کابین روشویی یکی از وسایل و تجهیزات حمام و سرویس بهداشتی است که نقش های مختلفی را در حفظ، پوشش و ذخیره سازی وسایل بهداشتی، نظافتی و آرایشی ایفا می‌ کند. کابینت روشویی الگانته کابین دارای انواع مختلفی بوده و از مواد گوناگونی ساخته می شود. دارای طراحی های متعددی می ‌باشد و محل نصب آن نیز بستگی به نیاز و سلیقه طرف مقابل دارد.

بنابراین برای آشنایی بیشتر و شناخت کابینت روشویی، ابتدا باید به موارد مختلف و جزئیات آن پرداخت تا مخاطب بتواند با آن ارتباط بهتری برقرار نموده، به سوالاتی که در ذهن شکل گرفته پاسخ داده شود و به خوبی تبیین گردد.

 سوالاتی از قبیل ظاهر و طراحی آن، جنس مواد به کار رفته در آن، فلسفه استفاده از آن، نحوه نصب آن، مزایای استفاده از آن و سوالاتی دیگر که ممکن است مطرح شود. پس قبل از هر چیز برای آشنایی بیشتر مخاطب با کابینت روشویی به بررسی برخی از این سوالات می ‌پردازیم.

کابین روشویی چیست

کابین روشویی چیست

روشویی کابینتی چه نیاز هایی را مرتفع می سازد؟

چنانچه در بالا اشاره گردید، کابینت روشویی یکی از وسایل حمام و سرویس بهداشتی می باشد که نحوه طراحی آن می ‌تواند نقشی متفاوت را جهت پوشش، حفظ و نگهداری و ذخیره سازی لوازم بهداشتی، نظافتی و آرایشی ایفا نماید و چون انواع مختلفی دارد، بسته به سلیقه اشخاص نحوه استفاده از کابینت روشویی نیز متفاوت است. در هر صورت کابینت روشویی به عنوان بخشی از دکوراسیون حمام و سرویس بهداشتی طراحی شده است که هم می‌ تواند نقش زیباسازی فضای حمام و سرویس بهداشتی را داشته باشد و هم اینکه یک فضای مناسب برای پوشش و نگهداری وسایل بهداشتی و آرایشی باشد که امروزه با توجه به کوچک بودن فضای حمام و سرویس بهداشتی ها یکی از دغدغه های مهم خانواده ها است.

نمای ظاهر و طراحی انواع کابینت روشویی

 • کابینت روشویی ساده: این مدل از ساده ترین کابینت روشویی ها می باشد که تنها با هدف ایجاد فضای پوششی و نگهداری در حمام و سرویس بهداشتی استفاده می‌ شود. دارای سطحی صاف است و بدون طرح و الگو ساخته می شود.
 • کابینت روشویی کلاسیک: در ساخت این کابینت عمدتاً از چوب و MDF استفاده می ‌شود. این سبک دارای پیچیدگی بیشتری است و با ابزار هایی مانند دستگاه سی ان سی و دستگاه پرس وکیوم بر روی چوب استفاده شده و الگویی تزئینی و فانتزی ایجاد می ‌شود.
 • کابینت روشویی فول ست آیینه: این مدل از پرطرفدارترین کابینت روشویی ها در بازار می باشد. چون تمام تجهیزات آن تکمیل است. این کابینت می ‌تواند در کنار فضای پوششی و ذخیره سازی، به عنوان یک ابزار آرایشی نیز مورد استفاده قرار گیرد. دارای قسمت های متنوعی است که هر کدام از آنها وظیفه خاصی دارند.
 • کابینت روشویی مدرن: این کابینت از ماده pvc ساخته شده که سطحی بسیار صاف و براق دارد. این مدل کابینت روشویی، در عین سادگی به صورتی طراحی شده است که امکان ایجاد الگو های مدرن را فراهم می ‌کند. معمولاً در طراحی کابینت pvc آیینه و به عنوان بخش مهمی از کار استفاده می‌ شود. همچنین دارای بخش شیشه ای برای نشان دادن محتوای داخل کابینت نیز می باشد.

جنس استفاده شده در آینه باکس یا کابین روشویی

یکی از مهمترین بخش هایی که در ارزیابی کابینت مورد بحث قرار می ‌گیرد، جنس کابینت است که از مواد متفاوتی استفاده می ‌شود. امروزه در نسل جدید از کابینت ها بیشتر از مواد اولیه به صورت ترکیبی استفاده می شود؛ ولی ماده اصلی آنها از یک طیف خاص انتخاب می ‌شود. به طور کلی مواد یا جنس استفاده شده در کابینت شامل موارد زیر می باشد.

 • کابین روشویی فلزی: کابینت های فلزی به عنوان اولین نسل کابینت های روشویی که به بازار وارد شدند، با استقبال خوبی مواجه شدند. این مواد استحکام و طول عمر بالایی دارند؛ ولی با گذشت زمان دچار فرسودگی و خوردگی می ‌شوند و حتی سر و صدا دارند. به همین دلیل این گروه از کابینت ها رو به زوال هستند و استفاده از آنها بسیار کم شده است.
 • کابین چوبی MDF: این کابینت به خاطر نمای زیبا، وزن کم و نداشتن سر و صدا به عنوان یک جایگزین مناسب کابینت فلزی وارد بازار شد. تنوع زیاد آن باعث گردید که استفاده از آن همچنان ادامه داشته باشد؛ ولی به دلیل نفوذ رطوبت در این کابینت ها، سبک های جدیدی از کابینت های چوبی وارد بازار شده است، مانند کابینت های pvc.
 • کابین روشویی pvc: ماده pvc یک ماده مقاوم و نفوذ ناپذیر در مقابل رطوبت شناخته شده است. یک ماده آب گریز می باشد و در شرایط سخت محیطی یعنی نقاط با آب و هوای مرطوب نیز رطوبت را تحمل می کند. در مقابل آن مقاوم می باشد و آزمون خود را پس داده است. قرار دادن روکش pvc بر روی کابینت های چوبی باعث شده که استفاده از کابینت روشویی pvc در بازار رونق خوبی گرفته باشد و با استقبال فراوانی رو به رو شده است. در حال حاضر سازندگان کابینت های روشویی به فکر استفاده از این ماده pvc به صورت خالص برای ساخت محصولات خود افتاده‌ اند و همه کابینت های روشویی استفاده شده در حمام و سرویس بهداشتی از مواد pvc ساخته می شود.
جنس کابین روشویی

جنس کابین روشویی

مزایای کابینت روشویی pvc

 • استحکام و ماندگاری بالای چوب
 • مقاومت در مقابل رطوبت و آب گریزی آن
 • طول عمر بالا
 • تنوع زیاد و راحتی کار با آنها
 • استفاده از آیینه و شیشه در آنها جهت استفاده های آرایشی

نصب روشویی کابینتی

به طور کلی نصب کابینت روشویی به دو صورت انجام می گیرد:

 • نصب در بالای سنگ روشویی: این شیوه برای کابینت هایی که بیشتر جنبه آرایشی و بهداشتی دارند، انتخاب بهتری است و با توجه به قد افراد در بالای سنگ روشویی نصب می شود.
 • نصب در پایین سنگ روشویی: این دسته از روشویی کابینتی ها بیشتر به عنوان پایه سنگ روشویی مورد استفاده قرار می ‌گیرند و طراحی آن بسیار ساده بوده و همانند کابینت های معمولی در آشپزخانه ها می باشند.

خرید بدون واسطه آینه باکس و کابین روشویی از شعب الگانته کابین

برند الگانته کابین به صورت تخصصی از سال 1390 و با ثبت شرکت توانست یکی از بهترین تولیدی ها و  نمایندگی های فروش روشویی کابینتی و آینه باکس pvc در ایران باشد. همچنین این تولیدی دارای چندیدن نمایندگی فروش در سراسر کشور میباشد. جهت ارتباط با برند elegantecabin.com میتوانید از سایت ما و یا تماس با شماره تلفن 09120515351 ارتباط برقرار نمایید. همچنین جهت مشاهده لیست شعب میتوانید از صفحه نمایندگی کابینت روشویی  ما دیدن فرمایید.