جاهای دیدنی شهر هوشی مین ویتنام

10 مورد از جاذبه‌های توریستی شهر هوشی مین؛

شهر هوشی مین که قبلا با نام سایگون شناخته می‌شد، بزرگترین شهر ویتنام و ترکیبی از موارد قدیمی و جدید است. به عنوان مثال، بازدید کنندگان این شهر می‌توانند بازارهای خرید زیبا و نیز بازارهای خرید سنتی و قدیمی را در آن پیدا کنند که صنایع دستی و غذاهای خیابانی به فروش می‌رسد. همچنین شهر هوشی مین میزبان تعداد زیادی از معابد و پاگوداهاست.

در این شهر می‌توانید مکان‌های تاریخی زیادی همچون تونل Cu Chi را پیدا کنید که توسط چریک‌ها مورد استفاده قرار می‌گرفت و در ناحیه روستایی و دور از مرکز شهر قرار گرفته است.

در این مقاله همراه ما باشید تا با هم چند مورد از جاذبه‌های توریستی این شهر را مرور کنیم.

  1. بازار Binh Tay:

بازار Binh Tay

این بازار نیز همانند بازار Ben Thanh، وسایل کوچک متعددی همچون محصولات تازه و صنایع دستی افراد محلی را در اختیار بازدیدکنندگان قرار می‌دهد.

این بازار در محله چینی‌ها در سایگون واقع شده و در واقع مرکز توزیع بسیاری از لباس‌ها و غذاهای سایگونی محسوب می‌شود. به همین خاطر بازدید کنندگان می‌توانند آیتم های موجود در این بازار را به خوبی کاوش کنند و از مواردی که در آن به فروش می رسد لذت ببرند.

بازدیدکنندگانی که صبح زود به بازار Binh Tay سر می‌زنند ممکن است بتوانند محصولات و مواد غذایی تازه را خریداری نمایند. همچنین در این بازار قسمتی وجود دارد که بازدید کنندگان می‌توانند در آن غذاهای خوشمزه محلی را امتحان کنند.

  1. خانه اپرای سایگون:

خانه اپرای سایگون-saigon_opera_house

این ساختمان زیبا که با عنوان خانه تئاتر شهرداری شهر هوشی مین نیز شناخته شده است در سال 1897 کامل شده و توسط معماری فرانسوی به نام Ferret Eugene طراحی شده است. به همین خاطر جای تعجب و شگفتی نیست که این ساختمان زیبا تشابهی به کاخ پتی در پاریس دارد که در طول همان سال ها ساخته شده است.

از زمانی بازگشایی این ساختمان تا سال 1955، این بنا سرگرمی‌های زیادی را برای استعمارگران فرانسوی فراهم کرده است. در نهایت در سال 1956؛ دولت ویتنام شروع به استفاده کردن از ساختار این بنا برای کارهای دیگر کرد.

تا سال 1975 این ساختمان زیبا برای مقاصد اصلی خودش مورد استفاده قرار نمی گرفت اما پس از آن همه چیز تغییر کرد. اگرچه خانه اپرای سایگون برای بازدید کنندگان باز نیست اما هر کسی که بخواهد این بنای زیبا و جذاب را ببیند می‌تواند بلیطی را برای اجراهای موجود در آن تهیه نماید.

  1. پاگودای امپراطور jade:

پاگودای امپراطور jade

این بتکده کوچک در سال 1909 توسط جامعه کانتونی ویتنام ساخته شده و یکی از مکان‌های جذاب و زیبا در شهر است. همچنین این مکان به عنوان پاگودای لاک پشت‌ها نیز شناخته شده است زیرا در محوطه آن برکه ای وجود دارد که لاک پشت‌های زیادی زندگی می‌کنند.

این بتکده در برگیرنده ایتم‌های زیبایی همچون مجسمه امپراطور jade و بتی از الهه باروری، کیم هوآست. این ساختمان علاوه بر اینکه یک جاذبه توریستی در شهر هوشی مین است به عنوان معبد نیز عمل می‌کند.

  1. برج مالی بیتکس کو:

برج مالی بیتکس کو-bitexco_financial_tower

زمانی که برج مالی بیتکس کو که 68 طبقه و 262 متر ارتفاع دارد در سال 2010 تکمیل شد، به بلندترین ساختمان در ویتنام تبدیل گردید. امروزه عرشه آن که در طبقه 49 ام واقع شده است یکی از محبوب ترین جاذبه های توریستی در شهر هوشی مین محسوب می‌شود و بازدید کنندگان می‌توانند از نمای 360 درجه ای و جذاب آن لذت ببرند.

برج مالی بوتیکس کو، دو رستوران در طبقه 50 ام و 51 ام دارد که نمای زیبا و شگفت انگیزی به محیط اطراف فراهم می‌کند. علاوه بر این، این برج و آسمان خراش به خاطر مسابقاتی که در آن برگزار می‌شود مشهور و شناخته شده است. سکوی فرود هلیکوپتر در این بنا بر روی سقف قرار نگرفته است. در عوض این سکو در طبقه 52 ام واقع شده است.

  1. خیابان دانگ خویی:

خیابان دانگ خویی-dong_khoi_street

برای افرادی که به دنبال خرید و خوردن غذا در سایگون هستند و دوست دارند تجربه خوبی از این موارد به دست آورند، خیابان دانگ خویی بهترین انتخاب خواهد بود. این خیابان میزبان ساختمان‌های استعماری قدیمی، بوتیک‌های زیبا، مغازه‌های فروشنده محصولات برند ، کافه‌های دوست داشتنی، رستوران‌هاش مشهور و هتلهای لوکس و مجلل است.

برخی از بناهای بسیار مشهور در این خیابان شامل خانه اپرا، اداره پست مرکزی سایگون و کلیسای نوتردام است. کافه Giveral که در میان افراد به خوبی مشهور و شناخته شده است، از سال 1950 محبوبیت ثابتی در میان افراد دارد و می‌توان آن را در خیابان دانگ خویی مشاهده کرد.

این بنا که قبلا محل گردهمایی برای خبرنگاران بین المللی ، عکاسان و نویسندگان در طول جنگ ویتنام بوده است در سال 2010 تخریب شد. در حال حاضر یک بنای جدید باز شده است که در نزدیکی موقعیت اصلی قرار دارد.

  1. بازار Ben Thanh:

بازار Ben Thanh-ben_thanh_market

این بازار با مکان ها و غرفه‌های زیادی پر شده است. به همین خاطر بازدید کنندگان می‌توانند سوغاتی‌های ارزان قیمت و صنایع دستی محلی را از طریق آن خریداری نمایند. این بازار زیبا فقط مختص توریست‌ها نیست.

این مکان برای محلی‌ها نیز یک بازار مهم برای خرید محصولات و ایتم‌های مختلف محسوب می‌شود. آن‌ها می‌توانند نیازهای روزانه خود همچون لباس و قهوه را از طریق این بازار تهیه نمایند. بازدید کنندگان اگر بخواهند تخفیف خوبی بگیرند باید قیمت‌های فروشندگان مختلف را با هم مقایسه کنند و قبل از خرید چانه بزنند.

بازار Ben Thanh که در سال 1870 ساخته شده است یک مکان عالی برای خوردن غذاهای محلی ویتنامی‌هاست. در شب غرفه‌های داخلی بازار بسته می‌شود اما نواحی اطراف آن برای بازدید کنندگان باز است و آن‌ها می‌توانند از رستوران‌های موجود و غرفه‌ها لذت ببرند.

  1. اداره پست سایگون:

اداره پست سایگون-saigon_central_post_office

اداره پست سایگون تنها یک ساختمان خیره کننده نیست و یکی از ساختمان‌های قدیمی در شهر هوشی مین محسوب می‌شود. ساخت و ساز این بنا که توسط Gustave Eiffel طراحی شده است در سال 1886 آغاز شد.

این ساختمان بزرگ چندین ویژگی مختلف دارد که آن را از سایر بناها متمایز می‌سازد. در این ساختمان می‌توانید موزاییک‌های رییس جمهور قبلی را در انتهای تالار بزرگ مشاهده کنید. این بنا که سقف طاقی شکل بلند و زیبا، کف‌های کاشی کاری شده، غرفه‌های قدیمی تلفن دارد هنوز هم در حال کار است و بازدید از آن رایگان می‌باشد.

همچنین فروشگاه‌هایی در اداره پست سایگون وجود دارد که بازدید کنندگان می‌توانند کارت پستال و سایر سوغاتی‌ها را تهیه کنند.

  1. کلیسای جامع نوتردام سایگون:

کلیسای جامع نوتردام سایگون-saigon_notre_dame_cathedral

کلیسای جامع نوتردام که در منطقه 1 واقع شده است یکی از مشهورترین نشانه‌های تاریخی شهر هوشی مین محسوب می‌شود. با وجود دو برج ناقوس بلند این بنا یکی از مشهورترین بناهایی است که در شهر یافت می‌شود.

کلیسای جامع نوتردام در اصل بین سال‌های 1863 و 1880 ساخته شده و در منطقه‌ای بنا شده است که پاگوداری ویتنامی‌ها در آن قرار داشت. تمامی موادی که برای ساخت کلیسای جامع نوتردام مورد استفاده قرار گرفته از فرانسه وارد شده است.

برای سال‌های متمادی ، این بنا به عنوان کلیسای سایگون شناخته شده بود اما بعد از سال 1962، ساختمان به عنوان کلیسای جامع در نظر گرفته شد.

  1. کاخ استقلال:

کاخ استقلال-independence_palace

این بنا توسط معماری با نام Ngô Viết Thụ طراحی شده است و در ابتدا محل زندگی و کار رییس جمهور ویتنام جنوبی بوده است. در سال 1975، تانک ویتنام شمالی از طریق دروازه اصلی وارد شد و جنگ بین آن‌ها در گرفت.

کاخ استقلال نشانه تاریخی این شهر است. در حقیقت دو تانکی که در تسخیر و اشغال قدرت مورد استفاده قرار گرفته بود هنوز هم در آن جا باقی است و نشان دهنده تاریخ این شهر است.

علاوه بر این، اتاق‌های موجود در این بنا به خوبی حفظ شده و نشان دهنده استایل و سبک سال 1960 تا 1970 است. مناظر زیبا و شگفت انگیزی در ساختمان 5 طبقه وجود دارد که از جمله آن می‌توان به زیرزمینی اشاره کرد که به عنوان پناهگاه مورد استفاده قرار می گرفت.

  1. موزه باقی‌مانده‌های جنگ:

موزه باقی‌مانده‌های جنگ-war_remnants_museum

این موزه نمای متفاوتی از جنگ ویتنام را نشان می‌دهد. موزه باقی مانده‌های جنگ که در سال 1975 آغاز به کار کرد در اصل نمایشگاه جنایت‌های ایالت متحده آمریکا و سایر کشورها بود.

بیشتر ایتم‌هایی که در این موزه به نمایش گذاشته شده است مرتبط با جنگ ویتنام است اما برخی از موارد نیز به جنگ هند و چین اختصاص یافته است. وسایل نقلیه زرهی، توپخانه و سلاح های پیاده نظام نیز در بیرون این ساختمان به چشم می خورد.


نظر خود را بیان کنید