بهترین پارک های تفریحی جهان + عکس

10 پارک تفریحی برتر جهان

آیا از ترشح بیشتر آدرنالین در خون‌تان استقبال می‌کنید؟ پس پارک‌های تفریحی را به شما پیشنهاد می‌کنیم؛ جایی که ضربان قلب‌تان به شدت بالا می‌رود. همه ما نیز اغلب یک‌بار به پارک‌های تفریحی شهر خودمان رفته‌ایم؛ هر چند از نظر میزان هیجان و البته استاندارد، فرسنگ‌ها با دیگر نقاط جهان فاصله داریم؛ اما همین هم برای اکثرمان شادی بخش و مهیج بوده است.

اسکله سانتا ماریا، کالیفرنیا، آمریکا

این لنگرگاه از 1909 تا کنون وظیفه سرگرم کردن مردم را برعهده داشته است. در این پارک که در ساحل اقیانوس قرار گرفته، علاقمندان می‌توانند از چرخ و فلکی کلاسیک، صدها نوع بازی گوناگون، آکواریوم و دیگر عناصر جذاب و سرگرم‌کننده لذت ببرند. گردونه این پارک از انرژی خورشیدی نیرو گرفته و رولرکاستر آن در اطراف پارک می‌چرخد.

بهترین پارک های تفریحی جهان,santa-monica-Bobby-Gibbons-600x397

بهترین پارک های تفریحی جهان,santa-monica-Celso-Diniz-600x299

بهترین پارک های تفریحی جهان,santa-monica-Neil-Kremer-600x394

پارک تفریحی پورتا ونتورا (PortAventura)، اسپانیا

این پارک که در امتداد کوستا براوا (ساحل خشن) و کوستا دورادا (ساحل طلایی) در جنوب بارسلونا قرار گرفته، حقیقتا سرگرمی‌های شگفت انگیز و مهیجی ارائه می‌دهد. اینجا توسط دهکده‌های مدیترانه‌ای و آرامی احاطه شده است. سالانه 4 میلیون نفر از این پارک دیدن می‌کنند. پارک پورتاونتورا همچنین به گردش‌گران پیشنهاد امتحان فیوریس باکوی (Furius baco) معروف را نیز می‌دهد؛ رولرکاستری که به سرعت 135 کیلومتر بر ساعت، مردم را بالا و پایین می‌برد و سریع‌ترین رولرکاستر اروپا به شمار می‌رود.

بهترین پارک های تفریحی جهان,spain-600x337

بهترین پارک های تفریحی جهان,spain-Anna-Masip-600x398

بهترین پارک های تفریحی جهان,spain-Frederic-Ansermoz-600x450

پارک کالاوی(Calaway)، آلبرتا، کانادا

پارکی با محیطی دوستانه و خانوادگی که مجموعه‌ای قابل توجه از انواع سواری را برای سنین مختلف ارائه می‌کند. این پارک همچنین مأوای اجرا‌کنندگان خیابانی، شعبده‌بازان،‌ دلقک‌ها و نمایش‌دهندگان می‌باشد. اینجا یکی از بزرگ‌ترین و سرگرم کننده‌ترین پارک‌های تفریحی کشور کانادا به شمار آمده که در تمام طول سال، پذیرای علاقمندان و دوست‌داران هیجان و شادی است.

بهترین پارک های تفریحی جهان,canada-Cneyd-Demirci-600x399

بهترین پارک های تفریحی جهان,canada-Doug-Zwick

بهترین پارک های تفریحی جهان,canada-Luke-Casey-600x396

پارک سرگمی فان فار، میناتومیرای(Minato Mirai) ، یوکوهاما، ژاپن

وقتی پای تکنولوژی به میان می‌آید، ژاپن در صدر قرار می‌گیرد. این پارک تفریحی، تمامی سواری‌های رایج و رولرکاسترهای معمول را دارا بوده که با پیچ و خم‌های دیوانه‌کننده‌ای همراه شده‌اند. به عنوان نمونه یکی از رولرکاسترها به درون آب شیرجه زده و ناپدید می‌گردد و باقی مسیر را از میان راهرویی در زیر آب ادامه می‌دهد. تنها کافی است دست چشم بادامی‌ها به چیزی بخورد تا آن را به مراتب هیجان انگیزتر کند؛ مثل چرخ و فلک کاسمو کلاک 21 که دارای نمایش‌های نوری هم می‌شود.

بهترین پارک های تفریحی جهان,yokohama-600x442

بهترین پارک های تفریحی جهان,yokohama-hiropyon-600x399

بهترین پارک های تفریحی جهان,yokohama-OaKy-Isra-600x397

بهترین پارک های تفریحی جهان,yokohama2-600x298

گاردالند، دریاچه گاردا، ایتالیا

بزرگ‌ترین پارک تفریحی کشور ایتالیا که از انواع گوناگون رولرکاستر و سواری‌های آبی برخوردار است. این پارک مملو از درختان تزئین‌شده زیبا، مجسمه و پیکره‌های با شکوه است. بازدیدکنندگان از این پارک زیبا، می‌توانند در هتلی قلعه مانند اقامت کنند. آکواریوم حیات دریایی، زندگی گونه‌های گوناگون آبزیان و محیط طبیعی زیست آنان را بازسازی نموده است.

بهترین پارک های تفریحی جهان,gardaland-600x329

بهترین پارک های تفریحی جهان,gardaland-Mario-Bonizzato-600x600

بهترین پارک های تفریحی جهان,gardaland-Wolfgang-Payer-600x393

جزیره سنتوسا، سنگاپور

کل جزیره در خدمت اهداف سرگرمی‌سازی قرار گرفته است. از رولرکاستر گرفته تا سواری‌های آبی، گلف و پارک حیوانات در اینجا مشاهده می‌شود و موضوع کلی پارک برگرفته از محصولات استودیوی یونیورسال است. این جزیره تمام نیازهای شما را برطرف می‌کند. دو هتل نیز در آن قرار گرفته است تا اسکان شما را در این فضای رویایی امکان‌پذیر سازند. اینجا یکی از بزرگ‌ترین پارک‌های تفریحی آسیا بوده که سالانه 5 میلیون نفر بازدید‌کننده دارد.

بهترین پارک های تفریحی جهان,sentosa-600x401

بهترین پارک های تفریحی جهان,sentosa-Donato-Scarano-600x398

بهترین پارک های تفریحی جهان,sentosa-Frozen-Image-Photography-600x280

بهترین پارک های تفریحی جهان,sentosa-Pasha-Ivaniushko-600x398

پراتر، وین، اتریش

در میان اسباب سرگرمی و سواری، بی‌شک پراترتورم (Proterturm) یکی از مهیج‌ترین‌ها به حساب می‌آید. این تاب بلند با ارتفاعی معادل 117 متر؛ بلندترین تاب جهان در نوع خود می‌باشد. پارک تفریحی پراتر در شهر تاریخی وین، کاملاً رایگان بوده و تنها می‌بایست برای بخشی از سرگرمی‌های آن پول پرداخت کرد. بنابراین اینجا بهترین مکان برای جستجوی سرگرمی و البته هیجان به شمار می‌آید.

بهترین پارک های تفریحی جهان,prater-Georg-Tueller-600x449

بهترین پارک های تفریحی جهان,prater-Ren-Hui-Yoong-600x360

بهترین پارک های تفریحی جهان,prater-Roberto-Boni-600x400

پارک تفریحی نوئه بلز(Knoebels) ، پنسیلوانیا،‌ ایالات متحده

تعدادی از انواع معمول رولرکاستر و البته رولرکاسترهای جدیدتر در اینجا یافت می‌شوند. رولرکاستر چوبی پارک، چرخ و فلک 1913 و سواری در خانه تاریک جن زده، حسی تاریخی به بازدید‌کنندگان منتقل می‌کند. اینجا هم مبلغی به عنوان ورودی دریافت نشده و خدمات رایگان است.

بهترین پارک های تفریحی جهان,knoebels

بهترین پارک های تفریحی جهان,knoebels2

بهترین پارک های تفریحی جهان,knoebels3

شهربازی والت دیزنی، اورلاندو، فلوریدا، آمریکا

اگرچه تعداد زیادی شهربازی والت دیزنی در سراسر جهان وجود دارند، اما این پارک از اقبال بیشتری در میان گردش‌گران برخوردار بوده و سالانه 52.5 میلیون نفر از آن بازدید می‌کنند. همچون پارک تفریحی کالیفرنیا، اینجا نیز از حال و هوای کلاسیک و آثار دیزنی برخوردار بوده؛ چرا که خود والت دیزنی آن را طراحی نموده است. جهانی سرگرم‌کننده در دل قصه‌های پریان که خاطره‌ای بس فراموش‌نشدنی را در ذهن افراد و به ویژه کودکان برجای می‌گذارد.

بهترین پارک های تفریحی جهان,disney-Anya-Rumiantseva-600x420

بهترین پارک های تفریحی جهان,disney-David-Pope-600x397

بهترین پارک های تفریحی جهان,disney-Hank-Klassen-600x387

بهترین پارک های تفریحی جهان,disney-Timothy-Tichy-600x399

سدار پوینت (Cedar Point)، اهایو، آمریکا

این پارک دارای 16 رولرکاستر می‌باشد که از نظر تعداد، رتبه دوم را در جهان از آن خود نموده است. همچنین محوطه بازی کودکان و پارک آبی از دیگر امکانات آن به شمار می‌روند. یکی از این رولرکاسترها با عنوان گیت‌کیپر (Gate keeper)که اواخر سال گذشته افتتاح شد، با 52 متر ارتفاع، بلندترین در جهان می‌باشد. همه چیز در این پارک حول محور سواری‌کردن می‌گردد.

بهترین پارک های تفریحی جهان,Top-10-Amusement-Parks---Places-to-See-In-Your-Lifetime-2014-01-24-00-54-41

بهترین پارک های تفریحی جهان,cedar2-600x268

بهترین پارک های تفریحی جهان,cedar3


نظر خود را بیان کنید