چگونه از کیف چرمی (طبیعی و مصنوعی) نگهداری کنیم؟

نحوه نگهداری از کیف چرم طبیعی و مصنوعی

نحوه نگهداری از کیف چرم طبیعی و مصنوعی

اگر مبلغ زیادی برای خرید کیف چرم خود هزینه کرده باشید طبیعی است که درمورد نگهداری از آن حساس شوید در این مقاله با ما همراه شوید تا نحوه نگهداری و مراقبت از انواع کیف چرم را یاد بگیرید.

به گزارش آلامتو و به نقل از بامیلو؛ برای حمل لوازم ارزشمند و گران قیمت، تا رژلب های رنگارنگ، همیشه به کیف دستی خود وابسته هستیم. گاهی شیفته ظاهر خاص و متمایز کیفی می شویم، که به تنهایی در ویترین های شلوغ خودنمایی می کند.

گاهی هم چشم بسته و بی تفاوت، فقط به کیسه ای فکر می کنیم که وسایل روزانه مان را این طرف و آن طرف بکشیم. به هر حال، چه کیف محبوبمان چرمی و با سبک قدیمی باشد، چه جدیدترین اثر طراح معروف ایتالیایی، به نگه داری درست احتیاج دارد. برای تمیز نگه داشتن کیف چرم خود، روش های ساده زیر را دنبال کنید.

نگه داری از کیف چرم طبیعی و جیر

دستمال مرطوب بچه

آخر هفته ها، سطح خارجی کیف چرم خود را با یک دستمال مرطوب بدون الکل، پاک کنید. این دستمال ها به اندازه کافی لطیف‌اند که به چرم آسیب نرسانند و آلودگی ها را هم به خوبی از بین ببرند.

مرطوب کننده چرم

برای حفظ نرمی و پاکیزگی کیف چرمی خود، یک نرم کننده مخصوص چرم تهیه کنید. این محصول از ترک های احتمالی که به مرور استفاده ایجاد می شوند، جلوگیری می کند.

پاک کردن گردوخاک

برای پاک کردن خاک از جیر طبیعی، از یک مداد پاک کن استفاده کنید. سپس به راحتی آن را بتکانید.

از بین بردن لکه چربی

برای از بین بردن لکه های چربی، از پودر بچه استفاده کنید. کافی است روی لکه را کاملاً با پودر بپوشاند و بگذارید یک روز بماند. در صورت نیاز چند بار دیگر این کار را تکرار کنید.

پاک کردن لکه جوهر

برای پاک کردن لکه های خودکار از کیف چرمی خود، روی سطح آن الکل بمالید. اما برای پیشگیری از کم رنگ شدن چرم، قبل از این کار آن را روی سطح بدون لکه امتحان کنید.

حفظ و نگه داری چرم

به طور کلی، برای جلوگیری از ترک خوردن یا تغییر رنگ کیف چرمی خود، آنها را دور از تابش مستقیم خورشید قرار دهید. بهترین راه برای محافظت از کیف های چرمی این است که آنها را در کیسه های پارچه ای ضد گردوغبار و در تاریکی نگه دارید.

نگه داری از چرم مصنوعی

پارچه میکرو فایبر

هفته ای یک بار کیف چرم خود را با یک پارچه میکرو فایبر، از هر آلودگی پاک کنید. همچنین می توانید مانند چرم های طبیعی، از دستمال مرطوب بدون الکل استفاده کنید.

پاک کردن گردوخاک

برای پاک کردن خاک یا هر آلودگی دیگری از سطحی خارجی یا داخلی کیف چرم، از صابون استفاده کنید. ترکیب آب گرم و یک قطره مایع شستشو را، به کمک یک اسفنج یا پارچه به سطح کیف بکشید.

هنگام استفاده از مواد شوینده برای محصولات جیر، صابون یا هر مایع دیگر را با پارچه کاملاً خیس پاک کنید، تا لکه پاک کننده روی سطح آن ایجاد نشود.

از بین بردن لکه قوی

برای لکه های قوی مثل جوهر، مانند چرم طبیعی از الکل استفاده کنید.

جلوگیری از بوی نامطبوع

بهترین راه برای جلوگیری از ایجاد بوی نامطبوع کیف چرم، قرار گرفتن در هوای آزاد است. برای نتیجه بهتر و سریع تر، آن را با روزنامه بپیچید. روزنامه به سرعت بو را به خود جذب می کند.

روش های شما برای نو و پاکیزه نگه داشتن کیف های چرمی چیست؟ مواد شوینده نجات دهنده خود را با ما در میان بگذارید.


نظر خود را بیان کنید