بستنی جلاتو یکی از سالم ترین بستنی های موجود در دنیا معرفی شده است، که این روزها بسیاری از افراد ترجیح می دهند که به جای مصرف بستنی های صنعتی جلاتو را جایگزین کنند. ورزشکاران و افرادی که روزانه ورزش می کنند، همیشه دغدغه این موضوع را دارند که از مواد غذایی استفاده کنند که حداقل میزان کالری، کربوهیدرات و قند را داشته باشد. حال بستنی یکی از دسرها و میان وعده های محبوب جهان بوده که گذشتن از آن کار هر کسی نیست. بنابراین افرادی که ورزش می کنند و به سلامتی بدن خود توجه دارند می توانند به راحتی با انتخاب بستنی ژلاتو، کالری کمتری را وارد بدن خود بکنند. یکی از مهمترین دلایلی که سبب شده این بستنی در لیست سالم ترین بستنی های جهان قرار بگیرد، عدم استفاده از فرآورده های لبنی پرچرب چون شیر گاو، خامه و زرده تخم مرغ است. ورزشکاران به دلیل کالری زرده تخم مرغ آن را مصرف نمی کنند، و پروتئین بدن خود را از طریق مصرف سفیده تخم مرغ فراهم می کنند.

چرا بستنی جلاتو غذای سالمی برای ورزشکاران محسوب شود؟

کدامیک از مواد معدنی بستنی جلاتو بیشتر برای ورزشکاران مفید است؟

ورزشکاران به دلیل سوخت و ساز زیادی که دارند، بیشتر از سایر افراد به مواد معدنی نیاز دارند. بستنی جلاتو نیز به دلیل داشتن مواد معدنی توانسته است در لیست سالم ترین دسرها و میان وعده های مصرف کنندگان قرار بگیرد. حال ما قصد داریم تا در این بخش شما را با تمامی مواد معدنی درون این بستنی آشنا کنیم، تا شما با خیالی آسوده از خوردن این بستنی لذت ببرید. به طور کلی تمامی بستنی های جلاتو چه به صورت شکلاتی و چه به صورت میوه ای دارای مواد معدنی چون کلسیم، آهن، منیزیم، فسفر، پتاسیم، سدیم، روی، مس، منگنز و سلنیم است. شما می توانید با مصرف کردن این بستنی تمامی مواد معدنی مورد نیاز خود را به دست بیاورید. حال اگر قصد خرید بستنی های جلاتو را دارید پیشنها ما چوبیک است. چرا که تجربه کاربران نشان میدهد چوبیک بستنی جلاتو را با کیفیت و از مواد اولیه تازه تولید می کند و ارسال در تمام نقاط هم دارد.

ویتامین های مورد نیاز برای ورزشکاران در بستنی جلاتو

ورزشکاران به دلیل سوخت و ساز زیاد و انجام دادن فعالیت های بدنی بسیار، بیشتر از افراد عادی به ویتامین ها نیاز دارند. بنابراین مصرف مواد غذایی که مملو از انواع ویتامین ها است می تواند به آن ها کمک کند تا راحت تر فعالیت های بدنی خود را بدون هیچگونه خستگی انجام بدهند. اگر شما نیز اهل ورزش هستید می توانید برای تامین ویتامین هایی نظیر ویتامین آ، کا، سی، ای، ب1، ب2 ، ب3 ، ب 4، ب 5، ب 6، ب 9  و ب 12 از بستنی های جلاتو استفاده کنید، تا بتوانید علاوه بر لذت بردن از خوردن یک بستنی بی نظیر، ویتامین های ضروری و مورد نیاز بدن خود را نیز دریافت کنید.

چرا بستنی جلاتو غذای سالمی برای ورزشکاران محسوب شود؟

در بستنی جلاتو به چه میزان پروتئین یافت می شود؟

بسیاری از ورزشکاران برای اینکه بتوانند چربی های اضافی و موضعی بدن خود را به عضله تبدیل کنند، نیاز دارند تا با مصرف پروتئین سبب حذف چربی ها در بدن خود شوند. حال مصرف غذاها و میان وعده هایی که درون آنها پروتئین وجود دارد می تواند سبب شود تا ورزشکاران به راحتی پروتئین مورد نیاز خود را در روز دریافت کنند. مصرف هر 100 گرم بستنی جلاتو می تواند 3.80 گرم پروتئین مورد نیاز بدن شما را تامین کند.

چرا بستنی جلاتو مناسب ترین دسر برای ورزشکاران به شمار می رود؟

از مهمترین سوالاتی که برای بسیاری از افراد پیش می آید این است که چرا بستنی جلاتو یکی از مناسب و سالم ترین بستنی ها برای ورزشکاران به شمار می رود؟ بهتر است در پاسخ به این سوال بگوییم که بستنی های جلاتو به دلیل اینکه نسبت به سایر بستنی های موجود در بازار قند کمتری دارد، در نتیجه میزان کربوهیدرات و کالری که به بدن فرد اضافه می شود، بسیار ناچیز خواهد بود. در بستنی های صنعتی از شیرگاو، که یکی از پرچرب ترین شیر ها به شمار می رود، استفاده می شود. بنابراین بستنی های صنعتی می توانند در مقایسه با بستنی های جلاتو میزان چربی بسیار بالایی داشته باشند. بدن ورزشکاران به دلیل از دست دادن میزان زیادی آب، به آب بیشتری نیاز دارد، بنابراین بهتر است بدانید که این بستنی علاوه بر اینکه می تواند، آب بدن ورزشکاران را تامین کند، ویتامین هایی دارد که سبب جذب آب و کم شدن تعریق در بدن این افراد می شود.

چرا بستنی جلاتو غذای سالمی برای ورزشکاران محسوب شود؟

چرا بسیاری از پزشکان در برنامه غذایی ورزشکاران بستنی جلاتو را قرار میدهند؟

بسیاری از ورزشکاران از یک برنامه غذایی ثابتی استفاده می کنند، که از طریق آن می توانند در مدت زمان کوتاهی وزن خود را کاهش داده و شروع به عضله سازی بکنند. حال در این میان برخی از پزشکان ترجیح می دهند که خوردن برخی از دسرهای شیرین را برای ورزشکاران آزاد کنند. حال بستنی جلاتو یکی از دسرهای سالمی بوده که بسیاری از پزشکان به ورزشکاران اجازه می دهند که در هفته در برخی از میان وعده های خود، از این بستنی مصرف کنند. نداشتن چربی، قند طبیعی، کالری کمتر و داشتن ویتامین های ضروری از دلایل مهم، قرار دادن این بستنی در برنامه غذایی ورزشکاران است.

چرا بستنی جلاتو غذای سالمی برای ورزشکاران محسوب شود؟

پس:

بستنی جلاتو یکی از معروف ترین بستنی های سالم در دنیا است، که بسیاری از ورزشکاران و افرادی که به سلامتی خود اهمیت می دهند، به جای خوردن بستنی های معمولی از این بستنی ها مصرف می کنند. این بستنی به دلیل نداشتن فرآورده های لبنی پرچرب، توانسته است به عنوان یکی از دسرهای سالم سرد در دنیا معرفی شود. میزان قند کمتر و داشتن و مواد معدنی در این بستنی، سبب شده تا بسیاری از افراد خوردن این بستنی را به سایر بستنی ها ترجیح بدهند.