکه شما می توانید از رنگ های مختلفی استفاده کرده و با یک انتخاب هوشمندانه از طلایی و زرد نیز بهره بگیرید.

در نهایت باید گفت هنگام چیدمان دکوراسیون داخلی خانه، علاوه بر رعایت اصول فنگ شویی، عوامل زیادی مانند انتخاب رنگ مناسب، خرید وسایل هماهنگ، اندازه مناسب وسایل، نورپردازی درست و … تاثیر دارند. بنابراین می توان با کمک مشاوران دکوراسیون داخلی، یک چیدمان بسیار زیبا و هوشمندانه انتخاب کرد و از فضای خانه به بهترین شکل استفاده نمود.

همچنین ما در بانک مشاغل کرج تبلیغ علاوه بر معرفی مشاغل استان البرز، لیستی از بهترین شرکت های دکوراسیون داخلی کرج را معرفی کرده ایم و شما با مراجعه به صفحه هر کدام می توانید از خدمات و نحوه کار آن ها اطلاع پیدا کنید.