درمان چین و چروک پوست صورت با آب میوه طبیعی

طرز تهیه عصاره جادویی درمان چین و چروک؛

درمان چین و چروک پوست صورت با آب میوه طبیعی

قرار گرفتن در معرض نور خورشید، استرس ، سموم محیطی و فرایند طبیعی پیری می تواند کشسانی پوست را کاهش دهد و باعث بروز چین و چروک بر روی آن گردد.

چین و چروک اغلب به خاطر سطح پایین کلاژن در پوست ایجاد می شود. همانطور که می دانید کلاژن پروتئینی است که باعث حفظ کشسانی پوست  می شود و آن را محکم نگه می دارد.

استفاده از آب میوه های تهیه شده از میوه و سبزیجات تازه به خصوص آن هایی که مواد مغذی و آنتی اکسیدان های فراوانی دارند می تواند  به بهبود شرایط پوستی و سلامت آن کمک کند.

شما می توانید آب میوه و سبزیجات سالم را با هم ترکیب کنید  و یک نوشیدنی سالم و در عین حال خوشمزه داشته باشید.


آب مرکبات:

 همه کربات همچون پرتقال، گریپ فروت، نارنگی دارای سطح بالایی از ویتامین C هستند. این ویتامین برای تولید کلاژن ضروری است و به سلامت و سفتی پوست کمک می کند. در چنین شرایطی تولید چین و چروک پوست کاهش می یابد.

ویتامین C به درمان زخم هایی همچون بریدگی ها و کبودی ها نیز کمک می کند. این ویتامین به عنوان یک آنتی اکسیدان طبیعی اسیب ناشی از رادیکال های ازاد  بر روی بدن را کاهش می دهد.

رادیکال های ازاد فرآیند پیری  همچون بروز چین و چروک را تسریع می کنند . یک عدد پرتقال در برگیرنده 70 میلی گرم ویتامین C است.

یک عدد گریپ فروت کامل در برگیرنده  79 میلی گرم و نارنگی در برگیرنده 26 میلی گرم ویتامین C می باشد.  مقدار ویتامین C توصیه شده در هر روز از 75 الی 120 میلی گرم در روز برای بزرگسالان متغیر است.


آب انگور قرمز:

آب انگور قرمز به طور طبیعی در برگیرنده رسوراترول است که در پوست انگور یافت می شود.

رسوراترول یک ترکیب پلی فنولی است و به عنوان آنتی اکسیدان طبیعی در نظر گرفته می شود. یک وعده آب انگور قرمز بین 0.17 الی 1.3 میلی گرم از این ماده را دارد.

همانند ویتامین C، رسوراترول نیز از سلول ها در برابر اسیب رادیکال های ازاد محافظت می کند و همین امر فرآیند پیری را کند می سازد.

متخصصان بر این باورند که رسوراترول در افزایش دوره زندگی نیز می تواند مفید باشد هر چند برای تایید این ادعا به تحقیقات بیشتری نیاز است.


یک انتخاب غیر معمول: آب چغندر

شاید دوست نداشته باشید از چغندر یا آب آن برای بهبود شرایط خود استفاده کنید اما این سبزی مغذی می تواند آب شیرینی را برای شما ایجاد کند و به راحتی با سایر آب میوه ها و سبزیجات نیز ترکیب گردد.  چغندر خام به طور طبیعی فولات بالایی دارند.

یک پیمانه از چغندر برش خورده معادل یک دوم پیمانه آب چغندر تازه است و 148 میلی گرم فولات دارد. این موضوع بدین معنی است که یک دوم پیمانه از آب چغندر تازه در برگیرنده 25 الی 37 درصد از نیاز روزانه بدن به فولات می باشد.

فولات به  تولید DNA و RNA که بلوک سازنده بدن هستند کمک می کند. فولات یا مکمل های آن برای زمانی که در حال رشد هستید بسیار اهمیت دارد.

از آنجایی که فولات به تولید سریع بافت ها و سلول ها کمک می کند برای کمک به داشتن سلول های سالم و جدید ضروری است و پوست را تازه و جوان نگه می دارد.

همچنین بخوانید: خواص چغندر

آب هویج:

زمانی که این نوشیدنی از هویج خام و تازه تهیه می شود می تواند ویتامین A خوبی وارد بدن کند. یک پیمانه هویج خرد شده معادل یک چهار فنجان آب هویج تازه است و 1069 میلی گرم ویتامین A دارد.

این مقدار بیشتر از نیاز روزانه بدن برای ویتامین A است و می تواند برای زنان باردار نیز مفید باشد. برای زنان شیر ده، یک چهارم فنجان آب هویج تازه 82 درصد از نیاز روزانه شان به ویتامین A را تامین می کند.

ویتامین A یک آنتی اکسیدان طبیعی است و از بدن در برابر اسیب های رادیکال های ازاد محافظت می کند.

این ماده از پوست و غشاهای مخاطی محافظت می کند و باعث درمان سریع زخم می شود. همانند آب چغندر، آب هویج نیز شیرین است و می توان آن را با سایر آب میوه ها و آب سبزیجات ترکیب کرد.


نظر خود را بیان کنید