تعبیر خواب آویختن

دیدن آویختن در خواب به چه معناست؟

تعبیر دیدن آویختن در خواب چیست؟

به دار آویختن در خواب چه تعبیری دارد

آویختن اینجا به معنی آویخته شدن آمده نه با میل و رغبت و اراده، چنگ زدن به جائی آویزان شدن منظور اینجا از آویختن به دار آویخته شدن است که چون در خواب نامه های سنتی تحت این عنوان ذکر شده. با این تعریف اگر کسی ببیند که در خواب او را به حکم قانون و به دست مجریان قانون به دار آویخته اند از طریق همان قانون به حشمت و جاه و مقام می رسد و چند سر و گردن از اقران خویش بالاتر می رود.

اگر کسی در خواب ببیند که او را به دار آویخته اند و مردم ازدحام کرده اند و به او نگاه می کنند به هیچ وجه بد نیست و بر عکس بسیار نیکو است چون بیننده خواب به شمارش آن ها که پای دار جمع شده اند ستایشگر و آفرین گو خواهد داشت و بر کسانی که تعدادشان کم نیست برتری می یابد.

روی هم رفته به دار آویخته شدن بالا رفتن است و برتری یافتن است ولی در یک مورد بد هست و آن این که بیننده خواب ببیند طناب پاره شده و از اوج به پائین افتاده. این در بیداری برای مرد به دار آویخته شده بد نیست اما در خواب نشان آن است که از مقامی ساقط می گردد و احترامش از بین می رود.


☺ تعبیر خواب «آویختن» برای من چیست؟

اگر در خواب‌تان «آویختن» را دیده اید اما تعبیرخواب فوق جوابگوی شما نیست ابتدا بخش نظرات را بخوانید و در صورتی که همچنان به تعبیر خواب خود نرسیدید؛ جزئیات خواب‌تان را در بخش نظرات ارسال کنید تا به آن پاسخ مناسبی داده شود.

✚ کاربر گرامی نظرات تکراری پاسخ داده نخواهد شد. لطفاً بخش نظرات را با دقت مطالعه فرمایید.


53 دیدگاه

 1. Soma.

  سلام خواب دیدم دارم از کوچه هایی که قدیم انجا زندگی میکردیم با ماشین رد میشم چن نفر طناب گردنشون بود از پشت خونه هاشون اویزون شده بودن اخرین بار ی زن و مرد بودن مرده منو دید منتظر بود نجاتش بدم ولی از ترس اینکه ممکنه خودمم اینجوری بشم نرفتم

 2. ممد ۱

  شوهر خاله ام یک ماه است که مرده خواب دیدم او با دست چپ خود از آرنج آویزان کرده است وصحبت می کرد با من اما نمی‌دانم چه میگفت

 3. مژگان

  شوهر خاله ام یک ماه است که مرده خواب دیدم او با دست چپ خود از آرنج آویزان است وصحبت می کرد با من اما نمی‌دانم چه میگفت

 4. میلاد

  سلام خسته نباشید ببخشید من دم صبح خواب دیدم یه مشت مروارید از دل ماهی که آبپز شده بود بیرون آوردم بعد دیدم مروارید ها نرم شدن از کسی که کنارم بود پرسیدم مروارید نرمه گفت آره البته تو خواب پرسیدم ازش بعد یهو خواب دیدم چند تا جنازه تو کاور مشکی بودن که اعدام شده بودن بعد یه بنده خدایی یه دعا خوند همه جنازه ها شروع کردن به تکون خوردن بعد از کسی پرسیدم اینا چرا تکون می‌خوردن گفت اعدام که شدن هنوز جون تو بدنشون مونده‌..یکی از اعدامی ها هم زنده مونده بود بعد خواست فرار کنه گرفتن بردنش که دوباره اعدامش کنند… ممنون میشم تعبیر خواب هامو بگید تشکر

 5. معصومه خسروی

  سلام ، من خواب دیدم که به یه مکانی رفتیم با خانواده بعد یه چهار نفر دختر یهویی پشت سر هم خودشون رو حلقه آویز کردن با بدن لختاین ینی چی؟

 6. سارا

  سلام،خواب دیدم که سوار بر پشت وانتی از میان شهری می‌گذشتم از ابتدای شهر بر در مغازه ها تعدادی از مردم رو به دار آویخته بودن،تعبیرش چی هست؟ممنونم

  • تعبیر خواب

   با سلام
   این خواب برای شما ممکن است به این تعبیر باشد که در اینده نه چندان دور کسی و یا چیزی را به عدالت قضاوت خواهید کرد که برای شما خیر است و نباید از این جهت نگران باشید.
   سربلند و پیروز باشید

 7. مجید

  سلام . من امروز بعد از ظهر خواب دیدم برادرم رو دارزدن البته ما با چشم خودمون ندیدیم وقتی اومدیم چوبه دار رو دیدیم فقط چند قطره خون از اون چوبه دار می‌چکید و جسد برادرم ناپدید شده بود انگار گوشت و استخوان برادرم رو برده بودن و چیزی ازش نمونده بود اونم ظرف چند دقیقه. منو ۴ یا ۵ نفر این صحنه رو دیدیم . لطفاً تعبیر خواب منو بگید .

  • تعبیر خواب

   با سلام
   دیدن این خواب بر خلاف انچه که شما حس می کنید در تعبیر خواب به خیر امده است و نشان از اصلاحی در امور ایشان می تواند باشد و از این رو برای ایشان خیر است و نگران ان نباشید.
   سربلند و پیروز باشید

 8. بنیامین

  سلام ، من خواب دیدم تو خونه ی خودم تحدید به اعدام شدم و تا پای اعدام رفتم ولی اعدام نشدم و همچنین تموم دوستام جمع شده بودن و داشتن گریه میکردن برام و همچنین من و پدرمم داشتیم گریه میکردیم و اونی که داشت منو به دار اویزون میکرد پدرم بود تعبیرش چی میتونه باشه؟

  • تعبیر خواب

   با سلام
   ممکن است این خواب برای شما به این معنا باشد که در اینده از طرف کسانی قضاوت خواهید شد که خیر است و ممکن است به خیری و شادی شما را رساند و از این رو خیر است.
   سربلند و پیروز باشید

 9. marziyehjokgd

  سلام من خواب دیدم که توی خونه ی پدریم دونفر فرد نااشنارو دار زدن اما نمرده بودن و زنده بودن تعبیرش چی میشه

  • تعبیر خواب

   با سلام
   می تواند بر اساس تعبیر خواب دار زدن به این معنا باشد که شاهد این موضوع خواهید بود که چیزی در نزدیکی شما به محک گذاشته شود که خیر است و ازا ین رو نگران این خواب نباشید.
   سربلند و پیروز باشید

 10. عباس

  سلام ارادت بنده در خواب دیدم 2 نفر از اسمان با طناب از پای خو آویزان هستند و دست و پا میزنن

  • تعبیر خواب

   با سلام
   بر خلاف انچه که باید این خواب را در تعابیر خوا به خیر تعبیر کرده اند و از این رو ممکن است نشان از مقبولیت بیننده ی خواب در اینده باشد.
   سربلند و پیروز باشید

 11. رضا

  سلام
  خواب دیدم ،یه نفرپای طناب داربود ومن نظاره گربودم ومیدونستم بی گناه هست چند مدت گذشت وبهش گفتن بی گناهی ویکی دیگه آوردن به جاش که اعدامش کنن ومنم خوشحال شدم

  • تعبیر خواب

   با سلام
   برای این خواب بدانید که به خیر امده است و ممکن است نشان از ان باشد که هر چند با تاخیر ولی تلاشی از شما به نتیجه خواهد رسید.
   سربلند و پیروز باشید

 12. s b

  سلام خسته نباشید بند خوابدیدم که ی جونی سر مغازه سوپرمارکت خودشو دارزده منو خواهرداشتیم رد میشدیم دیدیم ولی مردم ندیده بودن من به مردم میگفتم زنگ بزنید صدوده من داشتم تند میرفتم که افتادم لبه های ی چاله ولی خودمو کشیدم بالا

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر خواب شما نشان بر خوبی دارد و اگر ان شخص را میشناسید برای او حکمی از طرف نهاد اداری که نشان بر خوبی دارد برایشان میرسد و اگر ان شخص را نمشناسید این عمل برای خودتان رقم خواهد خورد که نیک است.
   سربلند و پیروز باشید.

 13. علي

  ديشب خواب ديدم كه يه جواني رو به جرم دزدي دارن به دار ميزنن با جرثقيل خودشو نديدم فقط صدا از توي كوچه ميومد كه مردم داشتن عكس و فيلم ميگرفتن اما من نرفتم ببينم چون تو خواب ميگفتم صحنه ي اعدام دوست ندارم ببينم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر خواب شما نشان بر این است که شما از طرف یک نهاد رسمی حکمی دریافت خواهید کرد که خیر است.
   سربلند و پیروز باشید.

 14. N.A

  سلام وقت بخیر، من خواب دیدم یک نفر را نزدیک محله ای که زندگی می کنم دار زده اند و بعد نوبت برادرم هست که او را اعدام کنند . برادر من 3 سال پیش فوت کرده است. معنیش چی هست به نظرتون؟

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر خواب دار زدن نشان بر بالا رفتن درجه شما در امر شغلی دارد و اینکه احتمالا از طرف نهادی که برادرتان به آن وابستگی شغلی داشته آیت خیری به خانوادتان خواهد رسید. و اینکه تعبیر دار زدن در خواب نیک است.
   سربلند و پیروز باشید.

 15. رها

  درود..وقت بخیر.من دیشب البته دم دمای صبح خواب دیدم که یه زن محجبه چادری رو به دار آویختن
  و دقیقا از پنجره ی خونه ی من میتوتستم ببینم..خیلی ترسناک بود…تعبیرش چیه

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر خواب شما نشان بر خیر دارد و اینکه شما از طرق مقام دولتی و یا اداره دولتی رتبه و یا مقامی دریافت خواهید کرد که نیک است.
   سربلند و پیروز باشید.

 16. ن.ل

  سلام
  وقتتون بخیر و سلامتی
  من دیشب خواب دیدم پسرخاله ام که مشکل زیادی داشته و با خانواده اش قطع رابطه کرده گویی حکم اعدامش صادرشده و روی پشت بام خانه پدربزرگم اعدامش کرده اند و تا ما رسیدیم حکم رااجرا کرده بودند و از ناودانی دلشت خون میامد پایین تو کوچه
  رسیدیم خاله ام یعنی مادر ایشون وسط اتاقی مثل فضایی که تو فیلمای چینی کره ای قدیم نشون میده که فضای خالی وسط اتاق میشینن،نشسته روی یه نشیمنگاهیی و ضجه میزنه و بقیه رو پس میزد از جمله مادرم .. و امدم بیرون برادرم گویا انتظار و پیش بینی چنین واقعه ای رو داشت و اومد دنبال مادرم سوارش کنه ببره حالش بد نشه این واقعه انگار همزمان باجشن عروسی یکی دیکه ازفامیل بود که ما اونو رتا کردیم اومدیم همدردی بااین خاله کنیم..
  خیلی حالم ازاین خواب تاالان دگرگونه چون ندتهاست من اصلا ندیدمشون و اصلا حرفی ازشون نبوده و من این مدت شبانه روز درکیر گرفتاری ها و پروژه ی شرکت و استرسهای کاذی بسیارم و این خواب برام خیلی تعجب داشت

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر خواب شما نشان بر بدی ندارد و اینکه پسر خالتان از طریق همان حکم و همان ارگان رتبه ای پیدا خواهد کرد و اینکه مادرشان از این تغییر بسیار خوشنود خواهند شد و برایشان نیک است و اینکه شما هم برای تبریک به منزلشان انشالله تشریف خواهید بر که خیر است.
   سربلند و پیروز باشید

 17. بهار

  سلام.من دیشب که شب پنجشنبه بود، ساعت چهار و نیم صبح خواب دیدم با مادر و برادرم تو خونه نشسته بودیم ، شب بود و خونه نسبتا تاریک؛
  من پشت سرم رو نگاه کردم و دیدم یه پسر بچه ی سه چهار ساله که اصلا آشنا نبود دار زده شده بود ،از ترس زبونم بند اومده بود با اشاره مادرمو متوجهش کردم که اونم میدیدش و خیلی ترسیده بودیم ولی برادرم نمیدیدش. با ترس خیلی زیاد و ضربان قلب از خواب پریدم .
  ممنون میشم خوابم رو تعبیر کنید.

  • یاسین صداقت

   با سلام
   خواب شما نشان از این دارد که شما در حال حاضر درون خود راکشته اید و اینکه باید احساسات خود را بی جواب نگذارید و به آنها پاسخ دهید و در تعبیر بعدی نشان بر این است که شما به مقام بالایی دست پیدا خواهید کرد و تعبیر به نیکی دارد.
   سربلند و پیروز باشید.

 18. پریزاد جلیلوند

  خواب دیدم در خواب از خواب بیدار شدم از پنجره اتافم بیرون رو نگاه کردم دیدم فردی ناشناس از طبقات بالای آپارتمانمان خودش را به دار آویخته.
  وقتی دوباره نگاه کردم دیدم دها نفر شدن به دار آویخته ها که همه ناشناسن.
  به مادرم گفتم چرا اینارو نمیبرن از اینجا. وقتی خوب نگاه کردم دیدم در حال تجربه شدن هستن

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر خواب دار و اعدام دیگران بر این صورت است که نیک است و به تعبیر معبران اسلامی به این شکل است که شما به دستور همان افراد که اعدام را دیده اید به دستور همان افراد مقام و رتبه اداری و حکومتی پیدا خواهید کرد که به خیر شما است.
   سربلند و پیروز باشید.

 19. کوثر

  سلام خواب دیدم که داخل شهر کرونا پراکنده شده بود و ی حالت اینطوری فضای شهر رو گرفته بود و ی عده ای رو به جرمای مختلف ک البته نمیدونم ب دار زدند ک یکیشونو میشناسم وای کلا سرکاری در واقعیت نداریم و سال یکبارم حتی همدیگرو نمیبینیم و بعد از اینکه اونا رو دار زدن من رفتم نگاشون کردم ک پشتشون به من بود و رو به ی دیوار بودن همیطور که بر سر دار بودن

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر خواب شما نشان بر بدی ندارد و اینکه به گفته معبران دیدن دارد و به دار اویخته شدن نشان از مقام است و جایگاه بالا و اگر طناب پاره شود بد است . پس خواب شما نیک است و به معنی جایگاه بالاتر و دیدن مقام بالا است و به تعداد افرادی که انجا جمع شده اند بر شما محبوبیت به وجود خواهد امد .
   سربلند و پیروز باشید .

 20. سمیه

  من خواب دیدم دوتا از آشناهامون تو حیاط دار زدن بعد دورشون خلوته و من بیشتر برای جارو زدن که حیاط میرفتم یه صداهایی میومد ازشون تا اینکه بعده چندروز تکون میخورند و من طنابو باز میکنم و بهشون میرسم و بعد زنده میشن

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب آویختن امده است که به معنای قضاوت است و این قضاوت برای شما ممکن است به برتری برسد و در این خواب هم به همین گونه می تواند باشد که ایشان را به شکلی نزد خود قضاوت خواهید کرد و پس از مدتی پاکی آن ها برای شما ممکن است اثبات شود.
   سربلند و پیروز باشید

 21. سامان تیموری لواسانی

  تو خواب دیدم خانواده درجه یکم هستن و منو دار میزنن وقتی داشتم جون میدادم خودمو می دیدم و مادرم و برادرم ک داشتن زجه میزدن منم ب جون دادن ادامه دادم و مردم و از خواب با ی حالت تنگی نفس بیدار شدم خیلی خواب بدی بود من ۴ مرتبه این خواب رو دیدم بار آخره نزدیک ۵۰۰ ۶۰۰ تا از مردم ک بیشترشون زن بودن رو دیدم ک دارن گریه میکنن همشون و بمن نگاه میکنن و من در ملع عام اعدام شدمو هنوز میترسم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر این خواب از دو حالت خارج نیست.
   حالت اول انکه خدای ناکرده شما در عالم واقع دست به خطایی زده اید که دیگران از ان بی خبرند و ترس از مجازات دارید و حالت دوم انکه ،تعبیر اعدام شدن در خواب بسیار نیکو است و به معنای بالا رفتن و رسیدن به جاه و مقام به دست همان کسانی است که شما را در خواب دار زده اند.
   سربلند و پیروز باشید

 22. زهرا

  نظر شما در مورد این مطلب چیست.؟بدبود کامل نبود تعبیر خوابتون

 23. زهرا

  نظر شما در مورد این مطلب چیست؟ من دیشب نزدیک صبح خواب دیدم دختر عمم با برادرش دارن یک چوبه دار درست میکنن گفتم کیارو اینجا دار میزنین گفت اونای که تو دادگاه محکوم شدن گفتم کارتون قانونی گفتن اره اجازه داریم گفتن واستا چند تا اعدام ببین گفتم نه من دل ندارم مردن حیونارو ببینم چه برسه ادم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر به دار آویخته شدن در خواب به این معناست که در متن نیز آمده است.بالا رفتن در زندگی واقعی
   اینکه شما آن دو را در خواب به این شکل دیده اید که در حال درست کردن چوبه ی دارند به این معناست که ایشان احتمالا منفعتی برای شما دارند که احتمالا سبب ترقی شما خواهد شد و این بدین معناست که آن دو احتمالا انسانهای نیکی برای شما باشند.
   سربلند و پیروز باشید

 24. بهزاد

  در ساعت 2/40دقیقه صبح در خواب دیدم که مادرم را به دارآویخته است و برعکس اویزان هستش خیلی سیاه شد به من گفتن که مادرت از دنیا رفت من گفتم چرا دفنش نمیکنید گفتن که مردم محل شما بد هستند با شما ها خوب نیستند نمی گذارند در اینجا دفن کنید باید ببرید به جای دیگه چند روزی در اون دار اویزان بود بوی بدی گفته بود داداشم با چاق گوشت مادرم را کم کم می برید و می بردش تا مردم متوجه نشون که داریم جسد مادررا داریم میبریم برای دفن کردن

 25. رها

  ببخشيد خواب براي دوستم بوده ديده ك توي خواب من خودشو و ودمو دار زدم و مست بودم معنيش چي ميشه؟

  • بهزاد

   در ساعت 2/40دقیقه صبح در خواب دیدم که مادرم را به دارآویخته است و برعکس اویزان هستش خیلی سیاه شد به من گفتن که مادرت از دنیا رفت من گفتم چرا دفنش نمیکنید گفتن که مردم محل شما بد هستند با شما ها خوب نیستند نمی گذارند در اینجا دفن کنید باید ببرید به جای دیگه چند روزی در اون دار اویزان بود بوی بدی گفته بود داداشم با چاق گوشت مادرم را کم کم می برید و می بردش تا مردم متوجه نشون که داریم جسد مادررا داریم میبریم برای دفن کردن

 26. م مریم

  سلام خواب دیدم دختر خواهرم که سی سالش هست خودش رو می خواسته داربزنه ولی مادرش ودیگر خواهرم به موقع رسیده بودن ونذاشته بودن دختر خودش رو داربزنه وهممون خوشحال بودیم ولی من نگران بودم که نکنه دوباره این کاررو بکنه که بیدار شدم که اذان صبح بودنهم صفر و28مهراین خواب رو دیدم خانم هستم ونگران ازدواج نکردن دختر خواهرم هستم

  • مصطفی قربانی

   بابا بیخیال الان کلا شوهر قحطه . انشالله یه نون پاک خورده پیدا میشه واسش

 27. مرجان

  من خواب دیدن میخوان منو دار بزنن ولی قبل از اینکه دار بزنن بیدار شدم تعبیرش چیه

 28. حمید

  سلام خواب دیدم پدر خانمم رو دار زدن وقتی آوردنش پایین زنده شد.باز دوباره دار زدنش و بازهم وقتی اوردنش پایین دیدم شروع کرد به نفس کشیدن بعد گفتن چون دوبار به دار اویخته شده وزنده مانده بی گناهه .تعبیرش چی میشه.منون

 29. رحیم

  سلام من خواب دیدم برادر بزرگم طناب دار را با رضایت خودم به گردنم می اندازد و مرا دار میزند و من چیزی نمیفهمم و نیم ساعت بعد در جایی بیدار میشوم و میبینم که زنده هستم و دوباره این کار را میکنیم و دوباره زنده میشوم

 30. زهره

  خواب دیدم تو یه خونه ناشناس هستم. یه آقایی به دلیلی نا مشخص میخواست بچه اش رو که دختر بود اعدام کنه و من بهش کمک کردم. طناب یا چیزی شبیه طناب رو دور گردنش بست و دو طرفش رو گرفتیم تا بچه اش آویزون بشه. تعداد کمی از اقوام و بستگان اون مرد هم داشتن نگاه میکردن. بعد زناب رو به دو طرف دیوار بستیم. وقتی داشتیم بچه رو اعدام میکردیم من روم رو برگردوندم تا نبینم. صدای گریه هم تو خواب میومد و خودم هم بیصدا گریه میکردم. بعد از اون یه سگ سیاه توی خوابم بود که به ظاهر خیلی وحشی نبود و پارس هم نمیکرد. توی به اتاق بودم و در اتاق فلزی و شیشه ای بود. پشت در دراز اتاق بودم. میتونستم سگ رو ببینم که میخواد وارد بشه ولی زور زیادی نداشت کمی به در تنه میزد. من در رو گرفته بودم و سگ نمیتونست در رو باز کنه. وقتی پرسیدم گفتن این سگ حاصل آمیزش سگ نر با گوسفند بوده!

 31. مامان محمد

  سلام من خواب دیدم شوهرم و برادرش و پدرش رو دار زدن و میخواستن ان هارو بکشن اما ی پسر بچه کوچولو باجیق ب انها گفت ن اینارو نکشین کسی رو نکشتن بعد انهارو پاین اوردن لطفا تفسیرش کنید

 32. سارا.ط

  باسلام. من خواب دیدم در مکانی هستم که سه تریلی پشت سرهم هستن در هرکدام سه طناب دار بود که فرد اولی به داراویخته شده بود نفر دوم طناب به گردنش انداخته شده بود ولی هنوز آویخته نشده بود درحال اذان گفتن بود ونفرسوم هم هنوز طناب به گردنش ننداخته بودن ولی دستاش از پشت بسته بود و درحال دعا خواندن با صدای بلند بود. مردمی هم که دورشان جمع شده بودن می گفتن اینا که دارن دعا می کنن خدا کمکشون میکنه.. حالا خواستم دونم تعبیرش چیه ممنون میشم برام بفرستین

 33. فريبا

  خواب ديدم دخترم خودشو دار زده ولي فهميديم و پايين اورديمش و مادرم خودم كه مرده روي صندلي نشسته بود وقتي اين صحنه رو ديد از حال رفت

 34. نفس

  س انگور سفید تو خواب چی میشه خواهشا بگین نتونستم پیدا کنم

نظر خود را بیان کنید