احتمال بارداری از پشت

آیا می توان از رابطه مقعدی باردار شد؟ می دانیم، امکان بارداری از پشت یک سوال مضحک به نظر می‌رسد. اما این سوال ممکن است برای بسیاری از افرادی که رابطه جنسی فعال دارند و به دنبال تنوع در پوزیشن‌ها هستند پیش بیاید. در این مقاله به موضوع احتمال بارداری از پشت می‌پردازیم.

احتمال بارداری از پشت

همانطور که می‌دانید برای بارور شدن تخمک، اسپرم باید در واژن باشد تا بتواند به سمت دهانه رحم شنا کند. از آنجا، حرکت اسپرم از طریق رحم ادامه می یابد و به لوله فالوپ می رسد. در اینجاست که یک یا چند اسپرم تلاش می‌کنند تا به تخمک نفوذ و آن را بارور کنند.

باید بدانید که هیچ ارتباط داخلی بین مقعد و اندام های تولید مثلی وجود ندارد. در اندام تولید مثلی زن است که تخمک هر ماه آزاد میشود و منتظر اسپرم برای بارور شدن است. اسپرم برای بارداری باید به تخمک برسد.

در حالی که نمی‌توانید مستقیماً از طریق رابطه مقعدی باردار شوید، اما موضوع کمی پیچیده‌تر از آن است. این روزها زوج‌ها به دنبال سرگرمی‌های نه چندان معمول و یا حتی ناخوشایند هستند. رابطه از پشت یکی از آنهاست که می‌تواند لذتی متفاوت از رابطه جنسی واژینال داشته باشد. علاوه بر تجربه یک اتفاق تازه در رختخواب، این باور که احتمال بارداری از پشت وجود ندارد، می‌تواند کار را برای هر دو طرف راحت کند.

در تعریف سازمان بهداشت جنسی آمریکا از رابطه مقعدی اینطور آمده؛ زمانی که یک مرد آلت تناسلی خود را در مقعد شخص دیگری قرار می‌دهد. در این رابطه برای پیشگیری از حاملگی، باید تمام منی و اسپرم را از فرج و واژن دور نگه داشت. اگر مایع منی از مقعد به بیرون نشت کند و ناخواسته وارد واژن شود احتمال بارداری از پشت وجود دارد. با این وجود اگر شما دچار بیماری خاصی نباشید و مراقب هستید که اسپرم همسرتان پس از رابطه مقعدی به کجا تراوش می‌شود، قطعاً پاسخ منفی است.

همچنین بخوانید: روش انجام تست بارداری با نمک و شکر و جوش شیرین چگونه است؟

احتمال بارداری از پشت چقدر است

احتمال بارداری از پشت چقدر است

احتمال باردار شدن از پشت به تنهایی اندک است. اما هنوز این احتمال وجود دارد، و چند استثنای بسیار بعید برای این قانون وجود دارد. به عنوان مثال، اگر مایع منی آزاد شده در طول رابطه مقعدی از طریق دست شما یا شریک زندگیتان به واژن راه پیدا کند.

استثنای دیگر در مواردی است که زن به بیماری بسیار نادر ” فیستول رکتوواژینال”  مبتلا  باشد. افراد دچار به بیماری فیستول رکتوواژینال، دارای سوراخی بین واژن و راست روده هستند. ایجاد این سوراخ می‌تواند می‌تواند به چند دلیل باشد. از جمله ناشی از بیماری کرون، آسیب در هنگام زایمان، سرطان در ناحیه لگن، یا پرتودرمانی باشد. برای ترمیم فیستول و بستن این حفره به عمل جراحی نیاز است.

اگر فردی که از فیستول رکتوواژینال رنج می برد، رابطه از پشت داشته باشد، می‌تواند منجر به بارداری شود. زیرا این بیماری حفره‌ای بین رکتوم و واژن ایجاد می‌کند که از لحاظ تئوری اسپرم می‌تواند از آن به واژن عبور کند.

اما افراد مبتلا فیستول رکتوواژینال، رابطه جنسی مقعدی و واژینال مانند افراد عادی نخواهند داشت. گاز و مدفوع و ترشحات بدن می ‌تواند از راست روده به سمت واژن برود. در این صورت فرد معمولاً از چنان مسائل بهداشتی دشواری رنج می‌برد که هر شکلی از رابطه مقعدی یا واژینال امکان پذیر نیست.

بنابراین نتیجه نهایی این است: اگر در حین رابطه جنسی مقعدی از کاندوم استفاده می کنید و دچار بیماری‌های نادری که ناحیه لگن شما را درگیر می کند نیستید، نباید نگران بارداری از پشت باشید.

همچنین بخوانید: علائم بارداری بعد از چند روز ظاهر می‌شود؟ تفاوت علائم بارداری و پریود

آیا رابطه از پشت باعث حاملگی میشود

آیا رابطه از پشت باعث حاملگی میشود

شاید این سوال شما هم باشد که آیا رابطه از پشت باعث حاملگی می شود. رابطه مقعدی به خودی خود نمی‌تواند به بارداری ختم شود. با این حال، اگر نفوذ آلت در واژن اتفاق بیفتد یا سلول‌های اسپرم روی انگشتان، اسباب بازی‌های جنسی وارد محیط واژن شود، بارداری امکان پذیر است.

داشتن رابطه مقعدی و بلافاصله بعد از آن رابطه جنسی واژینال تنها در صورتی توصیه می‌شود که آلت تناسلی، انگشتان یا اسباب بازی ها شسته شده باشند یا کاندوم تعویض شود. زیرا انتقال باکتری از مقعد به واژن می‌تواند باعث عفونت شود. اگر فراموش کردید کاندوم را عوض کنید یا بشویید، مراقب هرگونه ترشح باشید و اگر نگران هستید با متخصص مراقبت‌های بهداشتی خود تماس بگیرید.

همچنین بخوانید: از کجا بفهمیم قرص اورژانسی اثر کرده؟ قرص اورژانسی و پریود بعدی

سخن آخر

احتمال بارداری از پشت بسیار بعید است، مگر اینکه چند عامل دست به دست هم بدهند. اگر شما و همسرتان رابطه مقعدی را انتخاب کردید، مهم است که از کاندوم برای محافظت استفاده کنید. اگر قصد ندارید صاحب فرزند شوید، روش‌های زیادی برای پیشگیری وجود دارد که می‌توانید به کار ببرید.

رابطه جنسی مقعدی خطرات دیگری هم برای سلامتی به دنبال دارد. برای افرادی که از کاندوم استفاده نمی‌کنند، خطر بیماری‌های مقاربتی در رابطه از پشت بیشتر است. به این دلیل که پوست این ناحیه بسیار نازک است و به راحتی پاره می‌شود و انتقال عفونت سریعتر انجام می‌شود. از جمله HIV، ویروس پاپیلومای انسانی HPV))، ویروس های هپاتیت، سیفلیس، سوزاک، کلامیدیا و زگیل ناحیه تناسلی…


نظر خود را بیان کنید