راههای تقویت و رشد ابرو

چگونه ابروهایی با رشد مناسب داشته باشیم؟

ابروها

وقتی برای اولین بار سعی کردم ابروهایم را بردارم، چهارده ساله بودم. دهه ۹۰ بود، بنابراین ابروهای نازک چیزی بود که در افراد مشهوری که مثل بت آنها را می پرستیدم خودنمایی می‌کرد. مانند درو بریمور با ابروهای نازک کمانی اش در فیلم ها.

به گزارش آلامتو به نقل از سرخاب سفیداب؛ پس از ریختن اشک و عطسه ای که بر اثر استفاده از موچین بود، ابروهای نازک کمانی من، آماده شدند! بنظر من آن لحظه، یک لحظه‌ی مهم در مورد زیبایی در طول عمرم بود.

در سالهای پس از آن، ابروهایم را با موم بر می‌داشتم، تا زمانیکه اتفاق بدی را تجربه نکرده بودم خوب بود. آرایشگری که همیشه زیر ابروهایم موم می‌گذاشت،آنها را بسیار نازک کرد و کمان یکی از ابروهایم نیز کج شد. اگر آن ابرو را بلند می‌کردم، لبه اش مانند گیره‌ی کاغذ، مربعی شکل می‌شد. وحشتناک بود!

شش ماه طول کشید تا آنها طوری رشد کنند که عجیب و غریب بنظر نرسند. در چند سال بعد، اکثر اوقات از ظاهر ابروهایم لذت می‌بردم و سرانجام، تصمیم گرفتم به ابروهایم شکلی بدهم.

یک روز تصمیم گرفتم که ابروهای پهن تری داشته باشم. شاید به این دلیل که من هر روز افراد مشهور بسیاری را می‌دیدم که مدل ابرویشان این شکلی بود. اشخاصی مانند کارا دلیوینیه، لیلی کالینز و کمیلا بل. بنابراین چند ماه قبل تصمیم گرفتم که ابروهای نازکم را پر کنم. واقعا فکر نمی‌کردم که اینقدر سخت باشد… ولی بود!

وقتی که در موردش فکر کنید خنده دار است. بطور اساسی، ابروها دو ردیف مو هستند که از پیشانی آویزانند. پس اهمیت‌شان چیست؟ آنها می‌توانند به چهره‌ی شما معنی و مفهوم بدهند. هر نوع تغییری در ابرو، می‌تواند چشمان شما را آشکار کند و باعث شود جوان‌تر یا پیرتر، یا همیشه عصبانی بنظر برسید!

دوستان عزیزم، اگر فکر می‌کنید که بیش از اندازه موم گذاشته‌اید یا ابروهایتان را کنده‌اید و راه بازگشتی هم ندارید، نترسید! ما با پیشنهاداتی از متخصص ابروی شرکت آناستازیا اینجا هستیم تا به شما برای گذشتن از مسیر ترسناک رشد ابروهایتان، کمک کنیم.


برای مدتی پیش آرایشگرتان نروید

اول از همه: تمام نوبت‌های اصلاح ابرویتان را کنسل کنید. به آرایشگر یا کسی که برایتان موم می‌گذارد بگویید که ابروهایتان باید کمی استراحت کنند، بنابراین کمی طول می‌کشد تا دوباره پیشش برگردید. مهم‌ترین قسمت این موضوع این است که کمی پول پس انداز می‌کنید!


صبور باشید

مرحله‌ی بعدی سخت ترین بخش است: رشد واقعی! در هفته‌ی اول یا دوم، احساس خوبی دارید، اما بعدا فکر می‌کنید که صورتتان مانند آدم‌های عصر حجر شده است.

با وجود ابروهایی که مانند علف هرز در حال رشدند، دائما احساس می‌کنید که باید از موچین استفاده کنید. تمام نیرویتان را بکار ببرید تا در مقابل این وسوسه مقاومت کنید و به خودتان هیچ نگرانی راه ندهید.

حتی اگر احساس می‌کنید که شما پر موترین شخص زنده‌ی حال حاضر دنیا هستید، بقیه‌ی مردم بعید است متوجه چنین چیزی شوند.


کانسیلرها و مدادها دوستان شما هستند

بعد از چند هفته، شما شبیه یتی می‌شوید (همان بچه خرس خودمان!) متخصص ابروی آناستازیا پیشنهاد می‌کند که ابروهایتان را با پودر و یک مداد با کیفیت مانندBrow Wiz پر کنید.

او می‌گوید: بعد از اینکه به ابرو شکل مناسبی دادید، می‌توانید موهای اضافه را که در بیرون آن قرار دارند با یک کانسیلر با کیفیت بپوشانید، تا زمانیکه برای حالت دادن کامل به ابروها آماده شوید.


نازک شدن، برای موی ابرو هم اتفاق می‌افتد

یک بار که ابروهایم شروع به رشد کرده بود، متوجه شدم که آنها مثل قبلشان ضخیم نیستند. رویای من درباره‌ی داشتن ابروهای کامل مثل زمانی که کلاس پنجم بودم نابود شد. می‌دانستم که موی سر، با گذشت زمان نازک‌تر می‌شود، ولی موهای ابرو چطور؟

متخصص آبروی آناستازیا ترس مرا تایید کرد: «خیلی از ما، با بالا رفتن سن، بعضی از موهای ابرو را از دست می‌دهیم. اگرچه، اگر شما روی یک طرف صورتتان بخوابید، بالش می‌تواند باعث ریختن موهای ابرو شود.»

بعد از شنیدن این حرف‌ها، من این نکات را یادداشت کردم تا نوعی بالش که مانع از خوابیدن من به طرفین شود تیه کنم. اگر موی ابروی شما نازک شده است، از یک سرم مانند سرم افزایش رشد ابرو، برای بیشتر کردن رشد ابرویتان استفاده کنید.


نکات پایانی تقویت ابرو

چون موی افراد با سرعت های مختلفی رشد می‌کند، مدت زمانی که طول می‌کشد تا ابروها رشد کند نیز از شخصی به شخص دیگر متفاوت است. من برای رفتن به آرایشگاه و یک اصلاح کوچک، ۴ ماه صبر کردم. دقیقاً مانند یک تجدید خاطره بود!

من در مورد غیبتم در چند ماه گذشته توضیح دادم و آرایشگرم هم قول داد که آرامش خودش را حفظ کند! او فقط چند تار موی اضافه را برداشت که البته من نمی‌خواستم به آنها هم دست بزند، فقط به این دلیل که کمی بیشتر رشد کرده بودند.

بعد از آن، از یک سایه‌ی ابرو برای پر کردن جاهای نازک استفاده کردم. این سایه‌ها بهترین دوستان شما در طول مدت رشد ابرویتان هستند.

بعد از ۵ ماه، ابروهای من برگشتند. من با دستورات محتاطانه درباره‌ی ابروی کمانی درست و زیبا، پیش آرایشگرم رفتم. حالا ابروهایم پرتر شده‌اند، با حالتی که همیشه آرزویش را داشتم.

دوستان من، اگر من توانستم در این ماجراجویی طولانی و سخت دوام بیاورم، پس حتماً شما هم می‌توانید.


دلایل ریزش ابرو

دلایل ریزش ابرو

آیا با مشکل ریزش ابرو مواجه هستید؟ چگونه از ریزش ابروها جلوگیری کنیم؟

یک متخصص تغذیه گفت: برای جلوگیری از بروز ریزش ابروها به ریشه آنها آسیب وارد نکنید.

فرهاد طوسی متخصص پوست و مو در گفت و گو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران؛ گفت: کندن ابرو میتواند در ریزش آن تاثیر گذار باشد برای پيشگيري از این امر پیشنهاد می شود به افرادي که قصد دارند به ابروهاي خود حالت بدهند، به جاي کندن و برداشتن موهاي ابرو، آن را با تيغ اصلاح کنند تا حداقل ريشه‌های موی ابروی آنها صدمه نبيند.

طوسی اذعان داشت: از علل ریزش ابرو میتواند بیماری های سیستم ایمنی بدن و یا کم کاری تیروئید باشد که ریزش را به صورت ناگهانی در پی دارد که این امر دوره ای و قابل درمان است.

این متخصص پوست ومو افزود: ناراحتی های پوستی همچون اگزما و حساسیت ها و یا مصرف دارو های هورمون می تواند تاثیر گذار باشد.

وی اذعان داشت:در موارد بسیار کمی استرس و محرک های عصبی و الگو های غلط غذایی می‌تواند تاثیرات منفی بر رشد ابرو ها بگذارد.

طوسی در پایان افزود: ریزش موها معمولا به علت کمبود زینک در بدن است و توصیه می شود آزمایش هایی مربوط به کم کاری تیروئید انجام شود.


❖ به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام لینکدین

نظر خود را بیان کنید