آیا میکروبلیدینگ در بارداری یا شیردهی ضرر و یا عوارض دارد؟

عوارض میکروبلیدینگ ابرو در بارداری و شیردهی

میکروبلیدینگ در بارداری

آیا میکروبلیدینگ در دوران بارداری یا شیردهی بی خطر است؟ برای اطلاع از خطرات و اینکه چرا نباید میکروبلیدینگ در دوران بارداری و شیردهی انجام شود، ادامه مطلب را بخوانید.

میکروبلیدینگ ابرو در بارداری

میکروبلیدینگ یک درمان آرایش نیمه دائمی برای ابروها است. این کار با یک تیغه کوچک انجام می‌شود که برش های کم عمقی روی پوست به شکل موهای ابرو ایجاد می کند. رنگدانه‌های شیمیایی در داخل خراش‌ها قرار می‌گیرد و آنها را شبیه موهای واقعی می‌کند.

مادران جوانی که به تازگی باردار شده‌اند دچار مشغله زیادی می‌شوند به طوریکه حس می‌کنند فرصتی برای رسیدگی به خود ندارند. به همین خاطر به سراغ آرایش‌های دائمی از جمله میکروبلیدینگ می‌روند. به این ترتیب طی می‌توانند دوره بارداری و پس از آن بدون صرف زمان زیاد برای آرایش روزانه، زیبا به نظر برسند. اما همانطور که گفته شد در این روش مواد شیمیایی به زیر پوست تزریق می‌شود. از آنجاییکه احتمال انتقال این مواد به جنین وجود دارد، میکروبلیدینگ در بارداری توصیه نمی‌شود و بهتر است از آن پرهیز کنید.

همچنین بخوانید: رفع سوزش ادرار در بارداری و درمان خانگی عفونت ادراری چگونه است؟

آیا میکروبلیدینگ ابرو در بارداری ضرر دارد

آیا میکروبلیدینگ ابرو در بارداری ضرر دارد

بله، میکروبلیدینگ ابرو در بارداری ضرر دارد. اگر باردار باشید، آرایشگران حرفه‌ای به احتمال زیاد شما را منع می‌کنند. زیرا ممکن است خطرات و عوارض زیادی در طول بارداری یا بعد از بارداری رخ دهد. حتی ممکن است زایمان زودرس اتفاق بیفتد، و این وحشتناک است، فقط به این دلیل که می‌خواهید ابروهای خود را میکروبلیدینگ کنید.

در اینجا لیستی از مشکلات مربوط به میکروبلیدینگ در دوران بارداری آمده است

 1. میکروبلیدینگ در بارداری و خطر عفونت

اگرچه آسیب به پوست با آرایش دائمی برای ابروها حداقل است، اما خطر عفونت همیشه وجود دارد. این مسئله در مورد عفونت‌های پوستی کمتر جدی و عفونت‌های خونی جدی تر مانند HIV یا هپاتیت B که می‌تواند برای جنین بسیار خطرناک باشد، صدق می‌کند. آنتی بیوتیک‌هایی که در درمان عفونت‌های شدید مورد استفاده قرار می‌گیرند یکی دیگر از مواردی است که بهتر است در دوران بارداری از آن اجتناب کنید.

 1. سطح هورمون بر رنگ رنگدانه تأثیر می‌گذارد

علاوه بر این، آرایشگرانی که میکروبلیدینگ انجام می‌دهند معتقدند که تغییرات هورمونی دوران بارداری، اغلب روی رنگ رنگدانه‌های تزریق شده تاثیر دارند. همچنین با برگشت هورمون‌ها به حالت عادی، رنگ آنها ممکن است تغییر کند. در نتیجه، میکروبلیدینگ در دوران بارداری نتایج خوبی نمی دهد.

 1. تورم بارداری بر شکل میکروبلیدینگ ابرو تاثیر می گذارد

علت دیگر ضرر میکروبلیدینگ ابرو در بارداری به خاطر تغییرات بدن است. در دوران بارداری، اکثر زنان در قسمت‌های مختلف بدنشان، از جمله صورت، تورم و کمی افزایش وزن را تجربه می‌کنند. به همین دلیل شکل ابروهای میکربلیدینگ شده در دوران بارداری ممکن است پس از بازگشت همه چیز به حالت عادی، کاملاً متفاوت به نظر برسد. بنابراین، میکروبلیدینگ در دوران بارداری احتمالاً به ابروی شما قوس نادرستی می دهد.

همچنین بخوانید: برای کمبود ویتامین دی در بارداری چه بخوریم و چه عوارضی دارد؟

میکروبلیدینگ ابرو در دوران شیردهی

 1. بی حسی موضعی برای زنان باردار مضر است

کرم بی حس کننده مورد استفاده در طی مراحل میکروبلیدینگ در بارداری حاوی ماده شیمیایی به نام اپی نفرین است. این ماده برای زنان باردار توصیه نمی شود زیرا می ‌تواند بر قلب تأثیر بگذارد. در موارد نادری باعث افزایش ضربان قلب، ناهنجاری‌های قلبی و حتی تاکی کاردی جنینی می‌شود.

 1. ضرر میکروبلیدینگ در بارداری بخاطر بهبود آهسته و خونریزی شدید

تغییرات در سطح هورمون در زنان باردار بر گردش خون تأثیر می گذارد. بنابراین خونریزی گسترده در طول میکروبلیدینگ ابرو محتمل است. این می‌تواند منجر به ته نشین شدن ناهموار رنگدانه‌ها زیر پوست و نتایج ناخوشایند شود.

سطوح هورمونی همچنین روند بهبودی پوست را کند می‌کند، به این معنی که شما برای مدتی پس از عمل در معرض خطر عفونت هستید تا زمانی که پوست کاملا بسته شود.

 1. رنگدانه‌های میکروبلیدینگ ابرو ممکن است برای جنین مضر باشند

اگرچه هر متخصص میکروبلیدینگ اهمیت رنگدانه‌های با کیفیت را می داند، اما هیچ کس نمی تواند تضمین کند که این فرمول برای جنین آسیب پذیر 100٪ ایمن است. این یک روش نسبتاً جدید است و مطالعات کافی در مورد ایمنی میکروبلیدینگ در دوران بارداری و اثرات احتمالی آن بر جنین انجام نشده است.

میکروبلیدینگ ابرو در دوران شیردهی

تا زمانی که شیردهی را متوقف نکنید، میکروبلیدینگ ایده خوبی نیست. عفونت ها و احتمالاً مواد ناایمن از رنگدانه ها از طریق شیردهی به نوزاد منتقل می شود، بنابراین بهتر است صبر کنید، حتی اگر با ریزش موی پس از زایمان روبرو هستید.

همچنین بخوانید: عوارض کاشت ناخن در بارداری و عوارض آن برای کودکان و ناخن کارها

عوارض میکروبلیدینگ ابرو در بارداری

عوارض میکروبلیدینگ ابرو در بارداری

 • احتمال انتقال عفونت از جمله HIV یا هپاتیت  Bاز طریق سرنگ آلوده
 • احتمال بروز بیماری‌های قلبی در مادر و جنین بر اثر اپی نفرین موجود در رنگدانه‌ها
 • محدودیت در استفاده از آنتی‌بیوتیک‌ها می‌تواند باعث افزایش جزئی‌ترین عفونت‌های ناشی از جای زخم‌ها شود

عوارض میکروبلیدینگ ابرو در شیردهی

 • انتقال مواد شیمیایی از طریق شیر به نوزاد و بروز حساسیت در او وجود دارد.
 • ابتلا به عفونت ناشی از عوارض میکروبلیدینگ ابرو در شیردهی ممکن است به نوزاد منتقل شود.

سخن آخر

کودک شما اولویت شماره یک شماست، بنابراین دانستن تمام خطرات هنگام بارداری و شیردهی مهم است. بهتر است هیچ گونه استرس اضافی به سبک زندگی پرمشغله جدید شما در این دوران اضافه نشود. از جمله انتقال عفونت ناشی از میکروبلیدینگ ابرو در بارداری و شیردهی. در این مدت اجتناب از هرگونه عمل زیبایی که می تواند کمی تهاجمی باشد کار خوبی است.


نظر خود را بیان کنید