طرز تهیه بستنی طالبی رژیمی

آموزش درست کردن بستنی طالبی خانگی خوشمزه و مجلسی یخی در منزل

طرز تهیه بستنی طالبی

بستنی در تمام فصول خصوصا در روزهای گرم سال، بسیار پرطرفدار است. امروز قصد داریم بستنی طالبی را که بسیار خوشمزه می باشد را آموزش دهیم. در تهیه این بستنی، از خامه شیرین، تخم مرغ، طالبی و… استفاده می شود. برای طرز تهیه بستنی طالبی، با آشپزی آلامتو همراه باشید.

مواد لازم برای 4 نفر
خامه شیرین۴۰۰ گرم
وانیل شکری¼ قاشق چایخوری
طالبی بزرگ۱ عدد
ماءالشعیر بدون طعم۱ پیمانه
تخم مرغ۱ عدد
نمک¼ قاشق چایخوری
شکر۱۵۰ گرم

طرز تهیه بستنی طالبی

طرز تهیه بستنی طالبی

برای تهیه بستنی طالبی خانگی، ابتدا طالبی را می شوییم و پوست روی آن را می گیریم و از وسط نصف می کنیم و دانه های داخل آن را بیرون می آوریم و روی تخته آشپزخانه آن را به صورت مکعب های متوسط برش می زنیم و داخل مخلوط کن می ریزیم و می گذاریم تا یک دور طالبی را هم بزند.

بعد درب پارچ مخلوط کن را بر می داریم و نصف شکر را روی آن می ریزیم و درب پارچ را می گذاریم و اجازه می دهیم تا خوب طالبی ها پوره شوند و شکر در آن حل شود.

سپس پوره طالبی را در قابلمه ای می ریزیم و روی حرارت ملایم می گذاریم تا آب آن تبخیر شود و پوره غلیظ شود و بعد حرارت را خاموش می کنیم و صبر می کنیم تا خنک شود.

تا خنک شدن پودر باقی مواد را آماده می کنیم.

تخم مرغ را در کاسه ای بزرگ می شکنیم.

شکر را روی آن می ریزیم و با همزن برقی خوب هم می زنیم تا تخم مرغ کف کند.

وانیل و نمک را روی آن می ریزیم و مجددا به هم زدن ادامه می دهیم تا تخم مرغ کشدار شود و به رنگ روشن در بیاید.

ماءالشعیر را کم کم به مواد اضافه می کنیم و هم می زنیم تا خوب با مواد مخلوط شود.

بعد خامه شیرین را در ظرف مناسبی می ریزیم و با همزن برقی خوب هم می زنیم تا فرم بگیرد و زمانی که ظرف را بر می گردانیم خامه بیرون نریزد؛ خامه فرم گرفته را به مواد تخم مرغ اضافه می کنیم و کمی مواد را با هم مخلوط می کنیم.

طالبی و شکر سرد شده را نیز به مواد می افزاییم و با دور کم همزن برقی مواد را مخلوط می کنیم تا یک دست شود.

پس از آماده کردن مواد بستنی طالبی آن را در ظرف مورد نظرمان می ریزیم و به مدت ۲۴ ساعت در فریزر قرار می دهیم و هر ۲ الی ۳ ساعت یکبار از فریزر بیرون می آوریم و با همزن برقی بستنی را هم می زنیم و مجددا در فریزر قرار می دهیم؛ این کار را ۴ بار انجام می دهیم و دیگر اجازه می دهیم تا بستنی خوب آماده شود. پس از ۲۴ ساعت از داخل فریزر بیرون می آوریم و با اسکوپ، بستنی طالبی های گرد درست کنید و در بستنی خوری قرار دهید و میل کنید.

نوش جان.

♨ نکات مهم «طرز تهیه بستنی طالبی رژیمی»

با مقدار موادی که در این دستور قرار گرفته است، می توانید برای ۴ نفر بستنی طالبی تهیه کنید. در صورتی که می خواهید مقداری کمتر یا بیشتری بستنی طالبی تهیه کنید، کافیست مقدار مواد را ضرب یا تقسیم کنید.


نظرات بسته اند