خرید سلفون محافظ غذا

سلفون بیش از 100 سال است که در صنعت و خانه‌ها وجود دارد و به طور کلی از سال 1951 که سلفون‌هایی از جنس پلی پروپیلن کشف و به مرحله تولید رسید، به دومین پلاستیک مصنوعی تولید شده در جهان تبدیل شد و جهت محافظت از مواد غذایی به صورت گسترده‌ای مورد استفاده قرار گرفت.

از سلفون‌ها به‌خاطر نفوذپذیری کمی که نسبت به رطوبت، هوا، باکتری، روغن و غیره دارد در بسته‌بندی، حفظ کیفیت مواد غذایی و پوشاندن مواد غذایی در برابر آسیب‌های محیطی استفاده می‌شود. البته دلیل دیگری که باعث استفاده از سلفون برای محافظت غذا می‌شود قابلیتی است که سلفون‌ها در حفظ ارزش مواد غذایی و سالم نگهداشتن آنها دارند.

اکثر سلفون‌های مواد غذایی موجود در بازار شفاف هستند و استفاده از آنها می‌تواند مضر و حتی سرطان‌زا باشد، پس خیلی مهم است که در خرید سلفون محافظ غذا دقت کافی داشته باشیم و از تولیدکننده‌های معتبر و خوشنام خرید کنیم. نکات مهمی در خرید سلفون وجود دارد که در زیر به برخی از آنها اشاره می‌شود.

جنس سلفون‌های محافظ غذا

در تولید سلفون‌های محافظ غذا معمولا از پلی اتیلن و یا PVC  استفاده می‌شود. در واقع می‌توان گفت بسیاری از سلفون‌های موجود در بازار صنعتی بوده که به سلفون‌های مبلی نیز معروف هستند. این سلفون‌ها به واسطه مواد اولیه بی‌کیفیت و چسبندگی بالایی که دارند در تماس با مواد غذایی سرطان‌زا و خطرناک می‌شوند.

 برند آیری پلاست یکی از معدود برندهای ایرانی است که برای تولید سلفون از PVC استفاده می‌کند.

 سلفون‌های آیری‌پلاست، دارای مجوز KFDA و AVA سنگاپور هستند. این سلفون‌ها فاقد لوبریکنت‌ها (نرم کننده‌ها) و استابیلایزرهایِ (پایدارکننده‌ها) سرطان‌زا هستند.

در سلفون‌های آیری پلاست از مواد افزودنی دارای مجوزهای FDA  از کشور کره استفاده شده و در نهایت، این سلفون‌ها دارای افزودنی آنتی فاگ (ضد مه و بخار) هستند که از بخارگرفتگی و فساد مواد غذایی جلوگیری می‌کند.

خرید سلفون محافظ غذا

مقاوم در برابر نفوذ آب

از مهمترین ویژگی‌های سلفون‌های محافظ غذا می‌توان به مقاوم بودن در برابر نفوذ آب و رطوبت اشاره کرد پس موقع انتخاب سلفون به کیفیت و دوام آن در برابر پارگی و نفوذپذیری آب و رطوبت دقت شود.

اندازه سلفون محافظ غذا

اندازه سلفون به انطباق آن با نوع نیاز شما ارتباط پیدا می‌کند پس در هنگام خرید سلفون محافظ غذا باید دقت داشت که از برندهای معتبری که سایزهای استاندارد و متناسب با نیاز شما تولید می‌کنند خرید کنید.

رنگ سلفون محافظ غذا

سلفون باید همیشه شفاف بوده و ظاهر پژمرده نداشته باشد و همچنین بعد از مدتی رنگ آن زرد نشود. از نظر ظاهری، سلفون محافظ غذایی، یکنواخت و نرم است و هیچ رنگی در سطح سلفون وجود ندارد.

نداشتن بو و مقاوم در برابر نفوذ هوا

سلفون محافظ غذا یک فیلم (محصولاتی که برای بسته‌بندی و محافظت از غذا استفاده می‌شود) بدون بو بوده که از نفوذ بو و هوا به محتویات داخل آن جلوگیری می‌کند.

پس اگر سلفونی که استفاده می‌کنید که بو می‌دهد یا باعث بو گرفتن محتویات آن از محیط اطراف شود بهتر است از آن دیگر استفاده نکنید چون برای سلامتی‌تان مضر و خطرناک است.

مقاومت زیاد در برابر حلال‌های روغنی

سلفون های محافظ غذا، مقاومت نسبتا بالایی در برابر حلال های روغنی، قلیایی و آلی داشته همچنین شفافیت بالایی نیز دارند. در زمان خرید سلفون آن را بررسی نموده تا از میزان براقیت آن اطمینان حاصل نمایید چرا که سلفون مات و کدر نشانه عدم مرغوبیت کالا می باشد.

برند آیری پلاست یکی از بزرگترین تولیدکنندگان محصولاتی همچون کیسه فریزر، کیسه زباله، سفره یکبار مصرف، دستکش یکبار مصرف وسلفون محافظ غذا است که در بیش از شش سال از فعالیت خود توانسته به افتخارات زیادی از جمله دریافت تندیس بلورین جشنواره ملی صنعت سلامت محور و تندیس زرین ۱۰۰ برند برتر در سال ۹۶ دست یابد.

علاقه‌مندان جهت خرید سلفون محافظ غذا، سفره یکبار مصرف Airiplast، کیسه زباله و دریافت اطلاعات بیشتر می‌توانند به سایت این برند به آدرس https://www.airiplast.ir/  مراجعه کنند.