خبر بد برای افرادی که موی قرمز دارند

این افراد زودتر و سریع‌تر از دیگران پیر دیده می‌شوند

redheads

بر اساس مطالعات انجام شده توسط دانشمندان، افرادی که موهای قرمز رنگ(به طور طبیعی) دارند نسبت به افرادی که موهای بلوند یا قهوه‌ای دارند پیرتر دیده می‌شوند.

بر اساس مطالعه جدیدی که در مجله Current Biology منتشر شده است، ژنی که باعث می‌شود افراد موهای قرمز داشته باشند معمولا بر روی ظاهر افراد(پیر یا جوان دیده شدن) تاثیر می‌گذارد.

این مطالعه که توسط دانشمندان مرکز پزشکی دانشگاه اراسموس در هلند و یونیلور انجام شده است نشان می‌دهد که افرادی با ژن MCIR (که از پوست انسان در برابر اشعه مضر ماوراءبنفش مراقبت می‌کند و و بر روی رنگدانه‌های پوست تاثیر می‌گذارد) نسبت به سایر افراد دو سال پیرتر دیده می‌شوند.

در این مطالعه، عکس 2963 فرد هلندی-اروپایی بدون آرایش، بر اساس جوان یا پیردیده شدنشان مورد قضاوت قرار گرفتند. سپس دانشمندان DNA هر کدام از افراد را برای وجود تفاوت مورد بررسی قرار دادند.

یک ژن می‌تواند در جوان یا پیر دیده شدن افراد دخیل باشد. نتیجه این مطالعات نشان داد که افرادی با شکل خاصی از MCIR( که مسئول قرمز شدن رنگ مو در افراد نیز هست) نسبت به سایر افراد پیرتر دیده می‌شوند.

پروفسور مانفرد کایزر، زیست شناس ژنتیکی در اراسموس معتقد است :شاید هیجان انگیزترین بخش زمانی بود که ژن‌ها را پیدا کردیم و این موضوع می‌تواند آغازگر یافته‌های دیگر باشد.

این یک پدیده شناخته شده است که قبلا توضیحی برای آن وجود نداشت. اینکه چرا برخی از افراد نسبت به سایرین جوان‌تر دیده می‌شوند در گذشته مشخص نبود.

با اینکه دانشمندان هنوز باید در مورد چرایی عملکرد این ژن‌ها مطالعاتی را انجام دهند اما این مطالعه نیز به افراد کمک می‌کند سریع‌تر به فکر درمان چین و چروک و آثار پیری بر روی پوست بیفتند. استفاده از ضد آفتاب‌ها و محصولات مراقبت از پوست را فراموش نکنید.


❖ به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام لینکدین

نظر خود را بیان کنید