سامانه ارسال انبوه پیام کوتاه چیست؟

بازاریابی پیامکی چه مزایا و معایبی دارد؟

پنل اس ام اس

پنل ارسال اس ام اس چیست؟ پنل ارسال اس ام اس یک نرم افزار (اسکریپت) تحت وب میباشد که امکان ارسال و دریافت پیامک را از طریق اینترنت فراهم میکند.

این پنل ها برای ارسال اس ام اس نیاز به سخت افزار جانبی مانند GSM Modem و یا سیم کارت ندارند! با استفاده از این پنل ها امکانات زیادی در دسترس شخص قرار میگیرد، نظیر پنل ارسال پیامک انبوه، ارسال بر اساس کد پستی، ارسال منطقه ای و …. شرکت های زیادی اقدام به راه اندازی سرویس های پنل ارسال پیامک کرده اند

تفاوت پنل ارسال اس ام اس با مودم جی اس ام چیست؟

  • در پنل های اس ام اس نیاز به سخت افزار جانبی مانند GSM Modem وجود ندارد
  • سرعت پنل ارسال پیامک در پنل های ارسال اس ام اس بسیار بیشتر از مودم جی اس ام میباشد (در حدود ۲۰۰۰ تا ۳۰۰۰۰ پیامک در دقیقه)
  • پنل های ارسال اس ام اس نیاز به سیم کارت ندارند
  • امکان پنل ارسال پیامک با شماره های اختصاصی (پیش شماره های ۱۰۰۰، ۲۰۰۰ و ۳۰۰۰) فقط در پنل های اس ام اس وجود دارد
  • امکانات پنل های ارسال اس ام اس در مقایسه با GSM Modem بسیار زیاد است.

مجریان رسمی ارائه دهنده پیامک در ایران:

  • شرکت رهیاب به عنوان تنها مرکز رسمی ثبت شماره اختصاصی پیام کوتاه با پیش شماره ۱۰۰۰ از سوی شرکت ارتباطات سایر منتخب شده است.
  • شرکت آتیه به عنوان تنها ارائه دهنده خدمات پیام کوتاه با پیش شماره ۲۰۰۰ در ایران می باشد.
  • مرکز گسترش فناوری اطلاعات (مگفا) تنها ارائه دهنده خدمات پیام کوتاه با پیش شماره ۳۰۰۰ در ایران می باشد.

برخی از ویژگی‌های بارز سامانه پیام کوتاه:


استفاده از بازاریابی پیامکی چه مزایا و معایبی دارد؟

sms-marketing

آیا می خواهید برای کسب و کارتان شروع به بازاریابی پیامکی کنید؟ بهتر است قبل از شروع برنامه خود با اصلی ترین معایت و مزایای این روش بازاریابی آشنا شوید.

به گزارش آلامتو به نقل از پیام افراز ؛ عمده ترین دلایل استقبال از SMS را می توان در صرفه اقتصادی، اطلاع رسانی آزاد، امنیت نسبی و پاسخگویی به نیازها و ارائه خدمات دانست. در نتیجه با در نظر گرفتن کارکردهای SMS به عنوان رسانه در امور اطلاع رسانی، تبلیغاتی، فعالیت های شخصی و محرمانه، پاسخ خودکار، برگزاری مسابقه و قرعه کشی، می توان از استقبال مردم بهره مند شد، البته این روش بازاریابی نیز مثل همه روش های دیگر معایبی نیز به همراه دارد:

مزایای بازاریابی پیامکی

▪ دسترسی آسان به مشتری

این روزها همه با خودشان گوشی تلفن همراه دارند. روز به روز تعداد افرادی که کانال های ارتباطی آنها از طریق تلفن همراه توسعه می یابد، در حال افزایش است. این مساله فرصتی را به وجود می آورد تا افرادی که کسب و کاری دارند در هر موقعیتی به مشتری خود دسترسی داشته باشند. با بازاریابی هدفمند برای مشتریانتان می توانید کسب وکار خود را با صرف هزینه و زمان کمتر توسعه دهید.

▪ سریع و همگانی بودن

بهتر است فعالیت های بازاریابی پیامکی هدفمند باشد و تنها مشتریانی را مدنظر قرار دهد که در کسب وکار در ارتباط با شما هستند و دوست دارند اخبار کاری شما را بشنوند، در این صورت به افرادی نزدیک می شوید که تمایل دارند از تلاش های شما برای انجام کسب وکار مطلع شوند و نقش مهمی در موفقیت بازاریابی پیامکی ایفا می کنند. در بازاریابی پیامکی، یک پیام کوتاه برای مشتری ارسال می شود که لازم است فرد مورد نظر تنها چند ثانیه برای خواندن آن زمان صرف کند، در حالی که در بازاریابی اینترنتی یا پستی، بیشتر افراد ایمیل ها را نمی خوانند یا ممکن است پیام شما به spam فرستاده شود.

▪ هزینه کم، بازدهی بالا

طبق آمارهای جهانی، احتمال باز کردن متن تبلیغات پیامکی (اگر ارسال به صورت هدفمند و با اجازه مشتری باشد) ۹۷ درصد است و بیشتر پیام ها در اولین ساعتی که آن را می فرستید، خوانده می شوند. این کار بسیار موثر است و میزان بازدهی ۲۰ تا ۷۰ درصد دارد (میزان بازدهی بازاریابی اینترنتی تنها ۱۵ درصد است.) به علاوه، نسبت به دیگر روش های بازاریابی که قبلا استفاده می کردید، هزینه بسیار کمتری دارد.

▪ بالا بودن میزان یادآوری و به خاطرسپاری پیام

چون این پیام ها به طور مشخص و به وسیله شخصی ترین رسانه ارسال می شود، در ذهن گیرنده پیام نقش می بندد و از قدرت اثرگذاری بالایی برخوردار است.

▪ امکان ذخیره سازی پیام و ارسال آن برای دیگر افراد

در صورتی که پیام دارای جذابیت باشد و محتوای آن افراد را به ارسال آن تشویق کند، بازاریابی ویروسی محقق می شود که می تواند کارایی تبلیغات را به صورت تصاعدی افزایش دهد و شرکت را از مزایای بی شمار آن منتفع سازد.

▪ افزایش وفاداری مشتری

انجام یک تجارت موفق با مشتری یعنی تکرار معامله برای دفعات بعد. بازاریابی پیامکی با میزان بازدهی بالاتر باعث می شود مبنای جدیدی در روابط با مشتری ایجاد کنید و همچنین مشتری های فعلی خودتان را به موقع از تلاش ها و معاملات خود مطلع کنید. اطلاعات به موقع و هدفمند باعث می شود مشتری برای معامله های بعدی بیشتر به شما مراجعه کند، به خصوص مشتری هایی که دایما با موبایل هایشان سروکار دارند.


معایب بازاریابی پیامکی

▪ محدودیت فضای تبلیغ

پیامک های تبلیغاتی به شرکت های تبلیغ کننده فضای تبلیغاتی کمی می دهد؛ یعنی با کمترین تعداد کلمات باید پیام خود را برسانند و به علاوه نمی توانند جلوه های صوتی یا تصویری به پیام های خود اضافه کنند؛ این مساله خلاقیت تبلیغ کننده را از بین می برد.

▪ تکرار ناپذیری

از دیگر معایب بازاریابی پیامکی این است که برخلاف تبلیغات رادیو و تلویزیون نمی توان آن را بارها تکرار کرد، مگر اینکه هر بار از متن های مختلفی استفاده شود، البته این کار نیز اثر اولیه را نخواهد داشت.

▪ پی گیر نبودن مشتری

در نهایت، درگیر کردن مشتری در امور بازاریابی و تشویق وی برای دریافت مستمر پیام های شرکت شما روی گوشی موبایل، همیشه کار آسانی نیست. پیام هایی که بدون اجازه مشتری فرستاده می شوند، معمولا مورد توجه قرار نمی گیرند و احتمال این که مشتری آن را باز نکند زیاد است.

نظر خود را بیان کنید