خرید جهیزیه یکی از سخت ‌ترین کارهای ممکن است. اگر شک دارید می ‌توانید خودتان را برای چند دقیقه جای یک تازه عروس بگذارید و از دید او به ماجرا نگاه کنید. اولین کار تهیه لیستی از لوازم مورد نیاز است، پس دست به کار می ‌شوید و سری به آشپزخانه مادرتان می ‌زنید و حواستان هست همه چیز را با جزییات بنویسید. ممکن است حتی نوع و مدل سرویس قاشق و چنگال را هم یادداشت کنید. آن ‌وقت است که باید یک جفت کفش آهنی بپوشید و به امید یافتن وسایلی مطابق سلیقه و البته بودجه ‌تان، راهی پاساژها و بازارها ‌شوید و بالاخره بعد از ساعت‌ ها و یا حتی روزها گشت و گذار در بازار، با دست پر به خانه برگردید.

چند روز بعد وقتی خوشحال و خندان مشغول بررسی همه‌ ریزه ‌کاری‌های چینی ‌های تازه خریداری شده، هستید و داستان خرید سختتان را برای دوستتان تعریف می ‌کنید، در کمال ناباوری می ‌بینید که او مثل یک شعبده باز، همان سرویس چینی را از کنج ‌آشپزخانه ‌اش بیرون می ‌آورد و تاکید می ‌کند که آن را با نصف قیمت پرداختی شما خریده است.

احتمالا همه ما تجربه چنین خریدهای ناموفقی را داشته ‌ایم. دلایل متعددی می ‌تواند باعث این اتفاق شود که یکی از آن ‌ها شفاف نبودن قیمت‌ ها است. خیلی طبیعی است وقتی روزها صرف پیدا کردن یک وسیله خاص می ‌کنیم و قیمت‌ های مختلف را می ‌شنویم کم کم تمرکز اولیه‌ مان را از دست می ‌دهیم و در نهایت ممکن است بدترین انتخاب را داشته باشیم. از طرفی در ایامی از سال مثل شب عید که تقریبا همه ما قصد تعویض بخشی از لوازم خانه را داریم، با شلوغی بازار مواجه می ‌شویم و در چنین شرایطی امکان درست دیدن و مقایسه کردن را از دست می ‌دهیم.

نوسانات لحظه ای بازار هم مورد دیگری است که جمع آوری اطلاعات به شکل سنتی را سخت می‌کند. بسیاری از فروشندگان گاهی از این مورد سواستفاده می ‌کنند و قیمت اجناس را گران ‌تر از ارزش واقعی ‌شان اعلام می کنند؛ در حالی‌که اگر امکان مقایسه قیمت بین تمام فروشگا‌ ها را داشتیم قطعا می ‌توانستیم بهترین انتخاب را از بین گزینه ‌های موجود داشته باشیم.

خرید وسایل آشپزخانه

بسیاری از ما برای خرید یک سرویس آشپزخانه تمام اینترنت را زیر رو می ‌کنیم و سعی ‌می‌کنیم یک لیست قیمت تمام و کمال برای خودمان تهیه کنیم اما به خاطر نبودن یک سایت جامع که امکان مقایسه و مشاهده تمام مشخصات محصولات را داشته باشد؛ معمولا چیزی جز سردرگمی بیشتر نصیبمان نمی ‌شود، چرا که حس می ‌کنیم با انبوهی از اطلاعات ریز و درشت و غیر کاربردی بمباران شده ‌ایم.

در آن روزها که هنوز اینترنت تا این حد گسترش پیدا نکرده بود، افرادی در فامیل بودند که لیست خریدهای بزرگشان را با قیمت و محل خرید مشخص می ‌کردند. این لیست به اندازه نقشه گنج اهمیت داشت. چرا که با استفاده از آن دیگر همه می ‌دانستند بهترین سرویس چینی با بهترین قیمت را از کدام مغازه می ‌توان خرید اما امروزه به لطف تکنولوژی و البته تنوع محصولات، نوشتن لیست خریدهای سنتی کار بی فایده ای است.

امروزه در دنیای دیجیتال صاحبان تجارت الکترونیک با دیدن مشکلاتی که در خرید سنتی است دست به کار شدند و اپلیکیشن ‌ها و سایت ‌های زیادی را وارد بازار کردند؛ اما این سایت ها هم اغلب مشکلات خودشان را دارند. بسیاری از آن‌ ها با حمایت از یک برند خاص، امکان مقایسه را عملا از دستور کار حذف می ‌کنند یا با فروشگا‌ه‌ های کمی در ارتباط هستند و تنوع محصولی در آن‌ها دیده ‌نمی ‌شود.

اپلیکیشن و سایت ایمالز برای برطرف کردن این خلاها وارد میدان شد. این برنامه شما را در جریان آخرین قیمت‌ های بازار قرار می ‌دهد. هم‌چنین می‌ توانید یک بازه قیمتی مشخص را انتخاب کنید و مثلا مدل‌ های مختلف یک سرویس کریستال را ببینید. ضمن آن‌که این امکان برای شما وجود دارد که لیستی از وسایل پرطرفدار را مشاهده کنید یا از طریق فیلترهای مختلف، انتخاب‌ های نهایی ‌تان را تا جای ممکن به سلیقه ‌تان نزدیک کنید. از دیگر امکانات خوب این سایت اطلاعات دقیقی است که در رابطه با یک کالا و بدون جانب‌ داری در اختیار کاربر قرار می ‌دهد.

خرید وسایل آشپزخانه

با استفاده از اپلیکیشن ایمالز نیز می ‌توانید به یک دنیای آنلاین قیمت‌ ها دسترسی داشته باشید. اپلیکیشن ایمالز بسیار خوب و کاربر پسند طراحی شده ‌است. در این اپلیکیشن شما می ‌توانید وسایل مورد نظرتان را بر اساس قیمت مرتب کنید و همچنین تصویری واقعی از اجناس را ببینید. در کنار همه این ‌ها به علت ارتباط خوب ایمالز با فروشگاه‌ های اینترنتی مختلف، به راحتی می‌توانید قیمت یک وسیله را در فروشگاه‌ های مختلف بررسی کنید و به راحتی و بدون اتلاف وقت به یک لیست قیمت سرویس چینی یا لیست قیمت سرویس قاشق چنگال دست پیدا کنید.

پس چرا معطلید؟ اگر یک تازه عروس در اطرافتان دارید یا به دنبال یک هدیه به مادرتان هستید، ایمالز را به عنوان نقشه گنج به آن ‌ها هدیه بدهید.