آبشارهای جذاب و دیدنی در اروپا

5 آبشار فوق العاده زیبا در اروپا

هزاران هزار آبشار بزرگ و کوچک در همه جای دنیا وجود دارد که مطمئناً برخی از آن‌ها جزء مشهورترین ها و نام آشناترین آبشارها می‌باشند و نیازی به معرفی آنها نیست.

اروپاگردی برای کسانی که به دنبال یک سفر متفاوت هستند یک گزینه ایده آل است و البته اگر عاشق دیدن آبشارهای شگفت انگیز هستید کشورهای اروپایی شما را شگفت زده خواهند کرد.

در این مطلب برخی از آبشارهای خاص اروپا همراه با خصوصیات بی‌نظیر آن‌ها را  معرفی میکنیم.

  1. آبشار کرکا در کرواسی

این آبشار در پارک ملی کرکا کرواسی است که به عنوان جایگزینی عالی به جای پارک ملی دریاچه پلیتوایس این کشور محسوب می‌شود.

شنا در دریاچه های کوچک این آبشار پله ای توسط افراد محلی و توریستها یک تفریح همیشگی است. این آبشار نزدیک به ۲۰ آبشار مجزا از یکدیگر هستند که به صورت پله ای و در مسیرهای جذاب و دیدنی به همدیگر پیوند می‌خورند.

آبشار کرکا در کرواسی

آبشار کرکا در کرواسی

آبشار کرکا در کرواسی

  1. آبشار لانگفوسن در نروژ

وقتی صحبت از بلندترین آبشارها در اروپا می‌شود بدون شک کشور نروژ مقام اول را کسب خواهد کرد.

آبشار وینوفوسن به عنوان بلندترین آبشار اروپا و ششمین آبشار بلند دنیا رتبه بندی شده است. اما فارغ از نام و رتبه، آبشار لانگفوسن بر خلاف سایر آبشارهای نروژ که از آن‌ها برای تولید انرژی برق استفاده می‌شود بصورت بکر و دست نخورده از ارتفاعات سرازیر شده است.

نمی‌توان به این آبشار بکر و روستاهای پایین دست آن رفت و لذت عکاسی طبیعی از طبیعت را از دست داد.

آبشار لانگفوسن در نروژ

آبشار لانگفوسن در نروژ

آبشار لانگفوسن در نروژ

  1. آبشار رینه فالز سوئیس

در مقایسه با سایر آبشارهای این لیست باید بگوییم که شهرت و زیبایی آبشار رینه فالز در عرض و حجم آبی است که در آن جریان دارد تا ارتفاعی که از آن به پایین سرازیر می‌شود. مخصوصاً در تابستان که یخهای کوهای رشته کوه آلپ آب می‌شوند حجم باورنکردنی از آب را در این آبشار در جریان خواهید دید.

فراموش نکنید که قایق سواری در رود رینه در کنار قصر ورث و کاخ لافن لذت امواج آب آبشار رینه فالز را در کنار دیدنیهای تاریخی به شما خواهد داد.

آبشار رینه فالز سوئیس

آبشار رینه فالز سوئیس

آبشار رینه فالز سوئیس

  1. آبشار ترمه دی ساتورنیا در ایتالیا

آبشار جئوترمال (وابسته به حرارت زمین) که در نزدیکی روستای ساتورنیا قرار گرفته و بخاطر حمام آبگرم که از زمان روم باستان مورد استفاده قرار می گرفته بین مردم و توریستها مشهور می‌باشد.

شما می‌توانید به دریاچه های کوچک و حمام‌های طبیعی در حوضچه های این آبشار آبگرم قدم بگذارید و جای پاهای هزاران هزار افراد مشهور که طی قرنها از این آبشار استفاده کرده‌اند را حس نمایید و برخی از آنها محافظت شده هستند و برای ورود به آن‌ها باید هزینه پرداخت کنید.

آبشار ترمه دی ساتورنیا در ایتالیا

آبشار ترمه دی ساتورنیا در ایتالیا

آبشار ترمه دی ساتورنیا در ایتالیا

  1. آبشار گلوفرافوس در ایسلند

باورکردنی نیست و اعجاب آور است که آبشاری درون یک غار بریزد.

برای رسیدن به این آبشار باید از ورودی باریک غار وارد شده و سپس در سرسرایی از عمق غار ریزش سهمگین آبشار را به نظاره بنشینید. نمایی خاص از آبشار که در کمتر جایی از این کره خاکی قابل مشاهده است.

نمای جذاب دیگر این آبشار از بالای حفره غار و برفراز آبشار است. جایی که به ناگهان آب رودخانه توسط زمین بلعیده شده و اثری از آن دیده نمی‌شود.

آبشار گلوفرافوس در ایسلند

آبشار گلوفرافوس در ایسلند

آبشار گلوفرافوس در ایسلند


نظر خود را بیان کنید