انشا در مورد پرستارپرستاری شغلی پر زحمت و پر از استرس می باشد. در ایران روز تولد حضرت زینب را روز پرستار نامیده اند. پرستار می بایست از نظر شخصیتی هم قوی و متناسب با شغلش باشد. چون نیاز به صبر و تحمل دارد. نوشتن انشا در مورد پرستار توسط دانش آموزان، یکی از راه هایی است که می توان هم از این قشر قدردانی کرد و هم کودکان و نوجوانان را با پرستار آشنا کرد.

  مقدمه انشا در مورد پرستار با معنای پرستار

پرستاری شغلی پر زحمت و مقدس می باشد. پرستار فردی می باشد که در زمینه های مراقبت از بیماران، آموزش های علمی، آکادمیک و تخصصی را گذرانده است و مهارت های لازم را در این زمینه کسب نموده است. زمان های گذشته به همه ی کسانی که از بیمارها مراقبت و نگهداری می کردند، پرستار می گفتند. اما امروزه، پرستار شخصی می باشد که حتما دانش خاص آن را در دانشگاه ها، کسب کرده و متخصص شده اند. پرستاران مانند پزشکان، مطب ندارند و در درمانگاه ها، بیمارستان ها، کلینیک ها و سایر مراکز درمانی مشغول به کار می شوند. به دلیل اهمیت شغل پرستاری، یک روز به نام پرستار نامگذاری شده است. در این روز از تمام پرستاران قدردانی می شود و خطیر بودن و مهم بودن شغلشان یادآوری می شود. در ایران روز تولد حضرت زینب، یا پنجم جمادی الاول که سال روز تولد حضرت زینب می باشد، به نام روز ملی پرستاری نامیده شده است.

بدنه انشا در مورد پرستار فداکار

پرستاری و مراقبت از بیمار و آدم ناخوش احوال، کار آسانی نیست. هر کسی توانایی وارد شدن به این شغل و پیشه را ندارد. چون در عین سخت بودن، بسیار با ارزش می باشد. مسئولیت سنگینی بر دوش پرستاران می باشد. از سوی دیگر هر چقدر که شغل پرستاری و علم و دانش پرستار مهم است، شخصیت کسی هم که وارد این کار می شود بسیار مهم می باشد. داشتن صبر و تحمل، متانت و نوع دوستی از مشخصه های مهمی می باشد که هر پرستاری در کنار دانش، می بایست داشته باشد. چون آن ها علاوه بر جسم بیمار، با روح و روان او هم در ارتباط می باشند و می بایست توانایی تسلی و آرامش دادن به روح و روان بیمار را داشته باشند. آگاه بودن کسانی که می خواهند وارد این شغل باشند، گام مهمی در توسعه کمی و کیفی این شغل در جامعه می باشد. یکی از این راه ها، بالا بردن شناخت افراد می باشد. این شناخت از راه های گوناگونی به دست می آید. که یکی از این راه ها نوشتن می باشد. در مقاطع دانش آموزی، این نوشتن می تواند به صورت مقاله و انشا در مورد پرستار اجرا شود. دانش آموزان برای نوشتن مقاله و انشا در مورد پرستار، به جستجو و کنکاش می پردازند و از این طریق هم آگاهی خود را بالا می برند و هم تقدیری از پرستار به عمل می آورند.

چون نوشتن انشا در مورد پرستار، می تواند سطح آگاهی دانش آموزان را بالا ببرد، پس اهمیت دادن به آن و مهم شمردنش در مدارس و نزد معلمان ادبیات حائز اهمیت می باشد. به دلیل این که پرستاری در اکثر جوامع مقدس شمرده می شود، بنابراین نوشتن انشا در مورد پرستار هم، اهمیت بیشتری پیدا می کند. با توجه به این موارد می توان انشا های بسیار خوب و با کیفیتی به نگارش در آورد. از سوی دیگر به علت مقدس بودن و خطیر بودن این شغل، انشا در مورد پرستار می تواند احساس برانگیز و عاطفی باشد. نگارنده ی انشا می تواند احساسات خود را نسبت به این شغل بنویسد و قدردانی کند.

همچنین بخوانید: انشا در مورد مادر

انشا در مورد پرستار

 انشا در مورد پرستار چگونه است؟

در نوشتن انشا در مورد پرستار می توان به موضوعات و مفاهیم متنوعی اشاره نمود. اگر هم که انشا در مناسبتی مثل روز پرستار نوشته شود، می تواند در انشا از زحمات، از خود گذشتگی و فداکاری ها، مهربانی و صبر و تحمل پرستار قدردانی کرد. انشا در مورد پرستار می تواند ادبی باشد و یا توصیفی. نوشتن هر کدام از این دو گونه، مهارت های نوشتاری دانش آموزان را هم بالا می برد. یک متن یا انشای توصیفی به متن یا انشایی گفته می شود که نگارنده از نوشتن آن می خواهد احساس یا حسی تاثیر گذار را به خواننده اش، انتقال بدهد. به عبارت دیگر، نویسنده ی انشا هدفش تحت تاثیر گذاشتن خواننده می باشد.

یک انشای ادبی، زیبا و دل نشین و خیال انگیز می باشد. به آن متن هنری یا شاعرانه هم گفته می شود. اگر متن ادبی به زیبایی نگارش شود، خواننده از خواندن آن لذت می برد. در نوشتن انشا در مورد پرستار می توان از هر دوی این سبک های نوشتاری استفاده کرد. چون واژه ی پرستار، شغل پرستاری و شخصیت پرستار، هم قابلیت تاثیر گذاری بر خواننده را دارد. یعنی می توان هم یک انشای توصیفی و تاثیر گذار از این واژه و شغل نوشت و هم قابلیت این را دارد تا یک انشای ادبی که جنبه ی زیبا شناختی و هنری آن برجسته باشد؛ نوشت و از این طریق هم بر خواننده ی انشا در مورد پرستار تاثیر بگذارد. نمونه ای از انشا ادبی در مورد پرستار به این صورت می باشد:«لایه های سنگین حزن بر دل بیمار فرو می نشیند. چشم های بی رمق او درد را فریاد می کشند. آن وقت که بیمار از همه جا دستش کوتاه است،… چشم امیدش بعد از خدا به پرستار است و….»

نوشتن انشا در مورد پرستار و خوانش آن توسط کودک و نوجوان، بسیار تاثیرگذار خواهد بود. چون دانش آموزی که خودش انشا در مورد پرستار نوشته است و انتخاب واژه ها و نوشتن جمله ها برون ریزی حسی خودش بوده است، به هنگام خوانش هم آن حس واقعی جمله ها را ادا می کند.

همچنین بخوانید: انشا در مورد طبیعت

انشا در مورد پرستار

نتیجه گیری انشا

این روزها به دلیل همه گیری ویروس و مبتلا شدن عده ی زیادی از مردم به این ویروس، شغل پرستاری از اهمیت بیشتر و ویژه ای نسبت به قبل برخوردار شده است. از این رو توجه به این قشر از جامعه و برآوردن خواسته های آنان و قدردانی از زحماتشان هم بیشتر مورد توجه قرار گرفته است. این روزها می توان مشاهده کرد که در مدارس هم به پاس خدمات پرستاران و پزشکان فعالیت هایی انجام می گیرد. یکی از این فعالیت ها نوشتن انشا در مورد پرستار، دکلمه و شعر و … می باشد. قدردانی کودکان از پرستاران و زحمات بی دریغ آنان، با جملات ساده و احساسات کودکانه آنان می باشد.


نظر خود را بیان کنید