راههای خوش قیافه بودن با وجود طاسی

چگونه با وجود طاسی خوشتیپ باشیم؟

طاسی و خوش تیپیgood looking bald

طاس بودن مانعی برای خوش قیافه شدن نیست البته اگر نکته های کلیدی زیر را اجرا کنید.

به گزارش آلامتو و به نقل از مجله تناسب اندام؛ هیچ مردی فکر از دست دادن موهایش را دوست ندارد. وحشتناکترین قسمتش اینجاست: پذیرش اینکه شما در نهایت باید به شکست اعتراف کنید و همه‌ی موهای خود را بتراشید! خب؛ سعی کنید بیش از حد ناراحت نشوید. من اینجا هستم که به شما یادآوری کنم این وضعیت متزلزل، پایان «شمای شیک» نیست. در واقع نسبتا هیجان انگیز نیز هست، باور کنید! لطفا قبل از خواندن حرف‌هایم قضاوت نکنید.

اول از همه، لازم نیست همه‌ی موهایتان را بتراشید (مگر اینکه دیگر کاملا احساس طاسی می‌کنید). اگر شما در مراحل اولیه‌ی پذیرش طاسی هستید، من گمان می‌کنم که مدل موی کوتاه را هنوز انتخاب نکرده‌اید.

ترفند هایی برای اینکه با وجود طاسی خوشتیپ باشید

اولین ترفند: کوتاه و مرتب نگه داشتن بغل‌های مو میتواند یک تفاوت بزرگ ایجاد کند. کوتاه کردن بغل‌های مو می‌تواند باعث پرپشت تر بنظر رسیدن بالای مو‌ها شود. از آرایشگرتان بخواهید بغل موهایتان را با شماره ۲ بزند و بالای موهایتان را کمی بلندتر از طول انگشت نگه دارد. اینکار باعث میشود توهم پرپشتی بالای موهایتان ایجاد شود.

وقتی زمان استفاده از ماشین تراش فرا می‌رسد، می‌توانید باز هم از همین تاکتیک استفاده کنید. اینکه اندازه‌ی موهایتان در همه جای سرتان یکسان باشد، مناسبترین ظاهر برای شما نیست. صرف نظر از اینکه چقدر خوش شانسید و چقدر مو دارید. حتی با کوتاه ترین موها هم می‌توانید یک «استایل» ایجاد کنید. قاعده‌ی کلی که من از آن استفاده می‌کنم این است: هرچقدر که موهای اطراف و پشت سرتان بلند باشد، موهای بالای سرتان حداقل دو برابر بلندتر باشند.

یادتان باشد، هیچ مویی آنقدر کوتاه نیست که نتوان از محصولات مراقبتی استفاده کرد. مقدار کمی از محصولات غیر براق می‌تواند یک ظاهر مناسب ایجاد کند و احتمال هرگونه وز مو و الکتریسیته که باعث نازکی مو می‌شود را کاهش دهد. از محصولات سبک که ظاهری طبیعی ایجاد کرده و در عین حال ساختار مو را حفظ می‌کنند استفاده کنید.

شما می‌توانید با مطمئن بودن از اینکه پوست سرتان همیشه تمیز و عاری از محصولات شیمیایی است، به موهایتان کمکی حیاتی کنید. از محصولاتی استفاده کنید که حاوی روغن نیستند: این محصولات فولیکول‌های مو را مسدود نکرده و به آنها آسیب نمی‌رسانند. پوست سرتان، خودش میتواند چربی تولید کرده و از مو محافظت کند، اما گاهی غدد سباسه ممکن است چربی بیش از حد تولید کنند. در نتیجه این افزایش چربی روی پوست سر، در کار فولیکول‌ها اختلال ایجاد میشود.

در فروشگاه‌ها انواع محصولات متفاوتی وجود دارند که می‌توانند پوست سر را تمیز کرده و چربی اضافه را حذف کند. من ترجیح میدهم از محصولات طبیعی بجای تکیه بر محصولات شیمیایی استفاده کنم. از شامپوهایی حاوی ترکیبات گیاهی استفاده کنید تا به آرامی پوست سر خود را درمان کنید و از دست چربی اضافی آن خلاص شوید.

هیچ درمان جادویی برای ریزش مو و مبارزه با طاسی وجود ندارد (البته هنوز)، اما یک روال خوب برای نظافت موها می‌تواند به سالم نگه داشتن پوست سر و ضخیم‌تر و بلندتر شدن موهایتان کمک کند.

نظر شما چیست؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید!


مدل مو مردانه برای سرهای کم مو

کم مویی و شیک پوشی

اگر هنوز به صورت کامل کچل نشده اید و میخواهید مدل موی جذابی داشته باشید با ما همراه شوید.

هیچ مردی حتی تصور از دست دادن موهایش را هم دوست ندارد. بخش وحشتناکش این است که در نهایت باید شکست را بپذیرید و تمام موهایتان را بتراشید! سعی کنید که زیاد بد اخلاقی نکنید. من اینجا هستم تا به شما بگویم این اتفاق تکان دهنده، نباید پایان شیک بودن شما باشد. این مسئله در واقع هیجان‌انگیز است. به حرف من گوش کنید!

اول از همه، لازم نیست که تمام موهایتان را بتراشید (مگر اینکه خیلی جسور و بی پروا باشید). اگر در مراحل اولیه کم مویی هستید، شک دارم که تجربه‌ی کافی داشته باشید.

اولین ترفند: کوتاه کردن دور موها می‌تواند تغییر زیادی ایجاد کند. هر چه دور موهایتان کوتاه‌تر باشد، بالای موهایتان پر پشت‌تر بنظر می‌آید. از آرایشگرتان بخواهید که دور موهایتان را دو سانتی بزند و بالای موهایتان را کمی بلندتر از طول انگشت کوتاه کند. این مدل، باعث می‌شود که احساس کنید موهای پری دارید.

وقتی که می‌خواهید از ماشین اصلاح استفاده کنید، می‌توانید همان روش را بکار ببرید. اگر موی همه‌ی سرتان، یک اندازه باشد، صرفنظر از اینکه چقدر مو دارید، ظاهر جذابی نخواهید داشت.

حتی با کوتاه‌ترین مو هم می‌توانید یک مدل زیبا ایجاد کنید. قاعده‌ی کلی که من از آن استفاده می‌کنم این است: هر درجه‌ای که برای کوتاه کردن پشت و دور موها بکار می‌برید، حداقل از دو برابر آن برای بالای مو استفاده کنید.

به یاد داشته باشید که هیچ مویی آنقدر کوتاه نیست که نتوانید از یک محصول مو روی آن استفاده کنید. مقدار کمی از یک نگهدارنده‌ی موی مات، آرایش موی شما را کامل می‌کند، و جلوی نازک شدن موهایتان را هم می‌گیرد.

چسب موی نامرئی برای آرایش موی کوتاه مناسب است. بافت سبک آن، به موها ظاهر طبیعی می‌دهد، و در عین حال آنها را محکم نگه می‌دارد.

اگر مطمئن باشید که پوست سرتان همیشه تمیز و عاری از باقی مانده‌ی محصولات شیمیایی است، به موهایتان کمک زیادی کرده‌اید.

از محصولات بدون روغن استفاده کنید، زیرا فولیکول‌ها را مسدود نمی‌کنند و به آنها آسیب نمی‌رسانند. پوست و پوست سر شما برای تغذیه و محافظت، چربی تولید می‌کند. اما گاهی اوقات، این غدد چربی بیش از اندازه فعالیت می‌کنند و باعث چرب شدن بیش از اندازه‌ی پوستتان می‌شوند. این مسئله فولیکول‌ها را مسدود می‌کند.

محصولات متعددی در بازار وجود دارند که به پاکسازی پوست سر و پاک کردن سبوم اضافی از آن کمک می‌کنند. من ترجیح می‌دهم که بجای تکیه به مواد شیمیایی، از محصولات حاوی مواد طبیعی استفاده کنم.

هنوز هیچ درمان جادویی برای ریزش مو وجود ندارد. اما یک روال مراقبتی خوب از پوست و مو، به شما کمک می‌کند که به مدت طولانی‌تری پوست سری سالم و مویی ضخیم‌تر داشته باشید.


❖ به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام لینکدین

نظر خود را بیان کنید