پادکست انگلیسی

رپورتاژ آگهی

پادکست انگلیسی یکی از ابزارهای کاربردی و مفید جهت آموزش و یادگیری تدریجی انگلیسی می باشد. وبسایت فری بحث ، مرجع فری دیسکاشن آنلاین ، پادکست جدیدی را ارائه داده است. پادکست رادیو تخم کفتر ،  پادکست آموزش زبان انگلیسی است که به منظور یادگیری مکالمه ساخته شده است و تنوع بالایی نیز دارند. برای شنیدن این پادکست ، اینجا را کلیک کنید.

 پادکست انگلیسی توسط دانشجویان یا افرادی که وقت کافی برای رفتن به کلاس های مکالمه انگلیسی ندارند، استفاده می شوند.امروزه پادکست انگلیسی به صورت های مختلفی و با ویژگی ها و متدهای به روز، در فضای مجازی یا مراکز معتبر موجود می باشند. تسلط بر زبان انگلیسی یکی از اصلی ترین و مفید ترین بخش های یک پادکست انگلیسی می باشد.
در واقع شما با داشتن یک پادکست حرفه ای، می توانید زبان انگلیسی را یاد گرفته و اشکالات خودتان را در هنگام مکالمه رفع کنید.

freebahs

سطح بندی 

این سطوح به صورت مبتدی، متوسط و پیشرفته هستند. افراد می توانند متناسب با سطح و شرایط خودشان، پادکست انگلیسی مورد نظرشان را انتخاب کنند. در بازار و فضای مجازی برخی از این فایل های صوتی نسبت به سایر انواع آن ها، بهتر هستند.
داشتن آموزش های جامع، تمرینات مناسب، زمان بندی و میزان محتوای موجود در پادکست انگلیسی، تعیین کننده کیفیت آن ها می باشد.
در سطوح ساده و مبتدی، با کلمات و مکالمات ابتدایی روزمره آشنا می شوید. یکی از ویژگی های مهم پادکست ها این است که هر بخش دارای زمان معینی برای یادگیری می باشد.
وقتی شما در طول 10 دقیقه مطلبی را یاد می گیرید، این موضوع باعث می شود که مطالب در حافظه کوتاه مدت شما نقش ببندند.

سطوح متوسطه کمی بیشتر از سطوح عادی محتوا داشته و به صورت داستان های کوتاه و عمومی تهیه می شوند. در سطوح متوسط مسائل مربوط به گرامر زبان انگلیسی در حد متوسط و برخی نکات کلیدی مکالمه نیز ذکر می شود. هر چقدر سطح پادکست انگلیسی بالاتر برود، زمان و بخش های آموزشی نیز بیشتر و دشوارتر خواهد شد

مزایای استفاده از پادکست انگلیسی

مزایای استفاده از پادکست ها عبارتند از:

بهتر خواندن و نوشتن

تقویت مهارت شنیداری

متناسب با هر سطح تنظیم شده است

سطح پیشرفته پادکست ها شامل مکالمات تخصصی، گرامر پیشرفته، نکات کلیدی مربوط به مکالمه، اصطلاحات عمومی و داستان های پر محتوا و سنگین می باشد. مدت زمان هر بخش از پادکست انگلیسی پیشرفته بین 20 تا 30 دقیقه می باشد.

افرادی که به دنبال یادگیری مکالمه و تسلط بر آن هستند، باید سطوح مبتدی و متوسطه را پاس کنند و یاد بگیرند. در پادکست ها در مورد موضوعات مختلف از جمله ارتباطات، مکان های متفاوت مانند موزه، کتابخانه، مترو، مراکز تفریحی صحبت می کنند.

در این نوع فایل های صوتی، زبان آموز خود را در محیط زنده مکالمه حس می کند و دائما در حال شنیدن می باشد. در نتیجه با کلمات و ارتباطات بین آن ها، ساختار گرامری و برخی موارد دیگر آشنا می شود.

پادکست انگلیسی

پادکست رادیو تخم کفتر

یکی از بهترین پادکست انگلیسی که برای یادگیری مناسب می باشد، پادکست تخم کفتر می باشد. پادکست تخم کفتر تمامی نکات لازم از جمله صحبت های عمومی و احوال پرسی، مکالمات رسمی دو طرفه، مکالمات تجاری و عمومی را با استفاده از متد های جدید آموزش می دهد.
از ویژگی های پادکست ها، می توانیم به یادگیری مستمر، قابل درک بودن مکالمات متناسب با هر سطح است. در نظر گرفتن نکات مهم در مطالعه و تحلیل مکالمه نیز مهم است. کم هزینه بودن این مجموعه ها نسبت به کلاس های حضوری، تلفظ بهتر و صحیح تر و داشتن یک الگوی آموزشی استاندارد مد نظر می باشند.

به طور کلی شما با استفاده از پادکست انگلیسی، خواهید توانست بهتر بخوانید، بهتر بفهمید و درک کنید و با کلمات و اصطلاحات جدیدی نیز آشنا شوید.
این مجموعه های صوتی برای سطوح بسیار بالا مانند تافل و آیلتس نیز موجود می باشند. برای رسیدن به این سطح باید مدت زمان مشخصی را از سطوح عادی استفاده کنید تا مهارت لازم در سطوح بسیار بالا را به دست آورید.
البته امروزه رادیوهای جهانی نیز به صورت عمومی برنامه هایی را تنظیم کرده اند که مکالمات و صحبت های انگلیسی را در اختیار عموم افراد قرار می دهند.

نکاتی در مورد پادکست انگلیسی

نکاتی که باید در مورد پادکست ها در نظر بگیرید شامل موارد ذیل هستند:

  • توجه به کیفیت و اثر بخشی
  • مشخص کردن سطح زبان شما
  • یادداشت برداری از نکات مهم

به یاد داشته باشید که شما بایستی برخی نکات را در انتخاب پادکست انگلیسی رعایت کنید. این نکات شامل سطح و شرایط کلی شما، میزان علاقه به زبان انگلیسی، هزینه مورد نظر میشود. همچنین از همه مهم تر کیفیت مطالب و محتوای پادکست ها می باشد.

بهتر است از پادکست های معتبر استفاده کنید تا کارایی لازم را داشته باشد. از بهترین پادکست انگلیسی می توان به podgift،learning English from voice of America news ،culips ، podcast in English اشاره کرد.

سطح مناسب پادکست انگلیسی

البته مناسب بودن یک پادکست به این بستگی دارد که شما در چه سطحی باشید. شما بایستی هنگام استفاده از پادکست انگلیسی، مطالب را به آرامی مطالعه کنید، دقیق گوش دهید و سپس حرف بزنید، یادداشت برداری کرده و نکات مهم را نیز به صورت مجزا یادداشت کنید.

در واقع هر شخصی متناسبی با عادات و رفتار و توانایی خودش، یک برنامه ریزی جامع باید داشته باشد. سعی کنید هم زمان با یادگیری انگلیسی، از کلمات و مکالمات گفته شده در فایل های صوتی استفاده کنید و دائما تمرین و تکرار داشته باشید. پیدا کردن یک پارتنر جهت مکالمه بسیار مناسب می باشد.

پادکست انگلیسی

پادکست انگلیسی تخم کفتر، تمامی نکات و مسائل آموزشی را در مجموعه خود لحاظ کرده است. به این منظور دانشجویان و افراد مختلف، می توانند از این مجموعه خوب استفاده کنند. این مجموعه های صوتی دقیقا مانند کلاس انگلیسی هستند.

کم هزینه بودن و استفاده در هر جایی، یکی از اصلی ترین ویژگی های این مجموعه ها می باشد. هزینه های کلاس های آموزشی و هزینه های جانبی بسیار بالا بوده و گاه مشاهده می شود که کارایی لازم را نیز ندارند.

شما با استفاده صحیح از این مجموعه ها و با تلاش و کوشش خودتان. خواهید توانست به راحتی به زبان انگلیسی صحبت کنید.