زیباترین جزایر و سواحل در پاناما

با 10 بهترین جزیره پاناما آشنا شوید؛

پاناما به عنوان کشوری که آمریکای جنوبی را به آمریکای مرکزی متصل می‌کند یک مقصد توریستی باورنکردنی با جاذبه‌های تاریخی و جغرافیایی بی نظیر است.

بیشتر افراد، پاناما را به خاطر کانال معروف آن که دریای کارائیب را به اقیانوس ارام متصل می‌کند می‌شناسند اما این تنها بخش کوچکی از زیبایی‌های این ناحیه جذاب و چشم نواز است.

در بخش اقیانوس آرام و دریای کارائیب جزیره‌های گرمسیری متعددی در پاناما وجود دارد و همین امر موجب می‌شود این منطقه سواحل زیبا و چشم نواز و حیات وحش شگفت انگیزی را در اختیار بازدید کنندگانش قرار دهد.

زمانی که می‌خواهید به پاناما سفر کنید اطمینان حاصل نمایید که این جزیره‌های باورنکردنی را به لیست مناطقی که باید بازدید کنید اضافه می‌نمایید.

  1. Isla Iguana:

جزایر پاناما

تنها چند مایل آن طرف تر از شبه جزیره Azuero در جنوب پاناما جزیره زیبا و چشم نوازی قرار دارد که با نام Isla Iguana شناخته شده است. بیشتر بازدید کنندگانی که به این ناحیه سفر می‌کنند از قایق برای رسیدن به آن استفاده می‌کنند و سفر یک روزه ای را ترتیب می‌دهند. موارد زیادی در این جزیره وجود دارد که باید از آن بازدید کنید.

مواردی که باید به کاوش آن بپردازید بسیار زیاد است. یک جزیره مرجانی بزرگ در این ناحیه باعث شده است بازدید از آن بسیار جذاب باشد. تنها 200 گونه ماهی در این جزیره وجود دارد که می‌توانید از دیدن آن ها لذت ببرید.

غواصان می‌توانند کوسه‌ها، نهنگ‌ها و مار ماهی‌ها را از نزدیک مشاهده کنند. افرادی که به پرندگان علاقه مند هستند می‌توانند از گونه‌های مختلف دیدن کنند.

  1. Isla Barro Colorado:

جزایر پاناما

این جزیره زیبا در وسط کانال پاناما واقع شده است. این جزیره در حال حاضر ذخیره گاه طبیعی محسوب می شود و یک مقصد توریستی جذاب و چشم نواز با تنوع زیستی بی نظیر است. برای اینکه بتوانید از این ناحیه دیدن کنید باید یک تور رسمی را رزور نمایید. دسترسی به این جزیره از طریق قایق سواری است.

در حالیکه در جزیره Isla Barro Colorado هستید به هنگام پیاده روی می‌توانید رنگ‌های زیبایی را مشاهده کنید. خود را برای دیدن زیبایی‌های بی نظیر و چشم نواز این ناحیه آماده کنید.

  1. Isla Taboga:

جزایر پاناما

جزیره Isla Taboga از طریق قایق سواری از شهر پاناما قابل دسترسی است. این جزیره به جزیره گل‌ها مشهور شده است. این ناحیه در اصل پناهگاه و زیستگاه هندی‌ها بوده است. در قرن شانزدهم این ناحیه تحت حکمرانی اسپانیایی‌ها بوده و بعد از آن تحت سلطه کشورهای مختلفی همچون انگلیس، فرانسه و امریکا درآمده است. سه دلیل اصلی برای بازدید از این جزیره وجود دارد.

سواحل زیبا، مناطق تاریخی و کلیسای جزیره از جمله دلایل اصلی برای سفر به این ناحیه محسوب می‌شوند. Playa Restinga محبوب ترین ساحل این جزیره محسوب می‌شود و خط ساحلی شنی و آب آبی رنگ را در اختیار بازدیدکنندگانش می‌گذارد.

شما همچنین می‌توانید از دومین کلیسای قدیمی نیمکره غربی بازدید کنید که برای عموم باز خواهد بود. همچنین در این ناحیه قادر خواهید بود به بالاترین بخش جزیره بروید و شهر پاناما را از مسافتی دور تماشا کنید.

  1. Isla Carenero:

جزایر پاناما

در خط ساحلی کارائیب، جزیره ای به نام Isla Carenero قرار دارد که یکی از جزایر زیبای شناخته شده در این ناحیه است. این جزیره زیبا ، کوچک و نازک در نزدیکی جزیره بزرگ Isla Colón واقع شده است.

در کمتر از یک ساعت می‌توانید کل این جزیره را پیاده روی کنید. این جزیره یکی از مناطق برتر گردشگری در پاناما محسوب می‌شود. اگرچه گزینه‌های اقامتی متعددی در جزیره وجود دارد اما شما می‌توانید برای یک روز یک قایق اجاره کنید و از فضای زیبای آن لذت ببرید.

  1. جزایر Chiriqui:

جزایر پاناما

در جنوب خلیج Chiriqui جزایر بسیار زیادی وجود دارد که در مجموع به جزایر Chiriqui مشهور و شناخته شده اند. بیشتر این جزایر خالی از سکنه هستند. با این وجود اخیرا افرادی برای سکونت به این جزایر رفته اند و در آن حضور دارند.

این جزایر پاناما توسط صخره های مرجانی احاطه شده اند و همین امر فرصت بی نظیری را برای فعالیت‌های ابی همچون غواصی فراهم کرده است. جزیره بوکا چیکا با جنگل‌های انبوه پوشیده است و این موضوع باعث می‌شود این ناحیه برای پیاده روی عالی باشد.

اگر می‌خواهید گروهی از میمون‌ها را مشاهده کنید باید سری به جزایر بوکا راوا و Isla Palenque بزنید. بیشتر تورهای گردشگری می‌توانند شما را به این ناحیه ببرند و سفری به یادماندنی ایجاد نمایند.

  1. Isla Bastimentos:

جزایر پاناما

جزیره دیگری که در Bocas del Toro قرار دارد جزیره Isla Bastimentos است که یک مقصد توریستی ساکت با صحنه‌های زیبا و به یاد ماندنی است. یکی از مواردی که باعث می‌شود افراد به این ناحیه سفر کنند دسترسی به سواحل زیبا در این جزیره است.

ساحل Wizard یکی از مناطق دور دستی است که باعث ایجاد انزوا در آن شده است. ساحل قورباغه قرمز شلوغ ترین ساحل در این جزیره است و افراد می‌توانند برای خوردن میان وعده و نوشیدن موارد متعدد در این مکان توقف کنند.

  1. Isla Contadora:

جزایر پاناما

بیشتر افراد باید این جزیره‌ را بشناسند زیرا به عنوان لوکیشن فیلم برداری در فیلم های تلویزیونی متعدد از آن استفاده شده است. شاید بتوان گفت توسعه یافته ترین جزایر در این ناحیه جزیره ای به نام Contadora است که میزبان ساحلی به نام Playa Larga است.

این ساحل ساحلی زیبا در پانامست اما میزبان کشتی‌های غرق شده در شن و ماسه نیز هست و همین امر به آن زیبایی غیر عادی بخشیده است.تماشای نهنگ‌ها یکی از گزینه‌های عالی در این جزیره است و بیشتر بازدید کنندگان برای دیدن ماهی‌های مختلف به این ناحیه سفر می کنند.

  1. Coiba:

جزایر پاناما

بزرگترین جزیره در آمریکای مرکزی جزیره ای به نام Coiba است که در جنوب پاناما و استان وراگواس واقع شده است. کل جزیره و نیز جزیره‌های اطراف آن به گونه ای با هم ترکیب شده اند که در حال حاضر پارک ملی Coiba را تشکیل می دهند.

امروزه این جزیره به خاطر صخره‌های مرجانی و زندگی زیردریایی در میان افراد مشهور و شناخته شده است. بیشتر بازدید کنندگان برای یک سفر یک روزه به این ناحیه می‌ایند و می‌توانند از راهنمایی تورها استفاده کنند.

  1. Isla Colon:

جزایر پاناما

در Bocas del Toro جزیره ای واقع شده است که با نام Isla Colon شناخته می‌شود. مقصد اصلی در این ناحیه شهر Bocas Town است که می‌توان با پیاده روی به ان دسترسی پیدا کرد. این شهر میزبان رستوران‌های ساحلی و فروشگاه‌های سوغاتی مختلف است.

اگر ترجیح می‌دهید از زیبایی‌های طبیعی این جزیره لذت ببرید بهتر است سری به Finca Los Monos Botanical Garden بزنید یا در امتداد Playa Estrella زیبا به پیاده روی بپردازید. در مکانی که دلفین‌ها نگهداری می‌شوند می‌توانید به تماشای ان‌ها بروید. اگر زمانی کافی داشتید می‌توانید یک تور قایقی بگیرید و از زیبایی‌های موجود لذت ببرید. در این ناحیه می‌توانید از تور برای دیدن دلفین‌ها،ماهیگیری و غواصی استفاده کنید.

  1. جزیره San Blas:

جزایر پاناما

در شرق کانال پاناما می‌توانید جزیره ای را پیدا کنید که با نام San Blas شناخته شده است. این مجمع الجزایر زیبا از بیش از 300 جزیره ساخته شده است. با این وجود تنها 50 جزیره آن مسکونی است.

شاید بتوان گفت اولین ساکنان این جزیره مردم کونا بوده اند. همین امر باعث می‌شود زبان مردم این جزیره با سایر قسمت‌های پاناما متفاوت باشد.

زمانی که از این ناحیه بازدید می‌کنید می‌توانید لباس های محلی رنگی را تحسین کنید و در سواحل زیبا و چشم نواز به استراحت بپردازید. استفاده از تور بهترین روش برای کاوش نقاط خالی از سکنه و توسعه نیافته در این ناحیه است.


نظر خود را بیان کنید