بهترین آنتی ویروس های رایگان

کدام آنتی ویروس رایگان را انتخاب کنیم؟

همانطور که در مقاله بهترین آنتی ویروس های دنیا، بهترین مجموعه های آنتی ویروس پولی می توانند قابلیت های بسیار مفیدی را برای شما ارائه دهند. از این طریق می توانید فرزندان خود را از محیط نامناسب آنلاین محافظت کنید، از اطلاعات شخصی خود در مقابل سارقین هویت محافظت کنید، عملکرد سیستم خود را بهینه کنید، رمزهای عبور و دستگاه های تلفن همراه خود را مدیریت کنید، از فایل های خود در فضای ابری نسخه پشتیبان تهیه کنید و رایانه خود را کنترل کنید.

اما بسیاری از کاربران قادر به پرداخت هزینه برای دریافت این آنتی ویروس ها نیستند. تنها چیزی که این افراد می خواهند این است که بدون نیاز به پرداخت هزینه، رایانه های خود را از بدافزارها و سایر تهدیدات محافظت کنند. در این شرایط، این افراد می توانند از آنتی ویروس های رایگان استفاده کنند.

جالب است بدانید که کسپرسکی و بیت دفندر که دو برندی هستند که جزء بهترین تولید کننده های آنتی ویروس پولی هستند، اکنون برنامه های رایگان نیز ارائه می دهند. Avast و AVG با هم ادغام شدند و جالب اینکه موتور شناسایی بدافزار حاصل از ترکیب آن ها، بهتر از هر یک از پیشینیان خود بود. نتیجه اینکه اکنون می توانید بدون پرداخت هیچ هزینه ای از محصولات بهترین شرکت های تولید کننده آنتی ویروس استفاده کنید.

در قسمت زیر مواردی که فکر می کنیم جزء بهترین برنامه های ضد ویروس رایگان مبتنی بر محافظت از بدافزار، تأثیر سبک بر عملکرد سیستم، سهولت استفاده و ویژگی های اضافی مفید هستند، را معرفی می کنیم:


 1. Kaspersky Security Cloud Free

Kaspersky Security Cloud Free

Kaspersky Security Cloud Free بهترین محصول آنتی ویروس رایگان است که ما تاکنون آزمایش کرده ایم. ما هرگز در برنامه ضد ویروس رایگان چنین ترکیبی از محافظت عالی و ویژگی های اضافی را ندیده ایم.

نقاط قوت:

 • محافظت بی نظیر و عالی در برابر بدافزارها
 • تاثیر سبک بر سیستم
 • امکانات اضافی بسیار خوب

نقاط ضعف

 • مدیریت رمز عبور و سرویس VPN آزاردهنده هستند
 • فاقد پشتیبانی از تلفن

رابط کاربری آسان و قابل فهم پ، پتانسیل شخصی سازی و محافظت بی نظیر در برابر بدافزارها، همه و همه بار دیگر ثابت کرد که کسپرسکی یک تولید کننده آنتی ویروس بی نظیر است. این برنامه همچنین به شما امکان می دهد تا اسکن ها را برنامه ریزی کنید، و تأثیر عملکرد آن به حدی کوچک بود که در واقع ماشین تست ما را کمی تندتر کرد.

از امکانات اضافی مفید کسپرسکی می توان به یک سیستم نابودکننده فایل، صفحه کلید روی صفحه و یک اسکنر ایمیل اشاره کرد.

شاید تنها نقطه ضعف هایی که در این نسخه از آنتی ویروس با آن مواجه شوید، مدیریت رمز عبور و سرویس VPN نسبتاً محدود آن باشد.


 1. Bitdefender Antivirus Free Edition

Bitdefender Antivirus Free Edition

در مقایسه با برنامه های آنتی ویروس با سنگین، این نسخه از بیت دفندر مانند یک ماشین اسپرت اواسط دهه 60 است که تمام ابزار ضروری را دارد اما هنوز قدرت زیادی را تأمین می کند. نسخه رایگان آنتی ویروس Bitdefender چیزی جز اصول ارائه نمی دهد.

نقاط قوت:

 • محافظت بسیار خوب در برابر بدافزار
 • رابط کاملاً اتوماتیک
 • بدون ایراد و هنگی

نقاط ضعف:

 • فاقد هیچ امکانات اضافی
 • بدون اسکن سریع یا برنامه ریزی اسکن

هیچ مدیریت رمز عبور، حالت بازی، اسکن سریع و برنامه ریزی اسکن در این نسخه آنتی ویروس در دسترس نیست. اما این نقاط ضعف چیزی از ارزش های این آنتی ویروس کم نمی کند و با این وجود Bitdefender Antivirus Free Edition دارای موتور عالی برای شناسایی بدافزار است که دقیقاً بعد از کاسپرسکی و نورتون در رده بندی بهترین آنتی ویروس ها قرار می گیرد.

در صورت نیاز به محافظت از رایانه یکی از بستگان مسن این آنتی ویروس یک گزینه بسیار مناسب است اما باید مدنظر داشته باشید که وقت کافی برای مدیریت نرم افزار آنتی ویروس از دور ندارید.


 1. Windows Defender Antivirus

Windows Defender Antivirus

شما نمی توانید با Windows Defender از امکانات خیلی زیادی استفاده کنید، اما ویندوز 10 دارای کنترل والدین، حالت بازی و محافظت برای مرورگرهای Edge و Internet Explorer است. در این آنتی ویروس هیچ کدام از قابلیت های مدیریت داخلی رمز عبور یا VPN وجود ندارد، اما با تبلیغات آزاردهنده یا پاپ آب های مزاحم نیز روبرو نخواهید شد.

نقاط قوت:

 • محافظت بسیار خوب در برابر بدافزارها

نقاط ضعف:

 • برخی از امکانات فقط روی محصولات مایکروسافت کار می کنند
 • برنامه ریزی اسکن ها سخت است

ما همچنان توصیه می کنیم که اگر به نبال آنتی ویروس رایگان هستید به سراغ Kaspersky Security Cloud Free بروید، در بسیاری از موارد از ویندوز دفندر پیشتاز تر است، اما استفاده از Windows Defender به عنوان یک سد محافظتی در برابر ویروس ها و بدافزارها هیچ مشکلی ندارد.


 1. آنتی ویروس رایگان آوست (Avast Free Antivirus)

Avast Free Antivirus

آنتی ویروس رایگان آوست بهترین مجموعه از امکانات خوب هر برنامه آنتی ویروس رایگان، از جمله مدیریت رمز عبور نامحدود، مرورگر امن سازی شده، حالت بازی و اسکنر شبکه Wi-Fi را دارد.

نقاط قوت:

 • اسکنر Wi-Fi، مدیریت رمز عبور
 • بسیار قابل تنظیم و شخصی سازی

نقاط ضعف:

 • اسکن آهسته
 • محافظت متوسط در برابر بدافزار

این برنامه همچنین بسیار قابل تنظیم است و به شما امکان می دهد ظاهر و کارکردهای آن را متناسب با سبک خود تغییر دهید. حتی امکان دسترسی محدود به سرویس VPN Avast را نیز ارائه می دهد.

شاید برجسته ترین نقطه ضعف این آنتی ویروس اسکن آهسته آن و سنگین شدن سیستم باشد.

مهمتر از همه، محافظت از بدافزارها در آنتی ویروس Avast Free در سطح متوسط قرار دارد که گزینه هایی که در بالاتر گفته شد این قابلیت را در سطح بسیار بهتری ارائه می دهد.


 1. آنتی ویروس رایگان AVG

AVG

اگر بخواهیم به نقاط مثبت این آنتی ویروس اشاره کنیم باید طیف گسترده ای از گزینه های سفارشی سازی، نابودگر فایل پرونده، بهینه ساز سیستم و رابط کاربری آسان آن را یادآور شویم.

نقاط قوت:

 • نابودگر فایل
 • بسیاری از گزینه های سفارشی سازی

نقاط ضعف:

 • محافظت متوسط در برابر بدافزارها
 • تاثیر سنگین بر عملکرد سیستم با اسکن آهسته
 • بدون هیچگونه امکانات اضافه

آنتی ویروس رایگان AVG در مقایسه با نسخه رایگان آنتی ویروس آوست، امکانات بسیار کمتری دارد. خبر بد این است که مانند آنتی ویروس Avast Free ، AVG نیز دائماً شما را برای بروزرسانی به نرم افزار آنتی ویروس پولی آزار خواهد داد.

با وجود امکانات کم و سطح محافظتی پایین این آنتی ویروس، هنوز هم پیشنهاد ما برای آنتی ویروس رایگان، نسخه های رایگان کسپرسکی و بیت دفندر هستند.


 1. Malwarebytes Free

Malwarebytes Free

Malwarebytes Free که قبلاً Malwarebytes Anti-Malware نامیده می شد، یک نرم افزار آنتی ویروس نیست، بلکه یک ابزار بسیار مفید برای حذف بدافزار است. بر خلاف نرم افزار آنتی ویروس، Malwarebytes Free نمی تواند مانع از آلوده شدن رایانه شود. اما این یک ابزار بسیار خوب برای پاک کردن بدافزارهای موجود در سیستم شما و همچنین حذف نرم افزارهای تبلیغاتی مزاحم و برنامه های ناخواسته که آنتی ویروس اغلب نادیده می گیرد، است.

Malwarebytes Free با هیچ آنتی ویروسی که از قبل نصب شده باشد تداخل ندارد، بنابراین نصب آن در کنار یکی از برندهای توصیه شده ما کاملاً بی خطر است.


نحوه انتخاب بهترین نرم افزار آنتی ویروس برای شما

قبل از اقدام به خرید آنتی ویروس، اول ببینید که چه برای رفع چه نیازی آنتی ویروس می خواهید و چه انتظاراتی از آن دارید. اگر فرزندان خردسال دارید، پس محصولات آنتی ویروسی را در نظر بگیرید که شامل کنترل والدین باشد.

آیا شما می خواهید امنیت سیستم شما همه جوره حفظ شود؟ بسیاری از محصولات با قیمت بالاتر شامل محافظت در برابر سرقت هویت، مدیریت رمز عبور، نرم افزارهای پشتیبان گیری و سرویس VPN می شوند. آیا شما یک تکنسین هستید که خطرات استفاده از اینترنت را می دانید؟ یک برنامه آنتی ویروس با قیمت پایین ممکن است تمام آنچه شما نیاز دارید باشد.


1 دیدگاه

 1. حسین

  avira که از اینها بهتره

نظر خود را بیان کنید