روش زدن مرطوب کننده به صورت

استفاده بهینه از مرطوب کننده ها

woman-moisture,مرطوب کننده

اگر چه نرم کننده برای پوست بسیار مفید است اما بیشتر مردم نمی دانند چگونه بیشترین استفاده را از آن ببرند. بسیاری از آنها وقتی می بینند که یک ناحیه از پوستشان دچار خشکی شده مرطوب کننده را مستقیما برای همان ناحیه استفاده می کنند و متوجه نیستند که پوست بقیه نقاط بدنشان ممکن است دچار مشکل شود.

به گزارش آلامتو به نقل از دکتراوز؛ اگر متوجه شدید که پوستتان دچار خشکی شده است چه کاری باید انجام دهید؟ در قدم اول باید جایی را که پوسته پوسته شده بمالید تا سلولهای مرده آن قسمت از بین بروند.

این کار را می توانید با مراجعه به پزشک انجام دهید و یا اینکه با کمک یک درمان خانگی آن را رفع کنید. نصف فنجان شیر را با 2 قاشق سوپخوری شکر مخلوط کنید و از آن بعنوان اسکراب استفاده کنید.

مراقب باشید که فقط قسمتهایی را که دارای سلول مرده هستند اسکراب کنید و کاری به قسمتهای سالم پوست نداشته یاشید و آن را تحریک نکنید. کسانی که دارای پوست حساس هستند می توانند از یک لیفه نرم استفاده کرده و بسیار آرام پوستشان را ماساژ دهند. بعد از آن نرم کننده را بر روی کل پوستتان استفاده کنید.

بدون داشتن یک برنامه منظم و روزانه برای تغذیه پوستتان فقط صدمه بیشتری را به آن وارد می کنید. نرم کننده هایی که حاوی پپتید هستند می توانند تولید کلاژن را تحریک کنند.

برای گرفتن نتیجه مطلوب از این نوع نرم کننده ها باید به طور منظم از آنها استفاده کنید چون پپتید می تواند فاکتورهای رشد در پوست را تغییر دهد.

اگر پوستتان چرب است شاید احساس کنید که نیازی به نرم کننده ندارید اما اینگونه نیست. اگر آب رسانی به پوست چرب صورت نگیرد سبیوم بیشتری در پوست تولید می شود و این خود منجر به التهاب و تولید آکنه بیشتری در پوست می شود. بهترین نوع مرطوب کننده برای پوست چرب مرطوب کننده حاوی سرامید و هیالورونیک اسید است.

بخاطر داشته باشید که مرطوب کننده ها بری پوستتان بسیار مهم هستند اما باید مرطوب کننده مناسب را انتخاب کرده و بطور درست و مرتب از آن استفاده کنید.


❖ به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام لینکدین

نظر خود را بیان کنید