روش های طبیعی برای مقابله با پشه و از بین بردن آنها

روش های طبیعی برای مقابله با پشه و از بین بردن آنها

بیشتر پشه ها در سحر و غروب به شدت تغذیه می کنند. در طول گرمای روز اکثر پشه ها در یک مکان خنک در قسمت زیرین برگ ها استراحت می کنند و تا عصرها منتظر می مانند، اگرچه ممکن است در صورت مزاحمت همچنان نیش بزنند. برخی از گونه ها مانند پشه ببر آسیایی به پرواز و تغذیه در طول روز معروف هستند.دی اکسید کربن پشه ها را از فاصله 35 فوتی جذب می کند. همچنین به نظر می رسد که لباس های تیره بیشتر از لباس های رنگ روشن آنها را جذب می کند. و جالب اینجاست که افرادی که آبجو می نوشند، پشه ها را بیشتر جذب می کنند.این روزها تاکید زیادی بر استفاده از محصولات ارگانیک وجود دارد. می‌توانیم غذاهای ارگانیک و همچنین محصولات پوستی ارگانیک و حتی لباس‌های ارگانیک را از خواربارفروشی بخریم. با استفاده از محصولات ارگانیک، تماس خود را با آفت کش ها و سایر مواد شیمیایی که ممکن است برای انسان مضر باشند کاهش می دهیم. ما همچنین ردپای کربن خود را کاهش می‌دهیم، که روشی سازگار با محیط زیست برای تبدیل جهان به مکانی بهتر، ایمن‌تر و سالم‌تر است.در ادامه این مقاله به بررسی روش های طبیعی برای مقابله با پشه و از بین بردن آنها خواهیم پرداخت.

روش های مقابله با پشه و دور کردن آنها از خانه

پشه ها مزاحم هستند. شب در گوش وزوز می کنند، خون را می مکند، خارش می دهند، گاز می گیرند.حقیقت این است که شما مجبور نیستید پشه ها را بکشید تا از شر آنها خلاص شوید. درمان های خانگی زیادی وجود دارد که می توانید سعی کنید خانه خود را از پشه دور نگه دارید. علاوه بر این، همانطور که خانه خود را برای آنها کمتر جذاب می کنید، آن را برای خود جذاب تر خواهید کرد. در اینجا 10 درمان خانگی وجود دارد که اگر می خواهید خانه خود را عاری از پشه نگه دارید، باید آنها را امتحان کنید. همچنین یاد خواهید گرفت که چگونه پشه‌ها را بدون نیاز به استفاده از آفت‌کش‌ها در صورتی که موفق به ورود به خانه شما شوند، بکشید.در زیر روش های مقابله با حشرات را آورده ایم.

آب راکد را از بین ببرید

ابتدا باید بدانید که پشه ها در آب راکد تخم می گذارند. بنابراین، چگونه می توان این لارو پشه را کشت؟ آسان است، فقط از شر تمام آب های راکد خلاص شوید و در آینده از آنها اجتناب کنید. اگر حیوان خانگی دارید، حتماً کاسه آب حیوان خانگی را مرتباً تازه کنید. اگرچه این اولین قدم برای از بین بردن حضور پشه ها در خانه شما است، اما به نظر می رسد فعالیت های روزانه “انسانی” مانند بازدم CO2 یا تعریق نیز آنها را به سمت ما جذب می کند.

همچنین بخوانید: گیاهان دور کننده پشه کدامند؟

روش های مقابله با پشه

 شمع، بخور و اسانس

بخور، شمع و روغن های تهیه شده از گیاهان یا اسانس ها در برابر پشه ها بسیار موثر هستند زیرا نمی توانند بو را تحمل کنند.موثرترین عطرها، سیترونلا، لیمو، اسطوخودوس، لورل، رزماری یا ریحان، بوی با طراوت را به خانه شما می بخشند. شما مجبور نیستید از همه آنها استفاده کنید. یکی را که بیشتر دوست دارید انتخاب کنید ممکن است قبلاً بدون اینکه متوجه باشید این کار را انجام داده باشید، اکنون می دانید که چرا وقتی شمع اسطوخودوس خود را روشن می کنید، پشه ها ناپدید می شوند. این مثال عالی برای خلاص شدن از شر آنها است، بدون نیاز به کشتن پشه ها در حالی که حس تازه و آرامش بخشی به خانه شما می بخشد.

گیاه مناسب را درگلدان قرار دهید

برخی از گیاهان به دلیل بویی که دارند پشه ها را دفع می کنند. بنابراین، گزینه دیگر کاشت گلدان های ریحان، نعناع، ​​رزماری و غیره است. علاوه بر دور نگه داشتن پشه ها، می توانید از این گیاهان برای تکمیل غذاهای خود استفاده کنید و حس طبیعت را به خانه خود بیافزایید. می توانید آنها را نزدیک پنجره قرار دهید تا نور کافی خورشید دریافت کنند و در عین حال از ورود پشه ها جلوگیری کنند.

لیمو و میخک

این روش برای فضاهای کوچک یا اتاق شما عالی است. خیلی ساده است؛ تنها کاری که باید انجام دهید این است که مقداری لیمو خرد شده را با چند حبه قرار دهید و به همین ترتیب آنها را دور نگه دارید. همانطور که تا کنون می بینید، نیازی به کشتن پشه ها نبوده است، زیرا آنها نمی توانند وارد آپارتمان شما شوند.

همچنین بخوانید: 17 گیاه آپارتمانی که حشرات را از خانه شما دور خواهند کرد

روش های مقابله با پشه

اسپری سیر

گوگرد سیر نه تنها پشه ها را دفع می کند بلکه مگس ها، کنه ها و کک ها را نیز دفع می کند. برای استفاده از آن در خانه، باید چندین حبه سیر را پوست کنده و برش دهید و در ظرفی با مقداری آب بریزید. اجازه دهید چند ساعت خیس بخورد و سپس از این آب برای اسپری کردن تمام سطح زمین استفاده کنید.

روغن اوکالیپتوس

این جایگزین عالی برای سیر است. اگر علاقه زیادی به پخش سیر در خانه خود ندارید، روغن اکالیپتوس یک گزینه عالی است. می توانید آن را در اطراف خانه اسپری کنید یا با شامپو یا مرطوب کننده خود مخلوط کنید و به عنوان دافع استفاده کنید. برای تهیه این روغن در خانه می توانید چند برگ اکالیپتوس را بجوشانید و مایع را در ظروف کوچکی جدا کنید.

پشه بند

این یک گزینه رایج است. می توانید این توری ها را روی در یا پنجره های خود نصب کنید تا از ورود پشه ها به خانه جلوگیری کنید. چیزی که ممکن است به آن فکر نکرده باشید این است که یکی را روی تخت خود نصب کنید. پشه بند می تواند شما را از گزند نیش پشه ها دور نگه دارد و به شما آرامش دهد.

همچنین بخوانید: چگونه سوسکها را نابود کنیم؟

روش های مقابله با پشه

کافور

کافور می تواند یک دافع بسیار موثر باشد. می توانید چند تکه را در ظرفی بگذارید تا خودش تبخیر شود. اگر به دنبال یک اقدام شدید هستید، می توانید مقداری را به مدت 20 دقیقه بسوزانید. مراقب باشید که همه درها و پنجره‌ها بسته باشند و باید از اتاق بیرون بمانید. این یک راه موثر برای از بین بردن پشه ها و دور نگه داشتن آنها است.

تله پشه

با یک بطری پلاستیکی از، آب، شکر و مخمر بسازید. آب را با شکر گرم کنید و در بطری بگذارید تا خنک شود. پس از سرد شدن، مایه را بپاشید و گردن بطری را وارونه به شکل قیف فرو کنید. به این ترتیب پشه ها جذب آب می شوند و در داخل بطری گیر می افتند.

گیاهان گوشتخوار

برخلاف آنچه فیلم ها به ما نشان می دهند، گیاهان گوشتخوار انسان را نمی خورند، اما پشه ها را برای غذا می کشند. گیاهی از این نوع همیشه جذاب است. شما می توانید از یکی به عنوان مکمل سایر داروهایی که ذکر کردیم استفاده کنید. این گیاهان مواد مغذی مورد نیاز خود را برای رشد از حشرات دریافت می کنند.


نظر خود را بیان کنید