آب لیمو ترش و نمک برای سردرد میگرنی

ترکیب آب لیمو و نمک درمانی سریع برای سردردهای میگرنی

آب لیمو ترش و نمک برای سردرد میگرنی

اگر دچار سردردهای میگرنی می‌شوید و بخاطر تسکین از دارو استفاده میکنید بهتر است این مقاله را با دقت بخوانید.

سردردهای میگرنی یکی از شایع ترین انواع سردرد هستند. این درد به قدری آزاردهنده است که فرد را کاملا بی قرار می کند، اگر تجربه این سردردهای آزاردهنده را داشته باشید، احتمالا به دنبال روشی سریع برای خلاصی از این درد هستید.

یکی از بهترین روش ها برای تسکین درد سردردهای میگرنی نوشیدن مخلوط آب، لیمو و نمک است. در این مطلب از مجله آلامتو به طور مفصل تر در مورد این روش راحت و در عین حال کارآمد صحبت می کنیم. لطفا تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.


طبق مطالعات انجام شده نتایج شگفت انگیزی کشف شد که تا حدودی می تواند به درمان میگرن کمک کند. ظاهراً یک روش طبیعی وجود دارد که می تواند در عرض چند دقیقه این سردرد را متوقف کند.

برای درست کردن این معجون جادویی شما به سه چیز نیاز دارید: آب، آب لیمو فشرده شده از لیمو و دو قاشق چای خوری نمک. کافیست این مواد را با هم ترکیب کرده و بنوشید. پس از چند دقیقه درد شما تسکین خواهد یافت.

مواردی که هنگام انتخاب مواد باید به خاطر بسپارید این است که نمک باید از کیفیت خوبی برخوردار باشد.

نمک دریایی صورتی هیمالیا به دلیل وجود 80 ماده معدنی کمیاب (از جمله منیزیم) گزینه بسیار خوبی است.

مطالعات و بررسی های بسیار، ثابت کرده که خوردن سریع نمک باعث افزایش سطح سروتونین می شود، که این اتفاق به فرو نشاندن درد و التهاب کمک می کند.


نشانه هایی که می گویند میگرن دارید و این معجون مناسب شماست

میگرن تقریباً از هر 10 نفر 1 نفر را درگیر می کند. در قسمت زیر علائمی برای ارزیابی اینکه آیا میگرن دارید و مخلوط آب، نمک و لیمو می تواند برای شما مفید باشد یا خیر، آورده شده است:

 • سردرد ضربان دار
 • حالت تهوع
 • استفراغ
 • بی حسی و کرختی
 • مور مور شدن
 • سرگیجه
 • حساسیت به نور، سر و صدا و بو (یا همه به یک باره)
 • دردی که از 2 تا 72 ساعت طول می کشد

علل بروز سردردهای میگرنی چیست؟

من مطمئنم آن 10 درصد افراد بدشانس مبتلا به میگرن، اغلب در هنگام شروع درد با خودشان می گویند “چرا من؟” و در این لحظه به کوبیدن سرشان به دیوار فکر می کنند. در قسمت زیر برخی از علل ابتلا به سردردهای میگرنی را لیست می کنیم:

 • استرس می تواند یک دلیل موجه برای شروع این نوع سردرد باشد. وقتی استرس دارید ممکن است سردردی به عنوان سردرد تنشی شروع شود و در کمترین زمان به سردرد میگرنی تبدیل شود.
 • مصرف الکل می تواند یکی دیگر از علل ابتلای برخی از افراد به میگرن باشد.
 • آلرژی می تواند یک واکنش زنجیره ای ایجاد کند که به میگرن تبدیل شود.
 • کمبود ویتامین ها و مواد معدنی نیز می تواند باعث شروع میگرن شود.
 • به نظر می رسد شایع ترین علت شروع سردردهای میگرنی، کم آبی و عدم تعادل الکترولیت باشد.

کمبود آب بدن

ظاهرا حتی اگر مقدار زیادی آب بنوشید می توانید دچار کم آبی یا همان دهیدراتاسیون شوید و این به این دلیل است که وقتی سطح الکترولیت ها در بدن شما کم است، بدن شما برای حذف آب اضافی بدن تلاش می کند.

بعلاوه این نظریه وجود دارد که میگرن می تواند باعث کم آبی بدن شود. در این صورت مطمئناً چرخه معیوبی آغاز می شود.

کمبود آب بدن باعث ایجاد میگرن می شود، سپس میزان هیدراتاسیون را بیشتر کاهش می دهد و در نتیجه میگرن شدیدتری اتفاق می افتد.

جای تعجب نیست که این وضعیت می تواند روزها ادامه داشته باشد زیرا بدن شما برای پیدا کردن تعادلی که آب کافی را تامین می‌کند تلاش می‌کند.


الکترولیت ها:

آیا می دانید الکترولیت چیست؟ الکترولیت ها در واقع مواد معدنی در بدن شما هستند که دارای بار الکتریکی مثبت هستند.

وظایفی که این الکترولیت ها مسئول کمک به انجام آن هستند، برخی از بزرگ ‌ترین فرآیندهای بدن هستند. از جمله این موارد می توان به پشتیبانی از عملکرد عصبی، تنظیم سیستم قلب و عروق و تنظیم عملکرد عضلات اشاره کرد.

ماده معدنی دیگری که در همه این موارد نقش مهمی دارد، منیزیم است. منیزیم یک ضدالتهاب طبیعی است.

اگر تصور کنیم که میگرن یک پاسخ التهابی است، می توانیم بگوییم که منیزیم موجود در نمک به شما کمک می کند تا با این التهاب مقابله کنید.


نظر خود را بیان کنید