جاهای دیدنی ملبورن استراليا

10 تا از بهترین جاذبه های گردشگری ملبورن

شهر ملبورن پایتخت فرهنگی استرالیا در نظر گرفته می شود. ملبورن خانه گالری ها، باغ ها، موزه ها و ذخایر طبیعت است. این شهر دارای معماری های جالب اعم از ساختارهای ویکتوریا تا طرح های معاصر است.

با مواد غذایی خوب، شب زنده داری، خرید و ورزش، ملبورن یکی از بهترین شهرهای استرالیا به حساب می آید. یک نمای کلی از بهترین جاذبه های ملبورن:


  1. ساختمان نمایشگاه سلطنتی

جاهای دیدنی ملبورن,ساختمان نمایشگاه سلطنتی-royal_exhibition_building

به منطقه کارلتون بروید تا از ساختمان نمایشگاه سلطنتی دیدن کنید. ساختمان در سال 1880 ساخته شد؛ ساختمان عنوان محل اولین پارلمان فدرال استرالیا بود.

با وجودی که بخش هایی از ساختمان به خاطر آتش سوزی از بین رفت، سالن اصلی هنوز هم پابرجاست و دارای یک سقف گنبدی شکل باور نکردنی است.

ساختمان نمایشگاه محلی برای رویدادهای محلی و آداب و رسوم است، اما می توانید در طول ساعات باز برای تور و مشاهده به داخل آن بروید. گالری باور نکردنی، مبلمان زیبا و طرح های قابل توجه از معمار اصیل، ژوزف رید در ساختمان دیده می شود.


  1. باغ فیتزروی

جاهای دیدنی ملبورن,باغ فیتزروی-fitzroy_gardens

باغ فیتزروی در منطقه تجاری مرکزی واقع شده است. باغ به تاریخ 1848، زمانی که به عنوان فضای عمومی ساخته شده بود برمی گردد. در آن زمان، ایجاد یک پارک عمومی زیبا نادر بود، بنابراین این پارک نقشی مهم در یادآوری شهر ملبورن دارد.

از آنجایی که باغ فیتزروی بیش از 160 سال قدمت دارد، دارای تعداد زیادی درختان و مناطق زیبا و قدیم است. درختان بید و درختان نارون در طول قرن 19 نیز محبوب بودند.

امروز، می توانید از مناظر تور ویکتوریا دیدن کنید و دریاچه زینتی و حتی کلبه ای که در آن پدر و مادر جیمز کوک بار زندگی می کردند، که تمام راه را از انگلستان به ملبورن آورده شده است را ببینید.


  1. خیابان Hosier

جاهای دیدنی ملبورن,خیابان Hosier

با سفر به ملبورن و بازدید خیابان Hosier بخشی از نظر محلی را خواهید فهمید. یک پیاده روی کوتاه از بانک به رود یارا باعث می شود هنر محلی خیابانی و فرهنگ را مشاهده کنید.

مسیر با دیوارهای سنگی به وسیله قطعات تزئین شده است. می توانید نقاشی های دیواری با استفاده از حروف درشت و رنگ های روشن را ببینید.

یک دوربین بردارید و در طول مسیر راه بروید و یا در یک تور با راهنما شرکت کنید. تا زمانی که در این منطقه هستید از گالری تاثیر گذار روتلج دیدن کنید.


  1. باغ وحش ملبورن

جاهای دیدنی ملبورن,باغ وحش ملبورن-melbourne_zoo

در منطقه Parkville ، باغ وحش ملبورن را می بینید. این باغ وحش خاصی است زیرا حیوانات در طبیعت زندگی می کنند و زیستگاه آن ها برای راحتی حیوانات طراحی شده است تا راحتی بازدید کننده ها. در این باغ وحش گونه ای از حیوانات محلی نادر را مشاهده می کنید.

نمایشگاه دریای وحشی را از دست ندهید. در آن جا می توانید پنگوئن ها را ببینید. همچنین یک چرخ فلک انگلیسی قرن 19 در باغ وحش است که بچه ها قطعا دوست دارند سوار آن شوند.


  1. میدان فدراسیون

جاهای دیدنی ملبورن,میدان فدراسیون-federation_square

اگر می خواهید به قلب و روح ملبورن برسید از میدان فدراسیون دیدن کنید. این میدان مرکزی برای تجمع مردم است. از آنجایی که این منطقه سر راه قرار دارد قطعا آن را مشاهده خواهید کرد.

میدان فدراسیون جایی است که در آن بخش استرالیایی گالری ملی ویکتوریا و همچنین مرکز استرالیا به تصویر کشیده شده است. همچنین در این محل، کافه های کنار خیابان و کافه های با طعم های محلی وجود دارد.


  1. گالری ملی ویکتوریا

جاهای دیدنی ملبورن,گالری ملی ویکتوریا-national_gallery_of_victoria

بزرگترین، قدیمی ترین و قابل توجه ترین موزه هنر استرالیا در این شهر واقع شده است. گالری ملی ویکتوریا، NGV ، دارای یک مجموعه باور نکردنی از آثار مهم هنری است.

این گالری دارای دو بخش است. اولین، واقع در خیابان Kilda، به نام NGV بین المللی. در این قسمت هنر اروپا، آسیا و آمریکا را می بینید.


  1. زمین کریکت ملبورن

جاهای دیدنی ملبورن,زمین کریکت ملبورن-melbourne_cricket_ground

بزرگترین استادیوم کریکت در کشور، و یکی از بزرگترین ها در جهان، در ملبورن است. این زمین در پاک Yarra واقع شده است.

ورزشگاه با عنوان G در بین مردم شناخته می شود و در اواسط قرن 19 ساخته شده است. حتی اگر شما قادر به شرکت در بازی کریکت در زمان بازدید نیستید، زمین کریکت ملبورن را یک بار بازدید کنید.

در طول بازدید از موزه اسپرت بین المللی می توانید از این زمین نیز دیدن کنید.


  1. برج یوریکا

جاهای دیدنی ملبورن,برج یوریکا-eureka_tower

یکی از بلندترین ساختمان ها در ملبورن برج یوریکا است. اگر می خواهید تصویری پانورامایی از شهر داشته باشید، این برج تنها نقطه ای است که برای این کار مناسب است. در هنگام بازدید، می توانید از یکی از دو دستگاه آسانسور استفاده کنید.

در کمتر از 40 ثانیه، از سطح زمین به طبقه 88 منتقل می شوید. اگر احساس جسارت دارید می توانید از لبه نیز شهر را ببینید. لبه یک مربع شیشه ای است که کف آن روشن است و می توانید از هر زاویه ای اطراف را ببینید.


  1. بازار ملکه ویکتوریا

جاهای دیدنی ملبورن,بازار ملکه ویکتوریا-queen_victoria_market

یکی از جاذبه های اصلی ملبورن بازار ملکه ویکتوریا است. این بازار باز ، یکی از بزرگترین بازارها در جهان است، و به قرن 19 باز می گردد.

مردم محلی به بازار ملکه ویک یا فقط بازار ویک می گویند و نام بازار از ملکه نیامده است اما به خاطر این که در گوشه ای از خیابان ملکه ویکتوریا است به این نام معروف است.

بهترین راه برای گشتن در بازار پیاده است. می توانید از فروشگاه های مختلف سبزیجات تازه، جواهر و لباس بخرید. غذاهای خوشمزه و نوشیدنی های تازه و صرف روز در این آرامش و محیط هیجان انگیز در قلب شهر به شما کمک زیادی می کند.


  1. باغ سلطنتی گیاهی

جاهای دیدنی ملبورن,باغ سلطنتی گیاهی-royal_botanic_gardens_melbourne

در خیابان یارا جنوبی، باغ سلطنتی گیاهی را می بینید. این باغ سرسبز در قلب ملبورن است، اما فکر می کنید میلیون ها مایل دورتر از آن است.

در باغ سلطنتی گیاهی، می توانید در امتداد جنگل استرالیا پیاده روی کنید و گونه های مختلف گیاهی را مشاهده کنید.

در باغ رز نفس عمیق بکشید و از شکوفه های رنگارنگ و فضای عاشقانه لذت ببرید. برای درمان های خاص، به دریاچه زینتی سر بزنید. در ساحل، می توانید به یک تور با راهنما ملحق شوید. همچنین یک قایق کوچک برای دیدن مناظر جدید باغ وجود دارد.


نظر خود را بیان کنید