وقتی در طراحی دکوراسیون خانه از چوب استفاده می‌شود، سبک روستیک خواهید داشت. بافت و گره‌های طبیعی چوب آن‌قدر زیبا هستند که استفاده از چوب به تنهایی دکوراسیون خانه را متحول می‌کند. دکوراسیون آشپزخانه چوبی ایده ای زیبا و مدرن است. استفاده از چوب در دیوارها و کابینت آشپزخانه باعث می‌شود، آشپزخانه لوکس به نظر برسد. در این مطلب از آدرس نگاهی به آشپزخانه های چوبی زیبا می اندازیم.

دکوراسیون آشپزخانه چوبی

کابینت‌های چوبی در دکوراسیون آشپزخانه چوبی

کابینت‌های چوبی با ظاهری زیبا و دوام مناسب علاقه‌مندان زیادی را به خود جذب می‌کند و در انواع و رنگ‌های مختلف وجود دارند. کابینت‌ها یا مدرن و ساده هستند یا کلاسیک که هر کدام طرح‌های مختلف و زیبایی مختص به خود را دارند. بسیاری از دکوراتورها بهترین نوع کابینت چوبی را در دکوراسیون آشپزخانه چوبی، کابینت چوبی از جنس گردو می‌دانند. تنوع رنگی کابینت‌های چوبی هم بالاست. انتخاب‌های زیادی از تیره تا ملایم و روشن برای کابینت چوبی ممکن است. قیمت کابینت چوبی نسبت به انواع دیگر چندان بالا نیست به همین دلیل انتخاب مناسبی برای دکوراسیون آشپزخانه چوبی هستند. امروزه بسیاری از این مدل کابینت‌های چوبی با روکش‌هایی از سنگ، سرامیک، شیشه یا فلز پوشش داده می‌شوند که میزان آسیب به سطح کابینت کمتر شود و تنوع رنگی آن‌ها هم بیشتر شود.

دکوراسیون آشپزخانه چوبی

دیوارپوش چوبی در دکوراسیون آشپزخانه چوبی

دیوارپوش چوبی می‌تواند از چوب طبیعی یا PVC با طرح چوب باشد. دیوارپوش‌های جدید چوبی در رنگ و اندازه‌های متنوعی تولید می‌شوند. دیوارپوش‌های چوبی که ماده اصلی آن‌ها PVC است عایق بسیار خوبی در برابر رطوبت، حرارت و تا حدودی صدا است. چوب زیبایی خاص خودش را دارد و به آسانی با سایر وسایل هماهنگ می‌شود. برای آشپزخانه ای که دارای کابینت‌های چوبی یا ام دی اف است استفاده از این دیوارپوش‌ها در رنگ‌هایی متناسب با رنگ کابینت‌ها (روشن تر یا تیره تر) مطمئناً به فضای آشپزخانه جلوه ای زیبا خواهد بخشید. علاوه بر این اگر وسایل چوبی مثل میز نهارخوری در آشپزخانه باشد هماهنگی جالب توجهی ایجاد خواهد شد.

دکوراسیون آشپزخانه چوبی

کف‌پوش چوبی در دکوراسیون آشپزخانه چوبی

کف‌پوش‌های چوبی با توجه به جنس چوب و نوع گره‌های آن (موازی یا بافت دار) دارای تنوع زیادی هستند. انواعی که از چوب‌های نرم مثل کاج و صنوبر درست شده اند، ارزان تر از سایر مدل‌ها هستند؛ اما برای محیط آشپزخانه چندان مناسب نیستند. به طور کلی چون چوب وقتی در معرض رطوبت و آب قرار داشته باشد پوسیده می‌شود و همچنین محیط مناسبی برای رشد حشرات است، انتخاب مناسبی برای آشپزخانه نیست و بهتر است برای بخش‌های دیگر خانه مثل پذیرایی و اتاق خواب استفاده شود. انواع جدید پارکت چوبی که با وارنیش پوشیده می‌شوند مقاومت بالاتری نسبت به رطوبت دارند و می‌توانید در صورتی که اصرار به استفاده از پارکت چوبی در آشپزخانه دارید، از آن‌ها استفاده کنید.

دکوراسیون آشپزخانه چوبی

رنگ در دکوراسیون آشپزخانه چوبی

رنگ سفید از رنگ‌های مورد علاقه در دکوراسیون آشپزخانه چوبی است. همه رنگ‌های دیگر در ترکیب با رنگ سفید خودنمایی می‌کنند. سفید از نظر احساسی، حس تمیزی و تازگی را القا می‌کند. رنگ سفید با انعکاس نور باعث می‌شود آشپزخانه بزرگ‌تر به نظر برسد به همین علت مناسب خانه‌هایی با فضای آشپزخانه کوچک است. البته از آنجایی که امروزه اکثر خانه‌ها آشپزخانه اپن دارند، آشپزخانه بخشی از دکوراسیون داخلی خانه محسوب می‌شود به همین دلیل بد نیست به جای سفید رنگ گرم تری انتخاب شود یا سفید را ترکیبی با سایر رنگ‌ها استفاده کنید.

شاید وقتی برای اپارتمان اجاره در تهران اقدام می‌کنید این مسئله را بتوان کمی نادیده گرفت اما با این حال ست کردن رنگ وسایل خانه یکی از ملاک‌هایی است که بسیار مورد توجه خانم‌ها قرار می‌گیرد.

دکوراسیون آشپزخانه چوبی

رنگ‌های کابینت چوبی مثل کرم، خاکی، بژ و دیگر رنگ‌های مشابه این رنگ‌ها هم برای آشپزخانه بسیار مناسب هستند. این رنگ‌ها فضای گرم، آرام و رضایت بخش برای آشپزخانه ایجاد می‌کنند. این رنگ‌ها با رنگ‌های دیگر هم به راحتی هماهنگ می‌شوند.

خاکستری روشن یکی محبوب ترین رنگ‌ها در پلان دکوراسیون آشپزخانه چوبی است رنگ خاکستری خود به تنهایی به قدری تأثیر گذار است که می‌تواند یک آشپزخانه را تازه، جذاب، مدرن و امروزی نشان دهد فقط برای آشپزخانه کوچک باید از تناژ روشن آن استفاده کرد.

دکوراسیون آشپزخانه چوبی

رنگ قهوه ای چوب در طیف‌های مختلف از رنگ‌های پرکاربرد و اصیل برای کابینت است این طیف رنگی زیبا می‌تواند چیدمان فضای آشپزخانه شما را به محیطی مدرن و زیبا تبدیل کند.

دکوراسیون آشپزخانه چوبی

یکی از مدرن ترین رنگ‌های کابینت سیاه است که به صورت براق و گاهی اوقات با رنگ‌های روشن ترکیب استفاده می‌شود و رنگ زیبایی در دکوراسیون آشپزخانه چوبی به وجود می‌آورد. معمولاً استفاده از رنگ مشکی در کابینت‌های گلاس و کابینت‌های کلاسیک محبوبیت بیشتری دارد.

رنگ آبی بهترین ایده رنگ برای خانواده‌هایی است که می‌خواهند وزن کم کنند زیرا اشتها را کم می‌کند و رنگ قرمز فضای یک آشپزخانه سرد را به فضایی گرم و زیبا تبدیل می‌کند و به فضای خسته کننده آشپزخانه دلگیر انرژی می‌بخشد. البته بهتر است به صورت ترکیبی با رنگ‌های خنثی استفاده شود.

دکوراسیون آشپزخانه چوبی

دکوراسیون آشپزخانه چوبی

پایان کلام

اگر به سبک روستیک و روستایی علاقه دارید، داشتن دکوراسیون آشپزخانه چوبی در رسیدن به این هدف کمک بزرگی به شما خواهد کرد. چوب به تنهایی یا به صورت ترکیبی با سنگ زیبایی خانه‌های ساده روستایی را به منزل شما القاء می‌کند. امیدواریم این مطلب راهنمای خوبی برای شما برای تصمیم گیری در زمینه دکوراسیون آشپزخانه باشد.