واتراستاپ یکی از قطعه های جانبی در اجرای سازه های بتنی به منظور آب بندی درزهای اجرایی بتن و سازه های هیدرولیکی استفاده می گردد.واتراستاپ نیز مانند سایر محصولات بتنی جهت کاربردهای گوناگون در انواع مختلفی ارائه می گردد.واتراستاپ ها به طور کلی به دودسته تقسیم می گردند واتراستاپ های پی وی سی یا لاستیکی و و اتراستاپ های بتونیتی. واتر استاپ pvc یکی ازمتدوال ترین انواع واتراستاپ در بازار است ،که باتوجه به پرکارد ترین بودنش بیشتر از مورد مشابه آن یعنی واتراستاپ بتونیتی در بازار عرضه شده است.

ازجمله مزیت های واتراستاپ پی وی سی می توان به : مقاومت کششی استاندارد ،انعطاف پذیری بالا و.. اشاره نمود. از مهم ترین عوامل در انتخاب واتراستاپ مناسب سازه های بتنی عرض و ضخامت است ، که می بایست با توجه به ارتفاع سازه و ضخامت بتن درنظر گرفته شود. ناگفته نماند که خود واتراستاپ PVC به 2 نوع تقسیم می گردد. واتراستاپ حفره دار ویژه درزهای انسباطی و واتراستاپ تخت ویژه درزهای اجرایی. همان طور که اشاره شد از عمده کاربردهای واتراستاپ آب بندی بتن است. سازه های بتنی از سه منظر دوام ، بهره برداری و زیبایی نیازمند آب بندی می باشند. آب بندی سازه های بتنی گویای لحاظ تمهیدات لازم برای جلوگیری از نفوذ یا عبور آب یا سایر مایعات از مقطع بتن می باشد. روش های مختلفی برای آب بندی بتن وجود دارد. سه روش عمده آب بندی سازه های بتنی ، آب بندی در حین ساخت ، آب بندی به روش پوشش های سطحی یا نفوذگر ، آب بندی به روش تزریق می باشد.

کلینیک بتن

اجرای کفپوش اپوکسی را به حرفه ای ها بسپارید

حتی اگر با کفپوش های اپوکسی آشنا نباشید ، احتمالا حداقل نام کفپوش را بارها و بارها شنیده اید. اکثرا آن را با کفپوش های استفاده شده در منازل مسکونی به یاد می آورند.کفپوش اپوکسی نیز کاملا مشابه همان کفپوش های استفاده شده در منزل است ولی با کاربردی صنعتی قبل از هرچیز بد نیست با واژه اپوکسی آشنا شوید.اپوکسی ماده ای متشکل از 2 ماده شیمیایی به نام رزین و سخت کننده است. حتی ممکن است در برخی از منازل شخصی و آپارتمان ها نیز از کفپوش های اپوکسی استفاده شود.ولی به طور متداول تر غالبا در هتل ها ، مراکز تجاری ، ورزشگاه ها ،زمین های ورزشی و.. مورد استفاده قرار می گیرد. ناگفته نماند که اجرای کفپوش اپوکسی به همین راحتی ها هم نیست ، مخصوصا که تازه کارباشید و با کفپوش ها آشنایی هم نداشته باشید.پیشنهاد ما به شما گرفتن مشاوره از یک برند معتبر و دادن ریش قیچی دست آن هاست. اعتماد به تجربه و دانش فنی آنها بی شک نتیجه مطلوب برایتان به همراه خواهد داشت.پیشنهاد ما به شما انتخاب برند نام آشنای کلینیک بتن است. شما می توانید با گرفتن مشاوره از همکاران زبده و متخصص این شرکت ، بهترین انتخاب را داشته و با خیالی آسوده و با اطمینان خاطر خرید نمایید.