قرص نوروبیون بهتر است یا آمپول یا ب کمپلکس؟

در قرص نوروبیون که تصور می‌شود کامل تر از آمپول ب کمپلکس  است تنها سه ویتامین B6 ، B1 و B12 وجود دارد ولیکن ب کمپلکس دارای تمام ویتامین های گروه B غیر از B12  می باشد. تزریق ب کمپلکس یا نوروبیون در دوران نقاهت انواع بیماری ها می‌تواند انرژی لازم روزانه را تامین نموده و جایگاه ویژه ای را در زندگی انسانها به خود اختصاص دهد. امروز تیم سلامت سایت آلامتو کوشیده است تا این دو دارو را با هم مقایسه نموده و به پاسخ سوال قرص نوروبیون بهتر است یا آمپول یا ب کمپلکس؟ بپردازد. امیدواریم این مطلب مورد توجه شما عزیزان قرار گرفته و مفید و موثر واقع گردد.

همچنین بخوانید: قرص مترونیدازول برای چی خوبه

قرص نوروبیون برای چیست؟

قرص نوروبیون و یا هر مکملی که دارای ویتامین‌ های گروه B باشد، به بهبود و درمان مشکلاتی می پردازد که حاصل از کمبود این ویتامین در بدن می باشد. ویتامین‌ های گروه B در حفظ سلامت دستگاه عصبی موثر بوده و موجب افزایش تولید گلبول‌ های قرمز در خون می شود. گاهی با آنکه به مقدار کافی از مواد غذایی دارای ویتامین B را مصرف می کنیم به دلیل آنکه بدنمان قادر به جذب این ویتامین نمی باشد با مشکلات عدیده ای از جمله ضعف، خستگی مفرط، کاهش وزن، کم خونی، ضعف سیستم ایمنی، مورمور و یا خواب رفتن دست و پاها، افسردگی و مشکلاتی در کلیه، کبد و پوست مواجه خواهیم شد.

قرص نوروبیون بهتر است یا آمپول؟

قرص نوروبیون دارای همان ترکیبات آمپول نوروبیون بوده و ویتامین های گروه B را در خود جای داده است. در بین بسیاری از افراد اینگونه جا افتاده است که همواره تزریق بهتر از مصرف داروهای خوراکی است در صورتی که عفونت، آبسه و بیماری های میکروبی و ویروسی همگی از عوارض تزریق به شمار می روند. به طور کلی متخصصان بسیاری به صورت متفق القول با این نظریه مخالف بوده و تزریق را تنها به هنگام موارد اورژانسی مناسب می دانند. چرا که عوارض ناخواسته داروهای تزریقی به مراتب بیشتر از داروهایی است که تزریقی نیستند. بنابراین از اصرار بیش از حد به پزشک برای تجویز آمپول خودداری نموده و این موضوع تخصصی را به پزشک خود بسپارید.

همچنین بخوانید: قرص ونوستات برای لاغری شکم و پهلو و رفع جوش صورت

قرص نوروبیون بهتر است یا ب کمپلکس؟

در مقایسه ای بین قرص نوروبیون و ب کمپلکس توجه به این نکته ضروری است که اگر چه با تولید انواع مکمل های خوراکی از جمله قرص های ب کمپلکس و نوروبیون ویتامین های گروه B بدن تامین خواهد شد ولیکن در قرص نوروبیون فقط سه ویتامین B6 ، B1 و B12  از گروه ویتامین های B وجود دارد در حالی که قرص ب کمپلکس کلیه ویتامین های گروه B البته به غیر از ویتامین B12  را شامل می گردد.

قرص نوروبیون را چند روز یکبار بخوریم؟

قرص نوروبیون در بین ورزشکاران و افرادی که نیاز به انرژی مضاعف در فعالیت های روزانه خود دارند جایگاه ویژه ای داشته و طرفداران زیادی را از آن خود نموده است ولیکن توصیه می گردد دوز مصرفی این داروی مکمل را به پزشک بسپارید چرا که بسته شرایط بدنی در افراد مختلف می توان دوز را بالا یا پایین آورد. ولیکن به طور معمول مصرف یک عدد قرص نوروبیون در روز تجویز می گردد.

قرص نوروبیون بهتر است یا آمپول یا ب کمپلکس؟

همچنین بخوانید: معرفی قرص باز شدن پریود و سریع ترین روش باز شدن قاعدگی

نحوه مصرف قرص نوروبیون

پیش از آنکه به مصرف قرص نوروبیون بپردازید؛ بهتر است با پزشک خود مشورت نموده و وی را از شرایط جسمی و حساسیت به برخی از داروها آگاه سازید. چنانچه در حال مصرف داردهای دیگری برای سلامت خود هستید نیر به پزشک خود اطلاع داده و از عوارض احتمالی ناشی از تداخلات دارویی جلوگیری نمایید. همجنین بهتر است میزان دوز مصرفی قرص نوروبیون را به پزشک خود بسپارید.


نظر خود را بیان کنید