روزانه چقدر ورزش کنیم تا به هدف خود برسیم؟

آیا برای هدفی که در نظر دارید به میزان کافی فعالیت ورزشی دارید؟

exercising

زیاده‌روی در هرچیزی اشتباه است حتی ورزش کردن، اما حد و حدود استاندارد ورزش چقدر است؟ چطور بفهمیم که در ورزش زیاده روی کرده ایم؟

هر فرد بزرگسال روزانه چقدر باید ورزش کند؟

فعالیت هوازی: به عنوان یک فرد بزرگسال سالم، در هفته حداقل 150 دقیقه فعالیت هوازی متوسط یا 75 دقیقه فعالیت هوازی شدید یا ترکیبی از فعالیت متوسط و شدید داشته باشید.

پیشنهاد می شود که این زمان را در روزهای هفته تقسیم کنید تا فعالیت شما در تمام روزها پخش شود. مسلم است که فعالیت بیشتر مزایای سلامتی بیشتری را نیز به همراه خواهد داشت. اما حتی فعالیت های بدنی با مدت زمان کوتاه نیز مفید هستند. فعال بودن برای مدت زمان کوتاه در طول روز می تواند شما را فرد سالم تری تبدیل کند.

تمرینات قدرتی: حداقل دو بار در هفته تمرینات قدرتی را برای همه گروه های عضلانی بدن انجام دهید. هدف شما از این تمرینات قدرتی باید این باشد که هر یک از تمرینات را با استفاده از یک وزنه یا ابزار مقاومتی انجام دهید تا عضلات را بعد از حدود 12 تا 15 تکرار خسته کنید.

تمرینات هوازی متوسط شامل فعالیت ‌هایی از قبیل پیاده ‌روی سریع و شنا کردن و تمرینات هوازی شدید نیز شامل فعالیت ‌هایی چون دویدن و رقص ایروبیک است. تمرینات مقاومتی می ‌تواند شامل استفاده از دستگاه های وزنه برداری، استفاده از کش های مقاومتی، پدال زدن در آب، یا فعالیت ‌هایی مانند صخره نوردی باشد.

به عنوان یک هدف کلی هر روز حداقل 30 دقیقه فعالیت بدنی متوسط داشته باشید. اگر می خواهید لاغر شوید ، هدف تان از ورزش کاهش وزن است یا اهداف خاص مربوط به تناسب اندام دارید، ممکن است لازم باشد بیشتر ورزش کنید. آیا به دنبال مزایای سلامتی بیشتر هستید؟ اگر ورزش و فعالیت خود را به 300 دقیقه یا بیشتر در هفته افزایش دهید، می توانید به مزایای سلامتی بیشتری دست پیدا کنید.

کاهش زمان نشستن نیز مهم است. هرچه ساعات بیشتری در روز بنشینید، خطر ابتلا به مشکلات متابولیکی بیشتر می شود. بیش از حد نشستن می تواند بر سلامتی و طول عمر شما تأثیر منفی بگذارد، حتی اگر میزان توصیه شده فعالیت بدنی روزانه را نیز رعایت کرده باشید.

اگر وقت لازم برای ورزش کردن ندارید، با مدت زمان های کوتاه تر ورزش کنید، حتی فعالیت های کوتاه نیز مزایایی را به همراه دارند. به عنوان مثال، اگر نمی توانید یک پیاده روی 30 دقیقه ای را در برنامه روزتان بگنجانید، به جای آن چند پیاده روی پنج دقیقه ای امتحان کنید. فعالیت هرچند کوتاه، بهتر از هیچ کاری نکردن است. مهم ترین نکته این است که فعالیت بدنی منظم را به بخشی از سبک زندگی خود تبدیل کنید.


❖ به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین

نظر خود را بیان کنید