10 راه ساده برای درمان سرماخوردگی

آیا دوش آب گرم برای سرماخوردگی مفید است؟

راههای درمان سرماخوردگی,درمان سرماخوردگی

آلامتو : وقتی که هوا سرد می شود همه افراد حداقل یکبار سرماخوردن را تجربه می کنند. احساس درد در گلو، سردرد و بدن درد از نشانه های مهم سرماخوردگی است. به طورکلی هر فرد بزرگسال در یک سال سه مرتبه سرما میخورد و در یک سال 9 روز را بیمار است. در این مقاله نکات ساده ای را بیان می کنیم که می تواند به بهبود شما کمک نمایند.

نوشیدن آب

استاد و رئیس دپارتمان دانشگاه پزشکی ویلیام شافنر می گوید که نوشیدن آب و مایعات می تواند به روند بهبود شما کمک بکند و گلو درد و گرفتگی بینی را از بین ببرد.

راههای درمان سرماخوردگی,نوشیدن آب

غرغره کردن آب نمک

برای از بین بردن خارش گلو و گلو درد بهترین کار غرغره کردن آب نمک است. کافیست نیم قاشق چای خوری نمک را در یک لیوان آب گرم ریخته و آن را غرغره کندید. با اینکار می توانید التهاب در ناحیه گلو را کاهش داده و مواد زائد را تخلیه نمایید.

بینی خود را تمیز نگه دارید!

مطالعات نشان می دهد با استفاده از یک اسپری بینی شور بلافاصله پس از اولین علائم سردرد و سرماخوردگی، می توان تا حد زیاد بیماری را کنترل کرد. در این زمان گرفتن یک دوش آب گرم نیز کمک فراوانی به شما می کند چرا که رطوبت و گرما موجب می شود که گرفتگی بینی شما از بین برود.

مصرف قرص

درصورتیکه بیماری شما درمراحل اولیه باشد می توانید به کمک استامینوفن با آن مبارزه کنید و همچنین استامینوفن می تواند به عنوان یک مسکن عمل نماید.

درمان سرفه

پروفسور هارلی روتبارت بیان می کند که در زمان سرفه کردن بهترین درمان استفاده از عسل است. او که رئیس بخش اطفال و بیماری های عفونی می باشد اعلام کرد که مصرف یک تا دو قاشق غذاخوری عسل خوب و با کیفیت مناسب به همراه یک لیوان چای می تواند سرفه را تاحد چشمگیری کاهش دهد.

راههای درمان سرماخوردگی,درمان سرفه

یک روز استراحت کنید

وقتی که شما بیمار هستید بدن شما شروع به مبارزه با ویروس ها می کند. در این زمان بدن ضعیف شده و نیاز به استراحت دارد بنابراین سعی کنید حداقل یک روز استراحت کنید. همچنین وقتی شما بیمار هستید می توانید به راحتی همکاران و دوستان تان را نیز بیمار کنید بنابراین یک روز استراحت را فراموش نکنید.

راههای درمان سرماخوردگی,استراحت کنید

مایعات را فراموش نکنید

نوشیدن مقدار زیادی آب، آب میوه، چای و انواع سوپ به عنوان نهار می توانید علائم بیماری را تا حد زیادی کاهش دهد.

راههای درمان سرماخوردگی,مصرف سوپ در درمان سرماخوردگی

کمی نرمش کنید.

دکتر سدلر می گوید، یک ورزش و نرم بسیار سبک در زمان بیماری میتواند سیستم ایمنی بدن را تقویت نماید. البته او تاکید می کند که ضربان قلب شما نباید بیشتر از 100 در دقیقه بشود.

بهترین راه برای مبارزه با میکروب و ویروس

یک رژیم غذایی سالم میتواند به ایمنی بدن شما کمک نماید، بنابراین در وعده های غذایی خود از پروتئین که در گوشت، ماهی و حبوبات وجود دارد استفاده نمائید. همچنین مصرف سبزیجات در این دوران بسیار مفید خواهد بود. قبل از خواب، یک دوش آب گرم نیز کمک می کند که راحت تر بخوابید.

راههای درمان سرماخوردگی,غذای مناسب برای درمان سرماخوردگی

اما اخرین راه

راههای درمان سرماخوردگی,10 راه ساده برای درمان سرماخوردگی

اگر شما احساس تهوع و یا تب و سردرد شدید داشتید حتما با پزشک خود صحبت کنید چرا که ممکن است شما آنفلونزا یا عفونت شدیدی در بدن خود داشته باشید که نیاز به درمان توسط پزشک داشته باشید. در بسیاری از مواقع علائم سرماخوردگی و آنفلوآنزا و عفونت مشترک است بنابراین باید مراقب باشید.


نظر خود را بیان کنید