چگونه دخل و خرج خود را مدیریت کنیم؟

5 راه مدیریت پول برای رسیدن به آرزوهای‌تان

ریانکا دوست دارد در مورد کلمه‌ای همانند بودجه صحبت کند. این کارآفرین 30 ساله و برنامه ریز مالی خبره (CFP) مأموریت دارد تا برنامه ریزی مالی را که برای نسل هزاره دست یافتنی باشد تحقق بخشد. کمپانی هزینه برای خدمات او، Greatest Contribution (YGC)، به متخصصان جوان در حال پیشرفت کمک نموده و تقبل هزینه‌های معاش آن‌ها را در دستور کار خود قرار داده است.

به گزارش آلامتو به نقل از forbes؛ ریانکا می‌گوید، هدف زندگی او، حمایت از سواد مالی و کمک به مردم خلاق برای رسیدن به اهداف مالی‌شان است. او در سال 2015 شرکت برنامه ریزی مجازی خود را برای تحقق اهداف نسل هزاره که به تازگی زندگی کاری خود را آغاز نموده بودند، تاسیس کرد.

ریانکا توضیح می‌دهد: “شرکت‌های برنامه ریزی مالی سنتی مشتریانی با دارایی‌های قابل سرمایه گذاری اندک و یا فاقد سرمایه کافی را در نظر نمی‌گیرند و جوانان متخصص در حال پیشرفت را با نیازهای‌شان تنها می‎گذارند. اما راه من متفاوت است.

من تا امروز توانستم زندگی بسیاری از جوانان را تحت تاثیر قرار دهم و این کار را در باقی روزهای زندگی ام نیز انجام می‌دهم. علاوه بر این، آنچه که این جوانان در مکالمه با من یاد می‌گیرند، به درون خانواده و حوزه‌های اجتماعی‌ که در آن‌ها فعالیت دارند نیز نفوذ می‌کند.”

علاقه ریانکا به برنامه ریزی مالی زمانی شکل گرفت که او یک دوره مالی شخصی را در کالج فناوری ویرجینیا پشت سر گذاشت. از طریق آشنایی با مقیاس‌های اعتباری، وی دریافت که سرمایه گذاری و نحوه برنامه ریزی می‌تواند بر آینده مالی فرد تأثیر بگذارد، و لذا او شروع به راهنمایی کردن همدوره ای هایش کرد و همین امر منجر به شکل گیری کسب و کارش شد.

برنامه ریزی مالی نه تنها شغل ریانکا محسوب می‌شود بلکه او ، ایجاد انگیزه و آموزش را جزو مسئولیت‌های خود می‌داند. اشتیاق ریانکا به این حرفه از علاقه او به مادربزرگش نشات می‌گیرد، که به سختی کار می‌کرد و تلاش می‌کرد تا کارهای خود را به اتمام برساند. او همیشه در اختیار خانواده و دوستانش بود، اما از “سال های طلایی” زندگی اش هیچ استفاده‌ای نکرد چون نمی‌توانست بازنشسته شود.

مدیریت پول برای آینده مالی بهتر

Rianka Dorsainvil’s

ریانکا دریافت که فقدان دانش مالی می‌تواند زندگی افرادی که دوست دارد تحت تأثیر قرار دهد. لذا او پنج راهنمایی زیر را برای مدیریت پول نسل هزاره ارائه می‌دهد تا به آنها کمک کند که شغل خود را با اهداف زندگی خود هماهنگ نموده و رویاهای خود را تحقق بخشند.

  1. هزینه‌هایتان کمتر از درآمدتان باشد.

این جمله بسیار ساده است، اما بسیاری از مردم این کار را انجام نمی‌دهند. اگر بدهی‌های کارت اعتبار‌ی‌تان زیاد باشد، بدین معنی است که شما بیش از آنچه به دست می‌آورید هزینه می‌کنید و لذا باید هزینه‌های خود را کاهش دهید. کمی طول می‌کشد اما مبلغی که می‌توانید در هر ماه صرفه جویی کنید به سرعت افزایش خواهد یافت

  1. حساب بودجه خود را داشته باشید.

از کلمه “بودجه” نترسید. درک و شناخت جایی که در آن پولتان را صرف می‌کنید بسیار مهم است. بر جریان نقدینگی خود نظارت کنید هر تومانی که خرج می‌کنید باید پیگیری شود و بدانید که چرا آن را خرج کرده‌اید. هنگامی که پول خود را برای سه ماه پیگیری کنید، از چیزهایی که برای‌شان پول خود را خرج می‌کنید شگفت زده خواهید شد.

  1. یادگیری در مورد ترکیبی از علائق خود.

ترکیبی از علائق‌تان می‌تواند بهترین دوست شما باشد. شروع به سرمایه گذاری کنید. اگر می‌خواهید شغل دومی در زندگی خود داشته باشید و اگر، به دنبال یک ایده جدید برای کسب و کارتان هستید، باید بدانید که به چه کاری علاقه دارید و لذا از ریسک‌ها نهراسید.

  1. سرمایه گذاری در حساب بازنشستگی.

در حال حاضر شما می‌توانید اهداف رقابتی داشته باشید، مانند پرداخت بدهی وام دانشجویی، صرفه جویی برای خرید یک خانه یا ازدواج. اما پس انداز باید یک اولویت باشد. درامد خود را مدیریت کنید تا بتوانید در حساب بازنشستگی‌تان اندوخته‌ای داشته باشید..

  1. مدیر عامل زندگی تان باشید.

خودتان را مدیر عامل زندگی و خانواده‌تان را به عنوان یک کسب و کار در نظر بگیرید.

آغاز سال، زمان مناسبی برای ارزیابی موقعیت کنونی خود و آغاز سرمایه گذاری و یا ارزیابی بدهی‌هاست. چشم اندازی که برای خود متصور می‌شوید ارزش کار شما را به مرور افزایش می‌دهد. اگر می‌خواهید پاداش بیشتری دریافت کنید، شیوه زندگی فعلی خود را تغییر ندهید، بلکه بیشتر درامدتان را پس انداز کنید.

این پول را می‌توان به اهداف بلند مدت مانند خرید یک ماشین یا تحصیل فرزندان اختصاص داد. در نهایت، ریانکا توصیه می‌کند، “با خودتان مهربان باشید و در مورد امور مالیتان صبر پیشه کنید. با گذر زمان، پس انداز می‌تواند راه‌های جدیدی را به سوی شما باز کند.


نظر خود را بیان کنید