مجله آلامتو

بهترین حالت خوابیدن چیست؟

چرا باید به پهلوی چپ بخوابیم؟
(امتیازی ثبت نشده است)

sleep-on-your-left-side

به گزارش الامتو و به نقل از روزیاتو؛ اگر جزء گروهی هستید که خروپُف می کنید، باردار هستید و یا می خواهید به بدن تان لطفی در مسیر سلامتی اش کرده باشید، امشب را به پهلوی چپ بخوابید.

شاید برای افرادی که به پشت، روی شکم یا به پهلوی راست می خوابند و یا دایم از یکی از این موقعیت ها به دیگری، وضعیت خواب شان را تغییر می دهند، خبر چندان خوبی نباشد که بگوییم بهترین حالت خوابیدن به پهلوی چپ است.

بله درست است. همان طور که حدس زده اید، قرار است در مورد خواب صحبت کنیم. شاید اینکه چگونه می خوابیم به ظاهر کم اهمیت به نظر برسد اما تاثیر فراوانی بر سلامتی ما دارد.

به پهلوی چپ بخوابیم

بر اساس گزارش های بدست آمده از دِیلی رِکورد، خوابیدن به پهلوی چپ، کمترین میزان آسیب به ستون فقرات را به همراه خواهد داشت.

اگر عادت دارید که دایم به پشت بخوابید، بدانید که به باسن و کمر خود فشار زیادی را وارد می کنید.

اگر هم جزء گروهی هستید که روی شکم و به سمت روبروی بدن تان می خوابید، این کار می تواند باعث درد در ناحیه گردن و بخش های پایینی کمرتان شود.

اما اگر به پهلوی چپ می خوابید بدانید که مجموعه ای از اتفاقات خوب را برای سلامتی خود رقم می زنید. با این کار هم فشار کمتری به غدد لنفاوی تان وارد می شود و هم قلب و طحال تان در بهترین وضعیت ممکن قرار می گیرد. با خوابیدن بر پهلوی چپ به جریان طبیعی مایع لنف کمک می کنید و از ازدحام آن جلوگیری به عمل می آورید.

خوابیدن به سمت چپ بدن سبب می شود که بهتر تنفس کنید و خصوصا اگر در هنگام خواب نمی توانید خوب نفس بکشید، راهکار مناسبی برای تان به شمار می آید.

آیا همسرتان در خواب خُروپف می کند؟

بدانید که اگر او را متقاعد کنید که به پهلوی چپش بخوابد، آن وقت، جریان تنفس او بهتر شده و کمتر هم خُروپف خواهد کرد.

از دلایلی که می تواند به تنفس بهتر شما کمک کند این است که با خوابیدن به سمت چپ بدن تان، جریان هوا بهتر در شش ها به حرکت در می آید و از حرکت زبان به سمت گلو ممانعت شده و در نتیجه راه تنفس باز می ماند.

همچنین بخوانید: چگونه خروپف را درمان کنیم؟

اگر از سوزش معده رنج می برید، خوابیدن به پهلوی چپ باعث می شود، نشانه های آزارتر دهنده حاصل از رفلکس های اسیدی کاهش پیدا کند.

آیا باردار هستید؟

به زنانی که در انتظار مادر شدن هستند توصیه می شود که بر روی سمت چپ بدن شان بخوابند. این کار سبب می شود که جریان خون در هنگام خواب بهتر در بدن به حرکت ادامه دهد.

به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین
تعبیر خواب بر اساس الفبا

نظر خود را بیان کنید