طرز تهیه سیب زمینی برشته ساده، خوشمزه و کم روغن در فر

دستور پخت سیب زمینی برشته با روغن زیتون

طرز تهیه سیب زمینی برشته شده

سیب زمینی برشته یکی از انواع دورچین و یا پیش غذاهای بین المللی است که در سراسر دنیا محبوب و پر طرفدار شناخته می شود و می توان آن را به عنوان یک گزینه عالی برای زمانی محسوب کرد که شما وقت و زمان کافی برای تهیه سیب زمینی به شکل سرخ شده ندارید و می خواهید که سیب زمینی را به شکل متفاوت و سالم تری میل کنید. شما می توانید سیب زمینی برشته شده را به راحتی و با چند قلم مواد اولیه بسیار ساده در منزل تهیه کنید و از خوردن آن نیز لذت ببرید. برخی افراد سیب زمینی برشته شده را به صورت ساده و سالم تر و برخی دیگر نیز آن را به همراه مقداری قارچ و پنیر و انواع سبزیجات مورد علاقه خود تهیه و میل می کنند که تمامی این موارد سلیقه ای بوده و ممکن است متناسب با سلیقه هر فردی متفاوت باشد. امروز در آلامتو طرز تهیه سیب زمینی برشته ساده، خوشمزه و کم روغن در فر را به شما آموزش خواهیم داد پس با ما همراه باشید.


مواد لازم برای تهیه سیب زمینی برشته

  • سیب زمینی 4 عدد متوسط
  • نمک و فلفل سیاه به مقدار لازم
  • پودر سیر و آویشن و پاپریکا به مقدار لازم
  • روغن زیتون به مقدار لازم
  • آب به مقدار لازم
همچنین بخوانید: طرز تهیه توپک سیب زمینی سوخاری ساده و لذیذ با مغز پنیر پیتزا

طرز تهیه سیب زمینی برشته کم روغن در فر

مرحله اول: آماده سازی سیب زمینی ها

ابتدا سیب زمینی ها را با آب بشویید و بعد قابلمه ای را برداشته و داخل آن مقداری آب بریزید و سیب زمینی های شسته شده را داخل قابلمه قرار دهید و قابلمه را روی حرارت گاز با درب بسته قرار دهید و به سیب زمینی ها 15 تا 20 دقیقه ای زمان دهید تا در این مدت مقداری اّبپز و نرم شوند و سپس آن ها را از روی حرارت برداشته و کنار بگذارید تا در دمای محیط مقداری خنک شوند.

مرحله دوم: اضافه کردن ادویه ها به سیب زمینی ها

بعد از خنک شدن سیب زمینی ها آن ها را به شکل حلقه ای شده و با ضخامت متوسط برش دهید و سپس روی سینی فر کاغذ روغنی قرار دهید و سراسر کاغذ روغنی را به وسیله فرچه آشپزی و روغن زیتون چرب و آماده کنید و بعد سیب زمینی های حلقه ای شده را داخل سینی قرار دهید و روی تمامی آن ها مقداری نمک و فلفل سیاه و پودر آویشن را به همراه کمی پودر سیر و پاپریکا اضافه کنید و در آخرین مرحله نیز روی تمامی آن ها را با مقداری روغن زیتون کمی چرب کنید.

مرحله سوم: آماده سازی نهایی سیب زمینی برشته در فر

در این مرحله فر را برای مدت 15 دقیقه ای روی دمای 180 درجه قرار دهید و زمان دهید تا داخل فر در این مدت گرم و آماده شود و بعد از گذشت زمان مورد نظر سینی فر را داخل فر قرار دهید و به سیب زمینی ها 15 دقیقه روی دمای 180 درجه زمان دهید تا پخته و آماده شوند و سپس 5 دقیقه دیگر نیز دمای فر را روی حالت گریل قرار دهید تا روی سیب زمینی ها هم در این مدت طلایی و برشته شود و بعد از آن هم سیب زمینی های تنوری خوشمزه شما آماده سرو هستند می توانید آن ها را میل کنید و از خورردن آن ها نیز لذت ببرید. نوش جان

همچنین بخوانید: طرز تهیه سیب زمینی شکم پر تنوری با ژامبون و پنیر پیتزا در فر

طرز تهیه سیب زمینی برشته شده


نکات کلیدی در تهیه سیب زمینی برشته خوشمزه و رستورانی

  1. در صورت تمایل به جای روغن زیتون می توانید از کره آب شده برای تهیه این سیب زمینی خوشمزه استفاده کنید.
  2. در صورت تمایل می توانید به جای سیب زمینی های درشت از سیب زمینی های ریز نیز برای تهیه این پیش غذای هوس انگیز استفاده کنید.
  3. در صورت تمایل می توانید از انواع پنیر های دیگر نیز مانند پنیر پیتزا و پارمزان و سایر پنیر های مورد علاقه خود برای تهیه این سیب زمینی برشته استفاده کنید.
  4. در صورت دسترسی نداشتن به فر گازی می توانید از فر برقی هم برای تهیه این سیب زمینی استفاده کنید و برای تهیه آن ابتدا دمای فر را به 160 درجه تغییر دهید و سپس به آن 20 دقیقه با این دما زمان دهید تا پخته و آماده شود و بعد سیب زمینی ها را از فر برقی خارج کنید.
همچنین بخوانید: طرز تهیه سیب زمینی سوخاری ترد و پفکی بدون شیر در ماهیتابه

♨ نکات مهم «طرز تهیه سیب زمینی برشته ساده، خوشمزه و کم روغن در فر»

در صورت تمایل به جای روغن زیتون میی توانید از کره آب شده نیز برای تهیه این سیب زمینی خوشمزه استفاده کنید.


نظر خود را بیان کنید