عروسی

برای اینکه مراسم عروسی شما عالی و بدون هیچ عیب و نقصی برگزار شود، فشارهای زیادی وجود دارد. هرچه باشد این جشن را یک بار در زندگی تجربه می کنید، بنابراین کاملا قابل درک است که شما بخواهید همه چیز خیلی خوب پیش رود.

خوشبختانه، چند چیز وجود دارد که شما می ‌توانید برای کاهش استرس عروسی خود انجام دهید و در حالی که ممکن است غیر منطقی باشد انتظار داشته باشید که ازدواج شما یک تجربه کاملا بدون استرس باشد.

  1. آن را برنامه ‌ریزی کنید.

یکی از راه های مبارزه با استرس عروسی، برنامه ریزی برای آن است: مطمئن شوید یک استراتژی مناسب برای عروسی ایجاد کرده اید که خاص و قابل کنترل است.

Sharokina Pazand،  مدیر رویدادهای Citygirl در شیکاگو، بر اهمیت دادن زمان کافی برای رسیدن به همه چیز تاکید می‌ کند. پازند می گوید: “من همیشه پیشنهاد می کنم همه چیز را گام به گام در برنامه ریزی قرار دهید.”

مدتی قبل از جشن عروسی تان همه چیز را به درستی برنامه ریزی کنید، اگر همه کارهایتان را به دقیقه نود موکول کنید به جایی خواهید رسید که فروشندگان در دسترس نیستند و شما ممکن است هر چیزی را از قلم بیاندازید و فراموش کنید.

برنامه ریزی نکردن و همه کارها را به نزدیک عروسی موکول کردن فقط و فقط استرس شما را زیادتر خواهد کرد.

پازند پیشنهاد می کند که برنامه هایتان را به طور کامل بنویسید تا همه چیز راحت و بدون استرس به بهترین نحو انجام شود.

تقویم دستی و یا دیجیتالی فرقی نمی کند، با هرکدام که راحت تر هستید برنامه هایتان را مو به مو در آن وارد کرده، این کار گام مهمی در کاهش استرس عروسی محسوب می شود.

به محض قرار گذاشتن با فروشنده و یا رزرو کارهای عروسی آن را سریعا در تقویم وارد کنید و سریعا آن را یادداشت کنید. یا اگر به دنبال چیزی کمی سازمان ‌یافته تر هستید، می ‌توانید از یک سیستم مدیریت پروژه مانند asana یا یک چک لیست قبل از ازدواج استفاده کنید.

کارهای عروسی تان را به چند مرحله تقسیم کنید، از دید کلی خود برای عروسی و بودجه تان شروع کنید، و از آن به سایر موضوعات بپردازید.

همچنین بخوانید: باورهای اشتباه در مورد عروسی
  1. در مورد پول صحبت کنید.

یکی از بزرگترین دلایل استرس ازدواج پول و مسائل مادی است.

دقت کنید که برای جلوگیری از هرگونه مشکلات مادی در مورد بودجه خود با همه طرف‌ های درگیر از جمله همسرتان، هر دو خانواده ( اگر مشارکت مالی داشته باشند) و برنامه ‌ریز عروسی تان صحبت کنید.

هزینه‌ های مربوط به عروسی می‌ تواند مربوط به عجیب ‌ترین جاها باشد و شما می‌ خواهید مطمئن شوید که برای هر چیزی آماده هستید.

  1. یک برنامه ریز عروسی را استخدام کرده و یا از دوستان خود برای این منظور کمک بگیرید.

اگر شما بتوانید هزینه آن را بپردازید، این ایده بسیار خوبی است که یک برنامه ‌ریز عروسی خوب را استخدام کنید.

نه تنها او استرس اضافی عروسی را کاهش می دهد، بلکه می ‌تواند به شما کمک کند که رویای ازدواج رویایی خود را به واقعیت تبدیل کنید.

Hovik Harutyunyan، مالک رویدادهای Harutyunyan در لس ‌آنجلس، می ‌گوید: “برنامه‌ ریز شما به میانجی گری در مسائل و اختلافات کمک خواهد کرد. آن‌ ها یک بودجه واقعی را مد نظر قرار می دهند که می تواند تمام هزینه‌ های پیش‌ بینی‌ شده را مشخص کند و توصیه ‌های آن‌ها برای سالن‌ های با کیفیت عالی و فروشندگان بیش ‌ترین ارزش افزوده را خواهد داشت.”

این فرصت خوبی برای شما است که با شریک زندگی خود نیز کار کنید، به خصوص زمانی که با او در حال قدم زدن در راهرو هستید، مطمئن شوید که دو نفر در حال افزایش حجم کاری هستید.

در مورد تمام کارها و برنامه هایتان با همسرتان مشورت کرده و از او نیز نظر بخواهید.

Harutyunyan به ما یادآوری می ‌کند : “در عروسی توافقات موضوع مهمی هستند. به یاد داشته باشید که این روز فقط روز شما نیست، یک روز است که باید توسط رویاهای ترکیبی هر دو شما طراحی شود. اجازه دادن به امتیازات یک دیگر به مراتب ارزشمندتر از بحث در مورد آن چیزی است که باید یکی از عجیب ترین دوران زندگی شما باشد”

  1. از خودتان مراقبت کنید.

قبلا نیز در این مورد گفته ایم اما دوباره تکرار می کنیم: “مراقبت از خود بسیار مهم است” کلاس یوگا یا هر چیز دیگر، فرقی نمی کنید، فقط باید نفس عمیق بکشید و تمرکز کنید و استرس را از خود دور کنید.

استرس می ‌تواند تاثیر مخربی بر سلامت شما داشته باشد، از جمله این تاثیرات می توانیم به فشار خون بالا، بیماری قلبی، دیابت، چاقی، افسردگی و اضطراب اشاره کنیم. پازند معتقد است: “سپری کردن زمانی به دور از حرف و حدیث های عروسی بسیار مهم است”

اختصاص دادن زمانی برای ریلکس کردن و رها شدن از استرس های عروسی در برنامه هایتان به دور کردن استرس های اضافی عروسی کمک موثری می کند. زمانی را با دوست هایتان بگذرانید و تفریح کنید و از هر اضطراب و استرسی دور شوید.

  1. ورزش کنید.

قرار دادن تمریناتی ورزشی در برنامه روزانه تان به طوری چشمگیر استرس را از لحظه هایتان دور می کند و راه بسیار خوبی در جهت به دست آوردن آرامش تان خواهد بود.

پازند توصیه می کند که زوج های فعال در نظر داشته باشند با هم به تمرینات ورزشی بپردازند. این کار نه تنها راه خوبی برای حفظ آرامش هر دو نفر است، بلکه به عنوان یک زمان آزاد بحث و گفتگو در مورد عروسی نیز اهمیت دارد.

همچنین بخوانید: تمرینات ورزشی مخصوص قبل عروسی
  1. نه گفتن را یاد بگیرید.

با وجود تمام تلاش ‌ها، شما قادر نخواهید بود همه را راضی نگه دارید.

این یک درس سخت برای یادگیری است، اما یکی از ارزشمندترین چیزها است. بیایید قبول کنیم که هر کاری هم انجام دهیم باز عده ای از ما دلخورند، پس با این حال چرا خودمان را برای چیزهایی که نمی خواهیم اذیت کنیم؟

شما باید سود و هزینه هر تصمیمی که می گیرید را محاسبه کنید و تصمیمی را بگیرید که در این شرایط به نفع شماست.

آیا “نه گفتن” به موضوعی تاثیری در آینده شما دارد؟ آیا این کار از هزینه و یا استرس شما می کاهد؟ اگر پاسخ شما مثبت است، پس حتما این کار را انجام دهید چرا که ارزش آن را دارد.

  1. به خاطر داشته باشید که چرا این کار را انجام می‌دهید.

فرآیند برنامه ‌ریزی عروسی می ‌تواند طاقت ‌فرسا باشد، اما اجازه ندهید که استرس های آن شما را از هدف نهایی منحرف کند: شما می‌ خواهید با عشق زندگی خود ازدواج کنید و همین هدف به تنهایی ارزش تمام این استرس ها را دارد.

همه چیز باید قبل از روز عروسی انجام شود، و این کاملا خوب است و به گفته Pazand مهم است به یاد داشته باشید که به استراحت نیز نیاز دارید.

او می گوید: “مهم نیست که چه تصمیماتی می ‌گیرید، شما یک عروسی فوق ‌العاده خواهید داشت، چرا که هر دوی شما یکدیگر را پیدا کرده ‌اید و همدیگر را دوست دارید”.

فقط بر روی اولویت ‌های خود تمرکز کنید و بر روی آنچه را که می ‌توانید کنترل کنید کار کنید.

  1. کمال گرایی را رها کنید.

قبل از روز بزرگ عروسی من هیچ کس به من نگفت که روز عروسی شما می تواند یکی از روزهای پر دردسر زندگی تان باشد. ارزشش را داشت؟ کاملا.

با این حال، می توانم صادقانه بگویم روز عروسی من یکی از بدترین و البته بهترین روزهای زندگی من بود. من در روز عروسی ام درست یک ساعت قبل از مراسم شاهد یک تصادف رانندگی مرگبار بودم.

روز عروسی تقریبا هیچ وقت عالی نیست، تنها چیزی که اهمیت دارد این است که شما با فردی که دوستش دارید ازدواج می ‌کنید و همه چیز به دنبال آن خواهد آمد.

آیا در روز عروسی من همه چیز عالی بود؟ قطعا خیر!

در چنین مراسم هایی انتظار برگزار شدن بدون هیچ عیب و نقصی فقط شما را مضطرب تر می کند. قطعا همه تلاش می کنند تا عروسی به بهترین نحو برگزار شود اما برخی از اتفاقات کاملا پیش بینی نشده هستند.

Harutyunyan می گوید: “به خودتان فشار زیادی وارد نکنید، عروسی شما قرار نیست یک مهمانی پر استرس و پر هزینه با ۸۰۰ نفر مهمان از نزدیک‌ ترین دوستان شما باشد. این همان لحظه ‌ای است که با بهترین دوست خود شریک زندگی می‌ شوید و برای همه کسانی که اهمیت می دهند، جشن شما در آن لحظه بدون توجه به اتفاقاتی که رخ می ‌دهد، شگفت ‌آور خواهد بود .”

به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین

نظر خود را بیان کنید