زندگی خوب یعنی چی؟ 6 عنصر یک زندگی عالی

یک زندگی شاد و موفق داشته باشید

زندگی خوب

ارزش‌هایی که اساس یک زندگی خوب را می‌سازند و تعجب نکنید اگر پول ، جزو آنها نیست !

به گزارش آلامتو به نقل از success؛ نمایش اصلی زندگی در حقوق ماهیانه نیست، در مرسدس بنز هم نیست. نمایش اصلی زندگی در میلیون‌ها دلار یا حساب بانکی و خانه نیست. نمایش اصلی زندگی در خوب زندگی کردن است.

باید مدام این سوال را بپرسیم: “برای من ، زندگی خوب چیست؟” و باید به دنبال لیست خواسته‌های‌مان باشیم؛ لیستی که شامل مواردی چون معنویت ، اقتصاد ، سلامتی ، روابط و تفریح و سرگرمی می‌شود. بنابراین، چه چیزی زندگی خوب را تشکیل می‌دهد ؟


 1. خلاقیت

اگر خلاقیت نداشته باشید و چیزی ایجاد نکنید نمی‌توانید شاد باشید. بازی زندگی، استراحت ندارد. بله، البته باید استراحت کنیم، اما تنها آن اندازه که نیروی لازم برای برگشتن و خلاقیت دوباره را کسب کنیم.

دلیل وجود فصل‌ها و دانه‌ها و خاک و نور خورشید و باران و معجزه زندگی چیست؟ برای آن‌که ببینید با آنها چه می‌توانید بکنید، برای آن‌که ببینید با دست‌های تان چه‌کار می‌توانید بکنید.


 1. دوستان خوب

دوستی، بزرگ‌ترین و قوی‌ترین سیستم حمایت‌گر در دنیاست ، بنابراین خودتان را محروم از این نعمت نکنید. هیچ‌چیزی جای دوستی را نمی‌گیرد و فواید فوق العاده‌ای دارد.

دوستان ما، انسان‌های شگفت انگیزی هستند که همه چیز را درمورد شما می‌دانند و همچنان دوست‌تان دارند. من یکی از عزیزترین دوستانم را وقتی 53 سالم بود در اثر سکته قلبی از دست دادم.

او تا حدی برایم خاص بود که می‌توانم بگویم اگر در یک زندان وحشتناک گرفتار می‌شدم و تنها اجازه داشتم یک تماس تلفنی داشته باشم ، حتما به دیوید زنگ می‌زدم. چرا ؟ چون او می‌آمد و نجاتم می‌داد. او را دوست واقعی می‌دانستم که می‌آید و نجاتم می‌دهد.

همه ما دوستان موقتی هم داریم که اگر مثلا در موقعیتی گرفتار شویم و با آنها تماس بگیریم خواهند گفت: ” اگر برگشتی خبرم کن تا با هم جشن بگیریم.” ما هم به دوستان موقتی احتیاج داریم و هم به دوستان خاص.


 1. فرهنگ شما

زبان ، موسیقی ، آیین و تشریفات ، سنت‌ها ، لباس ،… همه این‌ها آن‌قدر مهم هستند که باید آنها را زنده نگه دارید. منحصربفرد بودن همه ما ، وقتی باهم ترکیب شود ، باعث بقا ، انرژی ، قدرت ، نفوذ و درستی در دنیا می‌شود.


 1. معنویت

معنویت به شکل گیری اساس خانواده کمک کرده و ملت را می‌سازد. حواس‌تان باشد که تحصیلات و کار شما را از توجه به روح و روان‌تان باز ندارد زیرا همین بُعد وجود ماست که وجود و شخصیت ما را می‌سازد و از سایر موجودات متمایز می‌کند.


 1. چیزی را از دست ندهید

پدر و مادرم به من یاد دادند که چیزی را از دست ندهم ، نه بازی ، نه تئاتر ، نه سینما….

هرجایی که می‌توانید بروید و بلیط هر جایی را که امکانش هست تهیه کنید. همه چیز را ببینید و تجربه کنید. یک زندگی بانشاط داشته باشید ، اگر خوب زندگی کنید خوب هم پاداش می‌گیرید. اگر خوب زندگی کنید ، چهره‌تان آن‌را نشان خواهد داد و در نهاد صدای‌تان آشکار خواهد شد.

اگر خوب زندگی کنید ، چیزی منحصر بفرد و جادویی در مورد خودتان به وجود خواهد آمد. نه تنها زندگی شخصی‌تان بلکه زندگی حرفه‌ای‌تان را هم تحت تاثیر قرار خواهد داد و به شما شور و نشاطی می‌بخشد که هیچ چیز دیگری این قدرت را ندارد.


 1. خانواده و گروه کوچک‌تان

روی خانواده‌تان سرمایه گذاری کنید ، آنها هم روی شما سرمایه گزاری خواهند کرد ، به آنها انگیزه دهید ، آنها هم به شما انگیزه خواهند داد. به جزئیات مربوط به افراد نزدیک‌تان اهمیت دهید.

اگر پدری از خانه بیرون برود و در تمام روز همچنان بتواند بوسه دخترش را روی صورتش حس کند ، مرد قدرتمندی است. اگر مردی از خانه بیرون برود و همچنان بتواند فشار بازوان همسرش را دور خودش حس کند ، تمام روز شکست ناپذیر خواهد بود.

روابط خاص‌تان با افرادی که دورتان را گرفته‌اند به شما قدرت ، توان و نفوذ می‌دهد ، بنابراین ، این فرصت را از دست ندهید. روزهایی که سرتان شلوغ است ، هدف واقعی و دلیل تلاش‌تان را فراموش نکنید. جوری زندگی کنید که بتوانید نتیجه و ثمره‌ای را که دل‌تان می‌خواهد به‌دست آورید.


نشانه های یک زندگی ناموفق

5 علامت این‌که زندگی‌تان در مسیر درستش نیست

زندگی شاد و زیبا

زندگی کردن بدون هدف و امیدواری واقعا کار دشواری است و میتواند تک تک لحظات خوش شما را نابود کند، قبل از آنکه دیر شود برای حل مشکل برنامه ریزی کنید.

اکنون که این را می‌نویسم ، حس عمیقی از درک هدف در زندگیم دارم اما سالها پیش جوری زندگی می‌کردم و شغل‌هایی داشتم که معنا و مفهومی نداشتند. با این‌حال ، هرگز اشتیاقم را برای ارتباط برقرار کردن با هدفم کنار نگذاشتم.

وقتی آن طوری که می‌خواهید زندگی نمی‌کنید ، نشانه‌هایی که سعی دارند شما را به هدف‌تان سوق دهند نیز محو و نامشخص می‌شوند. اما وقتی در مسیر درست پیش می‌روید ، تکه‌های پازل ، شروع به جور شدن می‌کنند و به بخش‌هایی از زندگی‌تان که قبلا کمبودهایی داشته ، معنا و شفافیت می‌بخشند.


 1. فرسوده و خسته هستید.

بدن شما شدیدا به وضعیت روحی‌تان وابسته است.آیا احساس فرسودگی و ناتوانی می‌کنید ؟ روزهای‌تان از نظر هیجانی و احسای یکنواخت است ؟ هروقت متوجه شدید حال و هوای‌تان تغییرات بدی دارد ، از خودتان دلیلش را بپرسید.

به مرور زمان ، تصویری روشن و آشکار از چیزهایی خواهید داشت که دلیل این تناقضات احساسی و تغییرات توانی است.


 1. امروز و فردا می‌کنید.

زمانی که کاری که به آن مشغول بودم ، مغایر با شخصیت من بود ، انگار شروع هر پروژه‌ای برایم سخت و دشوار بود. و همان زمان فکر می‌کردم به درد این کار نمی‌خورم و خودم را با امروز و فردا کردن و پشت گوش انداختن فرسوده می‌کردم. و حالا می‌دانم که از آن کار وحشت داشتم چون به من اجازه استفاده از استعدادهای حقیقی‌ام را نمی‌داد.

بررسی کنید که در زندگی‌تان در چه چیزی تعلل دارید و دنبال نمونه‌ها بگردید. ببینید دوست دارید وقت و انرژی‌تان را صرف چه چیزهایی بکنید ؟ زمانی‌که این موارد را تشخیص دادید ، انرژی و هدف‌تان را روی آنها متمرکز کنید.


 1. نمی‌توانید زندگی‌تان را مدیریت کنید.

ممکن است دراماتیک به‌نظر برسد اما اگر جایی ایستاده‌اید که همه چیزهایی که برای‌تان رخ می‌دهد ، یک ماجرای بزرگ است ، باید خودتان را بررسی کنید. احتمالا استرس دارید و قادر نیستید از عهده مسائل بربیایید چون روح‌تان در آرامش نیست.

اکهارت تولی می‌گوید: ” استرس به این دلیل است که ” اینجا ” هستید اما می‌خواهید ” آنجا ” باشید.” از خودتان بپرسید ، اینجایی که هستم چه احساسی دارم ، همین الان ؟


 1. حسودی می‌کنید.

اگر به نوع زندگی دوستان و آشنایان‌تان حسودی می‌کنید ، احتمالا نشان‌دهنده این است که از زندگی‌تان راضی نیستید.

هر وقت حسودی‌تان شد ، از خودتان بپرسید ، چه چیزی در زندگی دوستم هست که دلم می‌خواهد در زندگی من هم باشد ؟ چه کارهایی می‌توانم بکنم که به آن برسم ؟


 1. خودتان را دوست ندارید.

برای این‌که خودتان را دوست داشته باشید ، باید موقعیت خودتان را در زندگی‌تان بپذیرید. و برای آن‌که موقعیت و شرایط خودتان را بپذیرید باید باور داشته باشید که در این لحظه ، در مسیر درست قرار دارید.

ببینید از کجا به این‌جا رسیده‌اید و چه‌قدر تلاش کرده اید ، سپاسگزار باشید و به خودتان بگویید که خودتان را دوست دارید و می‌پسندید ، دقیقا در همان‌جایی که ایستاده اید. این شروع ِ خلق یک زندگی راضی کننده و با هدف است.


نظر خود را بیان کنید